Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megértetek engem, hogy nem...

Megértetek engem, hogy nem altattam el rögtön a cicámat?

Figyelt kérdés

El kell,hogy mondjam valakinek,hogy könnyebb legyen a bánatom!

Hétfőn hajnalban, a kezeim között halt meg a kiscicám....nagyon kivagyok!!!!

Ő volt aki úgy fogadott el,amilyen vagyok,mert neki az volt jó aki vagyok!!!

Egy igaz barát,a legjobb barát....több annál!!!!!!!!!!!!

Bárcsak itt lenne a Cicukám!!!!

A macskák általában veselégtelenségbe halnak meg,erre nagyon oda kell figyelni!!

Én későn vettem észre,három nap alatt elment,és semmi jele nem volt.

Meleg volt, többet ivott és többet pisilt....a fenét!!!!!Mint kiderült a véreredményekből, borzalmas állapotban volt a veséje...és leállt....három napig vittem kezelésre infúzió stb...

Én nem akartam,hogy szenvedjen a kis drágám,de reménykedtem,hogy még menthető.

Természetesen ha másnap a doki azt mondta volna,hogy nincs remény, akkor elaltattam volna.

Azt mondta,hogy hagyjam bent éjszakára.Egyedül egy ketrecbe?A francokat!!!Soha nem bocsájtottam volna meg magamnak!Azzal nyugtatom magam,hogy ott voltam vele az utolsó pillanatig és fogtam a "kezét"Remélem megértetek engem,hogy nem altattam el az véreredmények előtt...

Van köztetek olyan valaki, akinek otthon halt meg a cicája és mellette volt az utolsó percig?


2011. szept. 8. 01:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én megértelek, ne bántsd magad! Velem is hasonló történt, 11 évesen kaptam egy kiscicát, együtt nőttünk fel. 24 voltam, amikor egyik nap össze-összerándult, mintha csuklana. Rohantam vele orvoshoz, az adott neki valamit, mondta, hogy hétfőn vigyem vissza, ez péntek reggel volt. Vasárnap este a cicám elment örökre. Előtte elbújt, és akkor már tudtam, hogy hamarosan vége, tudtam azt is, hogy jobb szeretne egyedül lenni, de nem bírtam hagyni, kiszedtem a búvóhelyéről, az ágyamra tettem, és az ágy előtt ülve öleltem őt, mialatt haldoklott.. Ha a doki azt mondta volna, hogy menthetetlen, akkor sem biztos, hogy elaltattam volna, talán akkor is vártam volna a "csodát". Tudom, hogy most nagyon fáj neked, de legalább bűntudatot ne érezz, nem vagy hibás semmiben.
2011. szept. 8. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz ilyenkor a döntés. Én az enyémet elaltattam, és még utána sokáig sokszor rámszállt a kétely, hogy vajon jól tettem-e, hamarabb kellett volna vagy később. Egy plusz vérvételre is elvittem, hogy "biztosabb" legyek a dologban, pedig visszagondolva teljesen felesleges volt és azt is megszenvedte.

Néha téved az ember, nem lehet megúszni. És az is teher lehet, hogy nem tudja jól cselekedett-e.

Az a lényeg, hogy akárhogy is történt, te jót akartál. Az életében pedig szeretted, jól viselted gondját. Ha menthetetlen, akkor valahogy úgyis el kell mennie.

2011. szept. 8. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Igaz nem macskám volt, de nagyon sok hörcsögöm, egerem, nagyobb patkányom volt, őket is úgy szerettem mint a családtagjaimat, és lehet más röhögne ezen, de még a pici állataim mancsát is fogtam utolsó perceikben. Még most is legutóbb mikor a patkányom halt meg akkor is sírtam (18 vagyok), nem hogy 10-12 évesen. Mindig úgy éreztem hogy az én hibám hogy utolsó perceikben is szenvednek. Szerintem ezt sose fogom "kinőni".
2011. szept. 8. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm az eddigi válaszokat,nem tudjátok mennyire jól esik ez nekem...nagyon szépen köszönöm ,aranyosak vagytok!
2011. szept. 8. 02:58
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hm. Én ott voltam, amikor született a macskám, és a kezeim között múlt ki. Kimúlásának nem voltak előzményei, hacsak az nem, hogy nagyon öreg volt már.


Egy nap észrevettem, hogy nem eszik-nem iszik. Csak gubbasztott a szőnyeg sarkán, mancsait "karba téve", a szeme behunyva, az orrát lógatva, mint amikor szunyókál. Eleinte nem tűnt furcsának, mivel – mint említettem, igen öreg volt.


Másnap azonban már feltűnő volt, hogy nem indul sehová. Akkor próbáltam egy-két falatot erőltetve belekényszeríteni – hasztalan. Vizet kenegettem a pofájára, és le is nyalogatta ösztönösen.


Harmadnap ugyanebben a pózban feküdt. Nem csinált semmit, csak szunyókált látszólag. Éjjel furcsa hangokat hallottam a másik szobából. Kimentem, és láttam, hogy kivonszolta magát az előszobába, de már az oldalán feküdt. Maga alá vizelt, és a szájából valami nyekergésféle tört fel. Akkor már tudtam, hogy vége van.


Megsimogattam.

– Jól van, cica! Most már minden rendben van – mondtam neki.


Mintha csak megértette volna és erre várt volna: sóhajtott egyet és vége is volt. Azt akarta, hogy ott legyek, amikor kimúlik.


Napra pontosan 18 és fél évet élt!

2011. szept. 8. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem mindenkinek, akinek elpusztult egy kedves állata. Biztosan boldog, teljes életük volt veletek, mert már az írásotokból is látni, mennyire szerettétek őket.
2011. szept. 8. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 8 éves kutyám halt meg 2009. Március 16.-én délután 4 órakor. Reggel észrevettem, hogy epilepsziás rohama van.Aztán felhívtam az iskolát, hogy nem megyek mert gond van. Végig ott voltam vele sírtam. Majd egyszer csak 4kor meghalt. Nagyon kiakadtam vérvörösek voltak a szemeim. Hisz tudni kell akkor 1 barátom se volt és nagyon össze nöltünk a kutyussal. Futottam be és egyszer csak összeestem az udvar közepén. Majd este 8kor keltem fel bent voltam a házban. be voltam takarózva. Mikor felkeltem azt hittem csak álmodom akkor láttam anyuékon, hogy mégse álom volt. elkezdtem sírni anyuék meg osztottak, hogy fejezzem be mert bedilizek.
2011. szept. 8. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó!Az,hogy csak egy macska valakinek többet jelent mint egy ember!!!Egy állat legyen az macska vagy bármi,nem okoz annyi fájdalmat mint egy ember!!!Megértek mindenkit és részvétem mindenkinek!Nekem is volt egy cicám akit nagyon szerettem.Sajnos ő is meghalt!:((
2011. szept. 8. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
De igen a macska annyit jelent mint egy ember, és már azon sírok h elolvastam a sztoritokat bár a cicáim még egy évesek sincsenek nem tudom h fogom túlélni ha valami bajuk lesz!!! Sokkal jobban szeretem őket mint az embereket, és ugyanannyira mint a családomat, mert ők is a családom!
2011. szept. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
végig olvastam a történeteket és ömlött a könny a szememből!igaz nekem nincs macskám de van egy kutyám és hörcsögöm is egyik nap eszembe jutoott hogy aha meghal a hörima kkor mi lesz velem és már a gondolattól is sírnikezdtem!
2011. szept. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!