Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 4 hetes kiscicáim bolhásak....

4 hetes kiscicáim bolhásak. Mit ajánlanátok a bolhák ellen?

Figyelt kérdés
Utána olvasgattam. Leginkább a Piret-mix felé hajlok, a spray változatban. Nagyon bolhásak. Próbáltam diófaleveles vacokkal, de nem szerették, az anyja el is vitte őket máshova. De muszáj valamit tennem velük, mert ez szörnyű szerintem. Nem lakásban vannak, vidéki macskák, óriási kertes házunk van, van kinn hely nekik. Szerencsére még be nem hoztuk őket. De a macskákat nagyon sajnálom. Fürdetni nem merem őket, félek, hogy megfáznak. A sprayt látom jó ötlenek, de attól tartok lenyalják. Porral majd a helyüket akarom beszórni, az van itthon amúgy is, szórtam is már, de nem hatott. Vélemények, javaslatok?
2011. szept. 12. 11:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Az első az anyamacska legyen, mert valószínűleg ő fertőzi a kicsiket, aztán a helyük és végül a kicsik majd. Avval a porral szerintem a kicsiket is be lehet szórni, de egy állatorvost nem ártana megkérdezni.
2011. szept. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg az állatorvost, hogy mi lenne a koruknak megfelelő kezelés. Aztán pedig a cseppet ajánlom, mint hosszú távú védelmet, bolhák ellen akármelyik jó, csak a kullancsokkal szokott gond lenni.
2011. szept. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Front-line spray van ilyen fiatal cicákra.
2011. szept. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én még nem próbáltam a Piret-et, de a honlapjuk nem túl bizalomkeltő (kicsit gagyi), illetve a kisállatokra, kutyára vonatkozó leírást láttam, de macsekra nem (lehet, hogy csak nem voltam elég alapos, de nem találtam). Én ezt nem használnám.


Egyébként kutyáknál is azt írja, hogy a teljes testfelületet meg kell nedvesíteni ezzel, azaz így már mindegy, hogy fürdeted-e vagy sem.


Én bolhairtó cicasamponnal megfürdettem őket, és néhány hét múlva megszabadultam tőlük (a bolháktól). Amíg megszáradnak, beviheted egy zártabb helyre, természetesen anyamacsekkal együtt. Míg száradnak, lekezelheted a kinti helyüket porral, vagy spray-vel.


Van kismacskáknak adható bolhairtó is (mert a legtöbbet 2-4 hónapos kor után szabad csak használni). De feltétlenül kezeld az anyacicót is.


[link]

[link]


Sok sikert :)

2011. szept. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Frontline lenne a jó,mert abbül olyan is van,hogy a kiscica nyakát kell vele bekenni,de lehet hogy lenyalják,nem tudom. Menj be egy ilyen boltba és kérdezd meg,biztosan válszolnak vagy kérdezz meg egy állatorvost!:-))
2011. szept. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kaptam Neostomosan fürdetőt. 20 liter vízhez valót adtak, mert csak ilyen kiszerelésben volt most. Hát nem tudom hogyan élem ezt túl... :((((
2011. szept. 12. 14:07
 7/7 anonim ***** válasza:
79%
Mit? Hogy sok szert kaptál? Vagy hogy meg kell fürdetned a macskákat? Valahogy csak menni fog, másoknak is sikerült már...
2011. szept. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!