Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van három nőstény cicám,...

Van három nőstény cicám, akiket ivartalaníttatni szerettem volna, de az orvos azt mondta, hogy meg kell várni egy szülést. Gond lesz-e a szülés után?

Figyelt kérdés
Most már közel van a szülés mindháromnál, de mivel nem tudok már több cicát megtartani, nem tudom, hogy mi lesz az anyákkal, ha nem tartok meg nekik kicsit. Hallottam azt is, hogy ha nem kezdenek el szopni a kicsik, akkor nem lesz baj, de olyat is hallottam, hogy már szopás nélkül is baja lehet az anyának. Kérlek segítetek, mert nagyon szeretem őket, és nem szeretném, hogy valami bajuk essen. Lehet esetleg valami szurit kapniuk a szülés után, ami megakadályozza a gondokat? Jó lenne sikeresen és egészséggel átvészelni nekik a szülést, és akkor végre ivartalaníttatni lehetne őket. Segítségeteket köszönöm.
2009. ápr. 21. 19:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát.. elég jól átvágott a doki. TÉVHIT az, hogy kutyának/cicának ivartalanítás előtt fialnia kell. Csak a pénzt akarja behajtani a kicsiken is. Most már viszont nem tudsz mit csinálni... én a helyedben az ivartalanítást is másik orvossal végeztetném. Szegény cicák. A szülés igen megfogja viselni őket és jellembeli változás is lesz majd.

A cicáknak viszont jó lenne gazdát szerezni. Ha nem szívják le a tejet, akkor nagy az esélye az emlődaganatnak.

2009. ápr. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a doki egy jó nagy... Már elnézést. Az én macskámban 7(!) kölyök volt és szinte az utolsó pillanatban műtötték meg. Az égvilágon semmi baja nem lett. Viszont a tejjel tényleg kezdeni kell valamit.

Szerintem keress egy másik orvost sürgősen!

Azért is egy rakás pénzt fog legombolni tőled ez a mostani, hogy szülés után elaltatja a piciket és még neked is egy nagy adag lelkiismeret-furdalásod lenne. Terhesen sem szép dolog, de minek kell végigszenvedtetni szegényeket a szüléssel, ha nem muszáj?

2009. ápr. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
ez az orvos egy lelketlen állat,nem nevezném állatorvosnak.igaza volt aki azt mondta hogy nem kell várni hogy szüljön ivartalanitás elött a cica,ezt a mütétet már az elsö ivarzás elött is el lehet végezni.keress másik orvost,felháborito az egész hozzá állása a szakmájához,/egy ilyen lelketlen nem is tudja mi az hogy hivatás tudat/
2009. ápr. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp másik orvost keress, mert aki ilyen tájékozatlan, arra én nem bíznám a cicáim ivartalanítását. Már most sok kárt okozott egészségileg a cicáknak, mert mindenképp szülés előtt ideális ivartalanítani őket.
2009. ápr. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nagyon sajnálom a cicusokat nem tudok mit hozzáfüzni mert teljesen egyet értek az elöttem szolokal viszont ebböl több dolgot is tanulhattál ha a doki leközelebb azt mondja h ivartalanitás elött szüljön vagy hülye vagy pénz éhes kell 1 másik és ebe röktön benne van a másik tanulság is hogy az állatoknak nem kell szülni ivartalanitás elött!
2009. ápr. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Már most kezdheted kérdezgetni az ismerősöket, vagy hírdetni, hogy kinek kell kiscica.

Minimum 2 hétig egyébként hagyni kell, hogy szopjanak. És ezután amilyikeknek nem találtál gazdit, el kellene altatni. Igaz ez nagyon nehéz lehet.. nem tudom nekem lenne-e szívem hozzá. Vagy ha úgy könnyebb, hogy rögtön miután megszülettek elaltatni, akkor mindegyiknek csak hagyj 1et. Annak a 3nak meg valahogy csak találsz gazdit.

Sok szerencsét a továbbiakban!

2009. ápr. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Megfogadom a tanácsaitokat, és keresek másik orvost. Remélem minden rendben lesz.
2009. ápr. 22. 18:29
 8/8 anonim ***** válasza:
Jesszusom!Ettól a pasitól el kell venni a diplomáját, ha egyáltalán van neki!!! Téged jól kizsebel anyagilag, nagyon sajnálom a cicáidat, feleslegesen fognak szenvedni, csak azt tudom ehhez mondani, remélem, ők átvészelik ezt amit ez a kuruzsló tett velük! Cicákat ivartalanitanak sok országban, amikor elérik az 1 kg-os sulyt, ami kb. 3 hónapos cica.Nálunk nagyon elmaradottak az állatorvosok, de már itt is igy ivartalanitanak néhányan, akik már dolgoztak külföldön. Nósténynek eltávolitják méhét, petefészkét, /hogy késóbb ne legyen probléma/.Még a könnyem is kijött, hogy ilyen sarlatánok vannak ebben az országban!
2023. márc. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!