Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Találtam egy halott macskát,3...

Találtam egy halott macskát,3 kiscicával! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
A szomszéd egyik melléképületében vannak. Nemrég nyávogást hallottam, benéztem, láttam egy nagy macskát,aki fekszik,és kicsiket,talán 3,de lehet több. A nagyot sokszor láttam már,szoktam simogatni is. Hiába ciccegtem neki,nem mozdult. Zörögtem,akkor sem,aztán rájöttem,hogy halott valószínűleg,mert semmi életjelet nem ad. A kicsik is nyávognak,legalábbis egy,de ő nagyon. A szomszéd, kb 3körül jön haza. Addig be se tudok jutni. Viszont nem akarom, hogy a kicsikkel csináljon valamit,felnevelném őket,ha tudnám, hogy kell. Most még az állatorvost sem merem hívni,mert nem tudom mi lesz velük,mire áttudnám hozni őket. Ha valaki nevelt már kiscicát,leírhatná, hogyan.
2011. szept. 2. 12:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Adsz nekik enni,inni,bár eleinte ha picik elég nekik a tej,(esetleg beleaprítasz egy kis kenyeret nagyon apró darabokba),játszol velük...kb ennyi
2011. szept. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
ha kicsik a cicusok akkor a tehéntejtől elpusztulnak mert nem elég zsíros . azlenne a legjobb ha találnál nekik egy pótmamit!!!
2011. szept. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Félreértettetek, a cicák max 2 naposak lehetnek!

Esetleg a szülésbe halt bele az anya?! Lehet már a kicsik se fognak élni mire odajutok.

2011. szept. 2. 12:46
 4/18 anonim ***** válasza:
előző vagyok:és ha lehet biztonságos helyre rakd őket mert a kandúr elviheti őket,megölheti.Mi is így jártunk pár hete :( A mi cicánk is a szomszédba fialt,hiába hozta haza a szomszéd az anya macska visszavitte ...a kandúr meg elbánt velük :(
2011. szept. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire kicsik?

Nagyon picike cicákat is fel lehet nevelni, így: [link]


De az volna a legegyszerűbb, ha betennéd őket egy újságpapírral és régi, rossz ruhákkal, rongyokkal kibélelt dobozba és elvinnéd őket megmutatni a legközelebbi állatorvosnak. Vagy fel is hívhatsz egyet, mindegy, a lényeg, hogy gyorsan kapj infót! (Ha nagyon kicsik, az állatorvos tud adni tápszert. Ha nagyobbak, más tanácsot.)

2011. szept. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
hát ha 2 naposak akkor szerintem tényleg egy pótmami lenne a legjobb,ha nincs próbálj csinálni valami kis cumisüveg szerűséget és abból adj nekik tejet..de jobb lenne ha kérnél tanácsot az állatorvostól,az a biztosabb
2011. szept. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudsz dajkacicát szerezni, akkor tápszer (már nagyon profi felszerelések vannak cumival, adagolókkal, leírásokkal). De előtte állatorvos, hogy egészségesek-e!


// A tehéntej nem tudom, miért hódít még mindig, már kezdek kiakadni, hogy az összes ilyen típusú kérdésnél legalább 1-2 ember javasolja a tejet...

2011. szept. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Hívom az állatorvost, de addig nem merem míg át nem jutok, mert lehet elhívnám feleslegesen.
2011. szept. 2. 12:59
 9/18 anonim ***** válasza:

Belehalhatott a szülésbe az anyamacska, előfordul, főleg ha még az is fiatal volt. Ilyen pici cicát még sose sikerült megmentenem pedig én is megtettem már mindent. Melegen kell tartani őket, tápszerrel etetni, alig nedves vattával törölgetni a feneküket. Ezek fontosak.

Sehogy nem tudsz átjutni a szomszédba? Én már másztam át kerítéseket macskáké, persze csak ha senki nem látja.

2011. szept. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
A kerítésen én is átmásznék,mert drótkerítése van hátul, de ott egy nagy kutya, aki nem túl barátságos. A macska kb 1,5 éves. Egész kiskorától jóban voltunk. Azóta sem mozdul.
2011. szept. 2. 14:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!