Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek a macskák ösztönlé...

Szerintetek a macskák ösztönlények?

Figyelt kérdés

Itt értem azt, hogy amikor leellik, automatikusan megtisztogatja a kölykeit, eteti őket, gondoskodik róluk, mert ez ösztönös.

De akkor a mi macskánk miért nem így viselkedik?

Magára hagyta a kicsiket, el is pusztultak sajnos. :(


2011. szept. 9. 10:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az ösztönlény kifejezés azt jelenti, hogy csak és kizárólag az ösztönei után megy az állat, nem gondolkodik, nem dönt, csak csinálja, ami bele van kódolva, mint egy gép. A macska nem ilyen, hanem gondolkodó lény, eldönti, mit akar. De még ha is lenne, a kölykök felnevelése nem olyan dolog, ami egyszerűen csak lefut, mint egy program, hogy kölyköt lát és felneveli. Lehet, hogy betegek voltak a kölykök, vagy a körülmények nem voltak megfelelőek, vagy egyszerűen csak "hibás" a macska, végső soron a háziasítás, tenyésztés és félig elvadítás elég sok nyomot hagyott bennük, sérülhettek az ehhez szükséges ösztönei.

Ha legközelebb is ezt csinálja, ivartalaníttassátok, mert nem lesz jobb, hacsak nem ti baltáztatok el valamit a nem megfelelő körülményekkel. Meg egyébként is ivartalaníttassátok, ha nem fajtát tenyésztetek (márpedig gondolom nem, mert akkor nem kérdeznél ilyeneket).

2011. szept. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Vannak tanult és öröklött viselkedésformák is. Viszont a kölykök gondozása a macskák esetében nem elsősorban tanult viselkedésforma, így valami valószínűleg "hibás" nála. Egyébként nagyrészt az ember is ösztönlény; a szeretet, altruizmus, bosszú... Ezek mind a faj fennmaradását segítik. Ahogyan az is, hogy az ember sokáig kötődik pl. a gyerekeihez.
2011. szept. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az embereknél is van anyai ösztön, mégis van olyan, aki a kukába dobja, elhagyja a kisbabáját:(

Nem minden egyed egyforma egyik fajon belül se!

2011. szept. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szerintem genetika lehet. Az első alomból 6 kiscica lett, de egy maradt életben, a többi elpusztult, vagy halva született. De azt az egyet nevelte, gondozta. Aztán megkérdeztük a dokit, mikor kell ivartalanítani. Mondta, hogy 8 héttel szülés után. Addigra viszont eltűnt, és szép nagy pocival jött haza. Akkor már nem lehetett.

Így megszülettek. De amerre ment az udvaron, ott pottyantott ki egy kicsit. A köldökzsinór is rajtuk maradt, azt sem rágta le. Pedig életerős kicsik voltak, nyivákoltak egész nap.

Az anyjuk meg nem is foglalkozott vele. Csak nekem ez olyan fura, régen sok macskánk volt, azok nem voltak ilyenek. Lehet köze ahhoz, hogy teknőc tarka a macska? Ha jól tudom, ez speciális "fajta", mert csak nőstény lehet ilyen.

2011. szept. 9. 11:18
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A színe nem befolyásol semmit a színén kívül. De akármitől is van, ivartalaníttassátok. Vemhesen is lehet, nem kell megvárni, hogy még egy alom kiscica elpusztuljon.

Mellesleg szólva nem is értem, hogy bírtátok hallgatni az egész napos nyivákolást és hagyni őket éhenhalni, összeszedhettétek volna őket, cicatápszerrel fel lehet őket nevelni viszonylag könnyen.

2011. szept. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A férjem dolgozik, én meg kisbabával vagyok itthon, így sajna nem nagyon tudtam megtenni.

Amúgy mondta a doki, hogy bizonyos hétig még lehet ivartalanítani vemhesen is, de utána már nem. Elvittük, megnézte, de mondta, hogy ilyen esetben már nem vállalja.

Most már kaptunk időpontot, 4 hét múlva. Mondtam a dokinak, mi történt, és mondta, hogy akkor most ne várjuk meg a 8 hetet, pláne, hogy nem szoptat.

De köszi a válaszokat!

2011. szept. 11. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!