Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szeretnék egy kiscicát (lakásb...

Szeretnék egy kiscicát (lakásban tartva), mire kell odafigyelnem?

Figyelt kérdés

Milyen cicát ajánlotok? Napközben egyetemre kell járnom, nem lenne magányos? (nem reggeltől estig, de azért van pár órám)

Ha lakásban tartom, őt egyedül, akkor is kell ivartalanítani?

Kandúr válasszak, vagy nőstényt?


2011. szept. 2. 10:21
 1/7 anonim válasza:
elefántot vegyél
2011. szept. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sima házi macska is elvan a lakásban. Egyedül is elvannak, nem olyanok, mint a kutyák, de azért velük is kell foglalkozni. :) Én nőstény párti vagyok, a kandúrok szeretnek jelölgetni.
2011. szept. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Jobban jársz ha ivartalaníttatod. Ha lakásban tartod, csak a betegségektől való megóvásban van jelentősége, mert nőstény esetében nem lesz váratlan alom, a kandúr meg a harcokban nem fog leamortizálódni.

Természetesen igénylik a foglalkozást, de nem olyan szinten, mint egy kutya. Nem fog kétségbe esni, ha nem lát fél napig.

Ajánlom, hogy ne kölyökmacskát válassz, neme mindegy, ők már nyugodtabbak, nem fogják a vezetékeket megrágcsálni pl .

Odafigyelni, hát, mérgező szobanövényekkel ki a lakásból a macska mellett, más háziállatot stabilan elhelyezni, a herendi gyűjteményt azért ne a polc szélét tárold. Friss víz legyen mindig előtte, az alomtálcához mindig odaférhessen (láttam olyat, aki a wc mellé rakta, aztán hagyhatta állandóan nyitva az ajtaját, hogy bejárhasson a cica), kaparófa legyen, hátha megússzák a bútorok, ne hagyj elő vegyszereket amikbe belemászhat, pl mosópor. Tűzhelyen ne hagyj forró dolgokat, nehogy leverje, inkább tedd a kész kaját hűlni a mosogató csapba, amíg nem vagy otthon.

Hát hirtelen ennyi.

2011. szept. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :)

nekik nem baj, ha a lakás nem nagy alapterületű?

2011. szept. 2. 10:34
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is most készülök hozni majd egy kiscicát, nem olyan nagy területű lakás..
2011. szept. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem baj, hiszen ők másznak is.
2011. szept. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Amerikai rövidszőrű vagy bengálit ajánlom neked!

Nem kell ha kandúr.

Kandúrt, tök mind1 döntsd te el!

2011. szept. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!