Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a módja egy házicica...

Mi a módja egy házicica külföldre vitelének (kiköltöznén kb 1 év múlva)? Milyen papírok kellenek? Vonat vagy repülő?

Figyelt kérdés
2011. szept. 11. 16:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól függ melyik országba mész, mert pl Nagy-Britanniába nem egyszerű történet bevinni az állatokat.

Érdeklődd meg a célország konzulátusán, hogy náluk mik a feltételek. Aztán az állatorvosoddal is konzultálj, gondolom gondosan vezetett oltások és féreghajtás a legtöbb országba feltétel, illetve az állatútlevél is.

2011. szept. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
pont anglia lenne...
2011. szept. 11. 17:19
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy macskám, azt tudom leírni tanácsként, amit nekem kellett vele tenni, amikor kihoztam ide, magamhoz (D).


Először is rendszeres oltás kell neki, féregtelenítés, amit az oltáskönyvébe bejegyeznek. Olyan oltáskönyvet kérj - lehet, hogy már csak azt adnak egyébként is -, amelyik legalább két nyelvű, de inkább három: magyar, angol, német.


Aztán el kellett menni - azért írom így, mert lehet, hogy már változtak a szabályok, én úgy 8 éve költöztettem ki a macsekomat -, a helyi állategészségügyi (állomásra) (ennek a pontos nevét és helyét mindig meg tudja mondani az állatorvos), ahol a főállatorvos kiállított egy papírt (többnyelvű a papír), arról, hogy az állatot át lehet vinni a határon.


Én autóval vittem, egy haver vezetett. Kb. 800 km-re mentünk, a macskám lezárható fedeles kosárban volt, kedvenc kis plédje mellette, víznek való tálka nálunk, és időről időre megálltunk pihenni. A macskám örökbefogadott és talált jószág, egy autó elütötte, azért kicsit parázik az autóktól, de nem volt más lehetőségünk akkor csak az autóval való szállítás. Mivel a paráról tudtam, ezért megkérdeztem jó előre az állatdokit, hogy mit lehet tenni ilyenkor. Adott egy szert, nyugtató (altató kenőcsszerű valami), ami ELVILEG elaltatja annyira a jószágot, hogy az nyugotan szállítható. Állatgyógyszer, az állatgyógyszertárban kiváltható. Általában nagyon jó, de készülj rá, hogy nagyon oda kell figyelni a macskára, hogy biztosan lenyalja a bundájáról vagy az orráról. Vannak egész fifikás jószágok is, mint az enyém, aki inkább "nyakra gyúrt" (szó szerint!) 800 km-en át és cses--zett aluszkálni. :)


Repcsivel is viheted, akkor a macsekot be kell külön csekkelni. Odaadod az állat papírjait, megmutatod az oltáskönyvét, az igazolást a fúállatorvostól stb.; van egy részleg a reptéren, ahol a szállítandó állatokat fogadják. Lesz egy külön kenelje vagy ketrece, és abba teszik az út alatt. Tudomásom szerint nem lehet felvinni a fedélzetre a macskát, még lezárt kosárban sem, de ha igen, akkor erről bármelyik repülőtársaság weboldalán találhatsz infót és biztosan van olyan fórum is, ahol lehet kérdezni és segítenek.


A repcsi gyorsabb, az biztos. A macskákat mindenképpen megviseli a lakhely-változás, úgyhogy ne legyen semmiféle bűntudatod amiatt, hogy autóval vagy repcsivel kell vinned őt.


Szerintem jobb a repcsi, mert gyorsabb és kevesebb problémával jár. Ha nagyon félted, és úgy érzed, hogy jobb szemmel tartani, akkor az autó, és akor kérj neki nyugtatót, ha lehet. Vigyél vizet neki, nagyon figyelj oda, hogy ha benyalta a nyugtatót, egy másodpercre se hagyd egyedül a vizes tálka felett (ezt külön a lelkemre kötötte a doki!), mert nagyon instabilak a reflexei. A nyugtató jó, nem kell tőle félni, megvan a pontos adagja a dobozon. Ha nem adsz neki, és nagyon izgága a jószágod, akkor nagyon meg fogja viselni a hosszú út. Ha már vitted többször is életében autóval ide-oda, akkor jobban bírja a gyűrődést.


Jó utat és sok sikert! :)

2011. szept. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a részletes leírást,nagyon hasznos! autó nálunk kilőve,vagy vonat,vagy repülő lesz,de én a vonat felé hajlok inkább,mert van ahol csak csomagként szállítható,a hangárba meg nem adnám a cicámat.mégegyszer köszi!
2011. szept. 11. 20:19
 5/5 anonim ***** válasza:

Az Egyesült Királyságba (Nagy-Britanniába) és Írországba, valamint Máltára történő beutazás feltételei


Mikrochipes megjelölés (ISO 11784, illetve 11785) vagy tisztán, egyértelműen olvasható tetoválás (2011. július 03. napjáig)



a) egységes európai állatútlevél kiállítása


b) A mikrochipes megjelölést követően elvégzett veszettség elleni védőoltás, a származási tagország nemzeti szabályozásának megfelelően, az érvényességi idő feltüntetésével (hazánkban 3 hónapos, először oltott kölyök esetében 6 hónap, más esetekben 1 év /365 nap), de mindenképpen a 3 hónapos életkor betöltése után!)


c) A mikrochipes megjelölést követő veszettség elleni védőoltás után történő ún. titerérték meghatározás. Amennyiben az állat korábban még nem részesült veszettség elleni védőoltásban, akkor a megfelelő értékű eredmény elérése érdekében célszerű a a vérvételt a veszettség elleni védőoltás beadási dátumától számított 30. napjától elvégezni. Korábban már oltott állat esetében a vérvételt a mikrochipes megjelölést követő oltás utáni bármilyen időpontban el lehet végezni.


c)Megfelelő titerérték eredmény (0,5 NE/ml) esetén, a vérvétel napjától számított 6 hónapos várakozás, majd ennek letelte után lehet utazni.


d) (Ismételt beutazás esetén a titer-vizsgálatot nem kell megismételni, ha az újra történő veszettség elleni vakcinázás a vakcina gyártó által megadott lejárati idején belül megtörtént.)


e) A Nagy-Britannába, ill. Írországba történő belépés időpontjához képest 24 – 48 óra közötti időpontban (óra, perc fontos!) az Unióban széles spektrumú féreghajtó szerként engedélyezett gyógyszerkészítménnyel széles spektrumú féregtelenítő kezelés, és


f) kullancs elleni kezelés szükséges, és ezeket óra/perc pontossággal igazolni kell az állatútlevélben. (Ezt szigorúan ellenőrzik is a belépéskor!)


Megjegyzés: az a.) pontban meghatározott mikrochip vagy tetoválás közül, a gyakorlati tapasztalatok szerint, célszerűbb a mikrochipes megjelölést alkalmazni.


Fontos követelmény, hogy a mikrochipes megjelölésnek minden esetben meg kell előznie a veszettség elleni oltást! Ha az állat korábban már oltva volt, a megjelölés után újra be kell oltani!



2012. január 1.-től változnak a szabályok! Ettől az időponttól kezdődően a többi EU tagállamhoz hasonló feltételek lesznek érvényesek Nagy-Britanniába, Írországba és Máltára is. Nem lesz szükséges a vértiter vizsgálat, és nem lesz 6 hónapos várakozási idő. Az Echinococcus elleni féregtelenítő kezelés változatlanul szükséges marad, de a kötelező kullancs elleni kezelés már nem lesz előírás.


Forrás: [link]

2011. szept. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!