Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehetne "lefogyasztani"...

Hogyan lehetne "lefogyasztani" a macskánkat? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Tehát a macskánk nem kap sok kaját reggel kap fél zacskó Wihiskast este pedig száraz tápot és még is 8 kiló a cica. Az a baj, hogy nem mozog, többnyire csak fekszi és eszik. Már aggódunk miatta nehogy baja legyen. Az anyag cseréjével sincs semmi gond mindennap WC-zik. Kipróbáltuk a diétás kaját is de nem sokat használt.. Valami ötlet??
2011. szept. 4. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Fokozatosan csökkenteni kell a kaja mennyiségét. Kérdezz meg egy állatorvost, mikor és mennyit csökkents rajta, illetve milyen "diétás" macskatápot kapjon. Próbáljátok egy kis mozgásra rábírni.
2011. szept. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem a másik macska jött be, egyedül az enyém sem mozgott de mióta itt a másik folyton verekednek meg kergetőznek, így már oda se kell figyelnem mennyi kaját adok pontosan :D

Enyémmel sem lehetett semmit csinálni mert nem volt hajlandó! Persze a kicsit nem ezért fogadtuk be, de bejött :)

2011. szept. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is így fogyott s cicám. A másik folyton kergette.:)

Adj neki fél adagokat, egyen, aztán tedd el. Ne "járjon rá". És ne legyen napközben nasi/száraz kint. Csak víz.

De azt is megteheted - ha benti cica - hogy veszel egy hámot, és esténként leviszed. Eleinte majd be akar kotorni:), aztán lassan neki indul, a végén már tudod vezetni is (vagy ő téged:)). Egyébként ahány állatorvos, annyi vélemény. Tapasztalatból mondom. DE, ne koplaltasd! Nem szabad. Jó ha kikéred az orvos véleményét, esetleg több orvosét is. Ugyanúgy nekik is ártalmas lehet a diéta- ha nem megfelelő - mint az embernek. Sok sikert!:)

2011. szept. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ha kevesebbet adok neki akkor hajnali 2-3 között odaül az ágyhoz és nyávog, ugrál ameddig az ember fel nem kell és nem ad neki enni.. (De ezt csak akkor csinálja ha keveset kap egyébként nem ) Szoba macska, és fél kint ha kijut a lépcsőházba az ajtó elé ott is nyávog és fél, szóval nem lehet levinni sétálni pedig én is gondoltam már rá..
2011. szept. 6. 15:41
 5/6 anonim ***** válasza:
72%

Hát ez a sok elhízás a rossz etetés miatt van, sokan azt mondják h a felnőtt cicákat 2x kell etetni de ez rossz módszer!

A macskák alapvetően 4-5x esznek felnőttként is hiszen mikor mit tudnak ugye elkapni. Mióta így etetek nincs gond!


Szóval: reggeli 2 kanál konzerv/macs, aztán indulás előtt 2x20g száraz. Ha hazaérek 1-1 db csirkenyak, és vacsira megint konzerv, ha nagyon éhesek akkor még kaphatnak + 15-20g szárazat-de ez nem mindig kell!!! Így nem esznek sokat de sokszor és ezért nem éhesek. Ezen felbuzdulva én is ráálltam h 3 óránkét eszem, nem vok éhes nem kívánom annyira a nasit, és még fogytam is :D

2011. szept. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a válaszokat! :D
2011. szept. 7. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!