Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska méhgyulladás, milyen...

Macska méhgyulladás, milyen tapasztalatok van?

Figyelt kérdés

Tapasztalatokra lennék kíváncsi cica méhgyulladásával kapcsolatban. Tegnap észrevettük, hogy bágyadt a cica, és egy picit vérzik, nyalogatja magát. Irány az állatorvos, ultrahang, megállapította, hogy méhgyulladása van. Azt mondta ne kockáztassunk, ki kell venni a méhét, 30perc elteltével már a műtőben is volt. Kb, 2cm-re fel volt dagadva a méhe, leginkább véres volt, szerencsére csak minimális genny volt benne. Hazahoztuk kb. 19h-kor, de még este 22h-kor sem ébredt fel. El is kezdtem hívogatni az ügyeletes állatorvosokat, és akit csak eltudtam érni, azt mondták nyugodjunk meg, majd magához tér. Reggel olyan 8 óra körül már kezdett is ébredezni, 9-10 óra fele pedig már lábra is állt, igaz úgy közlekedik mint egy részeg. Körbejárt mindent, és elvonult a kissarkába pihenni, alszik, hangokra néha felkapja a fejét.

Kb. itt tartunk most. Enni-inni még nem adtam neki, várom míg teljesen kijózanodik, ha ez megtörtént megkapja a gyógyszerét is.

Kérdés, szerintetek ez mennyire „normális”? Illetve hogyan kerülhetem el, hogy nyalogassa a sebét? Vettünk azt a nyakra rakható „palástott”, de nehezen tudom elképzelni, egyrészt hogy rátudjuk tenni, másrészt hogy elviseli majd magán.

Szóval kíváncsian várom a tapasztalatokat, tanácsokat.


2011. szept. 10. 10:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen normális. Enni ,inni tényleg csak akkor adj neki ha rendesen kikómált.

A sebhez ne engedd nyúlni, mert ha beindul simán szétnyitja a sebét.

Egyébként vannak macskák, akik abszolút nem nyúlnak a sebhez, de ezt úgyis látni fogod. Mi kaptunk gallért, sajnos kénytelen is voltam használni. Kb egy nap harc kellett ahhoz, hogy ne próbálja magáról leszedni.

2011. szept. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Dettó ez volt nekünk is, csak a mi cicánk gyorsabban ébredezett. Teljesen normális mindez, ne aggódj minden oké lesz.

Mi feltettük a gallért, amitől kissé elveszett a tájékozódási készsége, és ezért félő volt hogy legurul a lépcsőn - mert 2szintes házban lakunk. Úgyhogy elővettem nem létező kézügyességemet és régi pólókból összevarrtam/eszkábáltam neki egy "ruhát" aminek a segítségével megakadályoztam hogy szétszedje a sebet meg a varratot. Igazából azért is volt ez jó, mert az elején, mikor rajta volt a gallér, akkor el tudta érni a sebet az érdes nyelvével, de így csak a ruhát nyalogathatta, így az nem nyílt szét.

Persze ha nincs lépcső a házatokban akkor okés a gallér is, és ne félj, bámulatosan gyorsan fel fog épülni a műtétből. :)

2011. szept. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Remélem igazatok lesz, és hamar felépül. Eléggé aggódunk érte, délelőtt ugye felkelt, és viszonylag elég aktívan mászkált a lakásban, csak részegesen. Most viszont visszább vett, és nem igazán mozog, lefeküdt az ablak alá, és ott fekszik, szeret ott feküdni mert rásüt a nap. Arra gondoltunk fájdalmai vannak, mert most nem akar semerre menni, ha feláll még mindig szédül, és feladja, visszafekszik. Felhívtam a dokit, azt mondta adjam be neki a fájdalomcsillapítót, remélem ettől jobban lesz. Enni-inni még mindig nem kapott, de nem is érdekli, próbáltuk kicsit itatni. A száját, és a nyelvét kenegettük vizes kézzel, kendővel. Ami még aggaszt egy kicsit, az egyik szeme picit összevan ragadva. Az altatás előtt kapott szemcseppet, nehogy később kiszáradjon a szeme, viszont amikor felkelt nem volt semmi a szemével.

A gallért egyenlőre nincs rajta, mert felesleges nem nyalogatja sem magát sem a sebet.

2011. szept. 10. 14:17
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a kutyámat műtötték. Ilyenkor még arra érdemes figyelni, hogy kevesebb eledelt adjatok neki a megszokottnál, mert altatás után sokszor visszahányják a kaját.

Amúgy mi is úgy oldottuk meg, hogy egy régi lyukas harisnyából vágtunk le egy darabot, amit ráhúztunk a kutyus testére és az alá tettünk még valamilyen ruhadarabot, így nem szorította el a testét de piszkálni sem tudta.

Jobbulást a ciccnek! :)

2011. szept. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!