Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért dörgölőznek a macskák...

Miért dörgölőznek a macskák mindenhez?

Figyelt kérdés
Pl. az emberek lábához, a szék sarkához, ágy sarkához és minden máshoz amit csak érnek. Nagyon aranyosak amikor ezt csinálják, de mi az oka? Miért csinálják?
2011. szept. 8. 18:25
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Hízelegnek :)
2011. szept. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lábhoz akkor szoktak állítólag amikor kaját kérnek az anyjukhoz is így szoktak.De az én cicám az szokott akkor is amikor csak simán hizeleg vagy simit kér.
2011. szept. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Oké, de ehhez miért kell mindenhez odadörgölni az orrukat? :D
2011. szept. 8. 18:31
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogy otthagyják a szagukat.
2011. szept. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem hízelgésről van szó. A macskák szája szegletében van egy mirigy, amivel megjelölik a territóriumukat. Legyen szó emberről, tárgyról. Gyakorlatilag ilyenkor megjelöl a szagával, amit a mi orrunk nem, de más macskák orra érez, és tudják, hogy annak a helynek, embernek stb. már van gazdája.
2011. szept. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
a pofájuk oldalán vannak szagmirigyek és megjelölik amihez hozzádörgölőznek, így hát lényegében a tulajdonukká teszik az embert:D Igazi házirabszolgává :D
2011. szept. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én azt is olvastam valahol, hogy azért, mert így jelölik meg a szagukkal téged, vagy a tárgyakat, hogy később könnyebben tájékozódjanak, vagy megtaláljanak téged. Nem tudom, mennyi igaz belőle. Valószínűleg ha igaz is, akkor sem mindig ezért csinálják :)
2011. szept. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem. Szóval jelölgetik a sarkakat. :)
2011. szept. 8. 18:36
 9/9 anonim ***** válasza:

szia!


Idősebb kandúr pofája szélén két oldalon meg is tudod fogni azt a mirigyet! A miénknek is akkora nagy volt. Azt kenegeti mindenhez hozzá. Ja, és persze a nőstény is .)).

2011. szept. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!