Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szoktátok huzamosabb időre...

Tinker Bell kérdése:

Szoktátok huzamosabb időre egyedül hagyni a macskátokat?

Figyelt kérdés

A kérdésem azokhoz szól, akiknek csak benti cicájuk van. A huzamosabb idő, az egy hétvégét jelent péntek estétől, vasárnap reggelig. Természetesen megfelelő mennyiségű étel és víz mellett. Ami aggodalomra ad okot, az az alom. Ugyanis egy idő után, ha a cica túl piszkosnak találja az almot, akkor nem oda vécézik.


Szóval vannak ezzel kapcsolatban tapasztalatok?


(Különböző rosszindulatú, kioktató válaszokra nem vagyok kíváncsi)


Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. szept. 9. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:

igen volt már ilyen bár szombat hajnaltól vasárnapig éjszakáig, az kb ugyanaz. Nem volt semmi ketten vannak nem uncsiztak, felborítottak egy széket de ez amúgyis megesik :D


Tegyél ki rengeteg szárazat, többet mint amennyi indokolt, nekem sem ették meg mindet, de inkább több legyen, és egy nagy vájdlingban, lavórban, lábosban vizet, illetve többen, mert hátha az egyiket felborítja!!!

2011. szept. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem a cicám egyedül van hagyva most 10 napra nyaralás miatt, persze reggeli, illetve egy esti felügyelet alatt. Adnak neki kaját meg vizet, valamint alomcsere. De a barátnőm cicája volt egyedül hagyva 8 napra is, és semmi baja nem volt:) rengeteg kaját hagytak neki és egy egész vödör vizet :-))))) Azóta is él és virul!:)
2011. szept. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Néha. De ha elő is fordul, inkább megoldom, hogy barátok időnként meglátogassák. Még pici (4 hónapos, szobacica), és nem szeret egyedül lenni. Kibírja azért, mert néhányszor sajnos volt rá példa. De ilyenkor, ha hazamegyek, bizony látom a különbséget viselkedés és viselkedés között, ha egyedül hagyom, vagy ha vele vagyok.

Ha nagyon jók a barátok, az almot is átlapátolják :)


Ha több napra hazautazom a szüleimhez, viszem őt is. Az autóban szabadon van, ami nem igazán szabályos, de ő 15-20 perc után már alszik a hátsó ülésen, vagy nézelődik a kalaptartón (a cicaboxot egy másfél órás úton igen nehezen viseli). Arra kell figyelni, hogy a két nagy kedvencét soha ne lássa: a cipőfűzőt be kell tűrni a cipőbe, illetve két kézzel kell fogni a kormányt, mert az ujjaimra bizony ugrik. Tényleg elalszik, még soha nem zavart a vezetésben! Bár ez a tulajdonság nyilván nem általános! Inkább szerencsés lehetek, hogy az én macskám nem vadászik utazás közben, hanem szundikál.


Eddig bő egy nap volt a legtöbb, amit egyedül töltött (28-30 óra). De utána éreztem, hogy hiányzott neki a társaság. Ilyenkor az enyém meglehetősen vad, de azért lenyugszik idővel. Sok-sok játék kérdése az egész :)


Lehet persze kitenni száraz kaját és vizet, a macska nem fog éhen halni, és kibírja hosszabb ideig is. De ha több napra mész el, és kismacskád van, inkább oldd meg, hogy meglátogassa valaki, vagy ha teheted, vidd magaddal. Ha kicsi a macsek a társaság a legfontosabb!

Ha az enyémet túl sokáig hagynám társaság nélkül, szétszedné a lakást! Idősebb cicákkal nincs tapasztalatom :(


Az alom érdekes kérdés. Ez is cicája válogatja. Nálam pl. szóba sem került. Az én cicám esetében (mások szerint, és szerintem is) túl van adagolva az alom. Az enyém ugyanis szeret mély gödröket kaparni, és így vizelni, és a székletet is jól eltemeti. Ezét tényleg sok almot kap (kb, 10-15 cm mély, ami csak a dobozába belefér). Ennyi alommal viszont takarítás nélkül is kibírja két napot. Másik megoldás: tegyél ki neki még egy alomládát tele alommal. Lehetőleg a másik közelébe. Nem kell nagyon rászoktatni, meg fogja találni :)

Egyébként is vannak cicák, akik eleve két almot használnak (egyikbe a nagy- másikba a kisdolog). Egy barátomé ilyen :D

2011. szept. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ja igen, én is kiraktam nekik egy plusz almot is!!! Ez is fontos, de a max ami ezzel kapcsolatban lehet h mellé kakálnak mert nem tetszik nekik h nem tiszta...
2011. szept. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!