Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megveszhetett a kiscicám?...

Megveszhetett a kiscicám? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Kb egy hónapos kiscica egy hete nálunk van. Eddig semmi gond nem volt vele, aranyos bújós játékos volt. Már tegnap este is észrevettem, hogy a játék során sokszor harapgál, de ezt még mindig úgy gondoltam, hogy hát egyedüli kiscica így vágyik a játékra. Viszont ma reggel furcsa dologra lettem figyelmes. Mikor a közelembe jött kapkodot a kezem után mint eddig amikor játszani kezdett. Ez mégis más volt. Hatalmasra nyíltak a pupillái, füleit előrecsapta és szószerint megrémisztett ahogy nézett, majd ráugrott a kezemre és durván elkezdett harapgálni. Ezt a zavart nézését azóta se látom, most is elemében van és játszik a kaparófával. Ha megharapott eddig az egy hét folyamán mindig kicsit rácsapta a fejére, hogy megszokja, hogy nem szabad. ( Itt nem egy brutális verésre kell gondolni, mielőtt valaki félre értené ) Ezenkívül semmi baj nincs vele, hisz étvágya kitünő, mindren érdekli és már bolhái sincsenek.
2011. szept. 3. 09:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

nem kell eladni ezért nagyon aranyos macska...az én macskám is úgy játszik mint egy idegbeteg, aztán ömlik belőlem a vér ..de én szeretek iylet játszanixD amm meg ha nagyon fáj vagy megijeszt adj ki nyavíkolós hangot hogy fáj .. ezzel jelzed hogy túl durva hozzád..de lehet hívni kéne egy állatorvost hogy megvizsgálja..

elvégre nem dobjuk ki az új tévét ha hangyás a kép

2011. szept. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Szerez neki egy játszó társat, szerintem a kezedbe volt valami azt, azt hitte h kaja, és azért.

De ez el is fajulhat!!!

2011. szept. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
ja bocsi félreolvastam :D azt hittem azt írtad : megveszed?
2011. szept. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Az én macskám is ezt csinálja(2 éves ivartalanított erős kandúr) és én is szeretek vele ilyet "játszani", csakúgy mint az első válaszoló :D Nem érdekel hogy szétkarmolja a kezem, de azért van határ. Teljesen belelendül a "támadásba" és ő is olyan "fejet vág" mintha meg akarná ölni a kezem :D Úgyhogy nyugi nincs megveszve :)
2011. szept. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Timberwolf ***** válasza:
100%
Ha a tág pupilla és az egresszivitás állandósul sőt nyáladzással is párosul, akkor kezdhetsz szerintem félni, hogy veszett. Azért elviheted egy állatdokihoz, hogy megnyugodj. Régen az én macskáim is folyton megtámadtak XD. Ráugrottak a lábamra, lépcsőről ütötték a fejemet és véresre harapták a kezemet, de egyik se volt veszett csak defektes volt az agyuk :D.
2011. szept. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Timberwolf ***** válasza:

*agresszívitás

Bocsi gyorsan gépeltem :D

2011. szept. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Na, az én kismacskám is zsákmánynak tekintette a kutyát(labrador)Először is átharapta-:) a hátsó lábát, -gondolom, hogy ne tudjon menekülni-a kutya vette a lapot, megadta magát ennek a mérhetetlen erőszaknak-:)és elfeküdt, na akkor a cica neki a torkának, a nyaki verőerekre pályázott, de ugye a vastag bunda miatt csak nem akart a kutya elvérezni:)akkor vette célba az orrát, gondolom, hogy belefojtja a szuszt-:), na ezt a kutya már nem tűrhette, a fára mászás világrekordja akkor dőlt meg a macskáknál.
2011. szept. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat:) Amíg nem muszáj én semmiképp sem vállnék meg a cicámtól, hisz ezektől a kirohanásaitól eltekintve írtó aranyos és imádni való, csak mivel még nem volt macskám így nem tudtam, hogy ez a tág pupilla és hasonlók mikre utalnak. Ha mégis úgyérzem, hogy valami nincs rendben természetesen hívnék állatorvost, mert van rajta kívül egy kutyám és semmiképp sem szeretném, hogy a veszettség tünetei rajta is megjelenjenek.Játszó társat épp a fenti ok miatt nem tudok neki biztosítani, mert van még egy kutyám és kicsi a hely.
2011. szept. 3. 10:07
 9/16 anonim ***** válasza:
Ha fegyelmezed, soha ne puszta kézzel tedd.Egyrészt azért támad a kezedre, mert azzal "bántottad", ill. játszótársnak véli. Egy összecsavart újsággal csapkodd meg kicsit. Amikor látod, hogy támadásra készül, kapd el a nyakán a bőrt és rázd meg, közben erélyesen szólj rá, hogy nem szabad. Ne hagyd neki, hogy rád ugorjon vagy támadjon, mert most még kicsi, de pár hónap múlva komoly sérülést fog okozni és minél később állítod le, annál kezelhetetlenebb lesz.
2011. szept. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
szerintem nem veszett meg, csak valami rohama volt.... XD
2011. szept. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!