Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Márc.29-én tűnt el a cicám,...

Márc.29-én tűnt el a cicám, vagyis több, mint 3 hete. Reménykedhetek még?

Figyelt kérdés
Kedves Fórumozók! Ki járt már így? Alig több, mint egy éves, nem ivartalnított kandúr cicám márc. 29-én kiment, azóta nem jött vissza. 80-20 %-ban benti cica. Tudom, hogy nagyon ragaszkodik hozzám, szinte az anyjának tekint. Előtte a leghosszabb kóborlása 1,5 nap volt. Nagyon el vagyok keseredve, szinte már betegesen. Próbáljak róla lemondani, vagy szerintetek van még rá esély, hogy hazajön? Kinek mi a tapasztalata? Tudom, h. ivartalanítani kellett volna, pont eltűnése előtt olvastam utána, de úgy tűnik már későn. Reménykedhetek még? Plakátoltam is már, meg az i.iwen is "hirdetem". Teljesen ki vagyok. Kinek mi a tapasztalata?
2009. ápr. 21. 23:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk multkor 1 hónap után ette haza a fene...

Ettől fggetlenül szoktasd magad a gondolathoz, hogy már nincs, mert a reménykedés sokkal rosszabb, idegileg is tönkretesz, jobban, mintha elfogadnád az elvesztését.

2009. ápr. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

nekem 2 cica van, ivartalanitott lányok. a leghosszabb eltűnésük 10 illetve 15 nap volt, ráadásul pesten, belvárosban. már teljesen lemondtunk róluk, amikor hazaállitottak, épen, de éhesen :) (nem egyszerre tűntek el, kb. fél éves különbséggel)


szerintem inkább szokj hozzá, hogy már nem jön vissza, legfeljebb pozitivan csalódsz, de 3 hét az már elég sok.

2009. ápr. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én pont emiatt nem tudnék macskát tartani, nem tudnám elvesziteni, a kutyám egyszer 30 percre tünt el, Mamához ment át mikor elkoborolt és nagyon rossz volt az a 30 perc is.
2009. ápr. 22. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

Szia

Nekem sok cicám volt, most is van 4.

Emlékszem amikor az egyik kicsim elveszett, hónapokig kerestem, minden nap sírva kiabáltam az udvaron a nevét, de már nem jött haza. :(

Viszont az egyik cicám egyszer majdnem 3 hónapra ment el, aztán hazajött! Azóta is itthon van, tehát akár 3 hónap múlva is megérkezhet még.

Tudom, hogy nagyon nehéz, és felfoghatatlan de próbáld elfogadni, hogy ő már nem lakik ott veled. Biztos nincs baja, sok olyan ember van, aki befog idegen macskákat, mert neki nincsen (nálunk sok ilyen van :s) úgyhogy ne aggódj, biztos jól van kap enni, vannak ott másik cicák és jól érzi magát. Nagyon szeret téged, sosem felejt el, nem azért nem megy vissza, mert nem szeret. Ő nem tudja, hogy ez rossz, azt hiszi elengedted.

Próbálj megnyugodni, ha akar majd úgyis hazamegy. Különben idővel el fog múlni ez a szomorúság, nem lesz ilyen nehéz.

2009. ápr. 22. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
86%
szia! a cicával kapcsolatban,csak annyit hogy nekünk is kb 3 hete ment el ithonrol .és 80%Ban benti cica volt pedig nagyon szeretett minket és mi is őt.ráadásul ívartalanitotuk is de még is elment és azóta se jött vissza nem akarlak elkeseriteni de ez a 3dik cicánk amelyik elment azt nem jött haza.sajnos mi is azt hitük hogy vissza jönnek de nem így lett.valoszinü,hogy valakihez odaszokott pontosan azért mert nagyon közvetlen volt az emberekhez és szelíd.és ha valaki még eteti is akkor azért nem megy vissza csak akkor fog vissza menni,ha valamiért meg zavarják azon a helyen ahol most van.az egyik barátom mondta ,hogy az ö cicájuk 6 honnap után ment haza,és ez komoly.anyit tudok neked ajánlani,hyogy a legközelebbi állat menhelyre menj be és ott érdeklőgy hátha valaki meg találta és be vitte.
2009. ápr. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
23%

OFF.

A 07 óra 33-asnak!

A mondatot nagy betűvel kell kezdeni, az írásjel után is ha vége a mondatnak..A 80%-ban, viszont kis betű.

A 6 hónap, és az érdeklődj, az pedig nagyon fájdalamas volt...

ON.:

A kandúroknál, főleg az ilyen fiataloknál, gyakori a hasonló eltünés, és van remény, hogy visszajön.

Ne szomorkodj, szerintem viszont látod, hamarosan, egészségesen, de lesoványodva.

2009. ápr. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kedvesek vagytok. Tudom, hogy jobb lenne, ha már lemondanék róla, de nagyon hiányzik. Életem eddigi legnehezebb időszakában "pottyant" pont hozzám és ő volt a barátom, gyermekem, társam, mindenem. Én mindig nagyon nagy állatbarát voltam, de így még állathoz nem ragaszkodtam, mint ehhez a cicához. Tudom, hogy egyeseknek ez felfoghatatlan, sőt néhányuknak nevetséges, de nálam ez van. Várom a további tapasztalatokat, az eddigieket pedig nagyon köszönöm.
2009. ápr. 22. 08:45
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ne add fel a reményt szerintem,nekünk is fél év után jött haza a lánycicánk,nem volt ö sem ivartalanitva. Egy idö után bizti megszokod hogy nincsen,és akkor jó meglepi lesz ha haza megy. =)
2009. ápr. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Igen,reménykedhetsz még!

Egyszer a szomszédunknak veszett el (szerencsére nekem még sose) és 2 év(!) után került haza.

Kiderült,hogy azt hitték kóbor és elvitték, de látták a neten és visszaadták.

Igérj érte jutalmat,könnyebben visszakerül:)

2009. ápr. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

Szerintem se add fel! Főleg a kandúrok tavasszal nagy csavargók.

Nekünk egyszer eltűnt egy cicánk, évek múlva derült ki, hogy egy ismerős, aki a közelben lakott, befogadta, mert olyan kedves cica volt. Én is szomorkodtam nagyon és nem vígasztalt, hogy jó helyre került.

Több szerencsét kívánok neked! :)

2009. ápr. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!