Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A szomszédban van 3 kóbor...

A szomszédban van 3 kóbor macskakölyök, mikor nem vagyunk a kertben bejárnak a játszótérre és a homokba, meg a kavicsba WC-nek. Van ez ellen valami, amivel védekezhetünk?

Figyelt kérdés
2011. szept. 14. 20:50
 1/10 anonim ***** válasza:
26%
Igen, ha egy kis emberség szorult beléd, sopánkodás helyett megpróbálsz nekik gazdit keresni itt a neten...
2011. szept. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
13%

Egyet értek az első válaszolóval.

De,ha van gazdájuk,akkor is lehetnél velük kedvesebb.

2011. szept. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A játszótéren legjobb esetben is minimum 4 vagy 5 kisgyerek játszik, bocs, hogy nem a macskakölykek a legnagyobb gondjaim, hanem a saját,- és a többi kisgyerek. Nem vagyok durva a cicákkal, de a játszótér nem nekük készült.


Légyszíves olyan válaszoljatok akik a kérdésre tudtok választ, számunkra megoldást.

Ez a többedik rend macskakölyök az évek folyamán és még mindeniknek került gazdi. De a kérdés nem ez volt.

2011. szept. 14. 21:03
 4/10 anonim ***** válasza:
48%

A kérdés az volt hogy hogyan védekezhettek a homokozóba való belecsinálás ellen. Erre válaszoltam hogy keress nekik gazdit. Ugyanis ha lesz gazdájuk, és otthonuk, akkor nem fognak többé a játszótérre járni. Értelemszerűen. Ergo válaszoltam a kérdésedre.

De tessék, mondok még párat:

- a lakóközösséggel fogjatok össze, és dobjatok össze a környékbeli kóbor nőstények ivartalanítására, így nem lenne többé utánpótlás kismacskákból (bár gondolom ez már túl nagy áldozatot kívánna...)

- a lakóközösséggel dobjatok össze pénzt, és kerítsétek körbe csibehálóval a játszóteret (bár ez jóval drágább lenne mint az állatok kiivartalanítása)

- esténként terítsétek le a homokozót valami erős anyaggal

- rakjatok ki rendszeresen féreghajtóval kezelt tápot, így bár továbbra is odacsinálnak, legalább veszélyes nem lesz...


Ha egyik verzió se tetszik akkor meg tűrjétek el hogy ez van.

2011. szept. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Végülis igazad van, valóban elkerülhető úgy is ha már nincsnek ott, de köszi a következő válaszod, ott már több praktikus válasz van, legalábbis több lehetőség.


Azt hiszem valami olyasmire gondoltam, mint egy szag, vagy illat amit a macskák nem bírnak elviselni. Gondoltam esetleg létezik ilyesmi, ami pont kóbor macskáktól véd homokozókat játszótereken.

2011. szept. 14. 21:17
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
Bár a citrusillatot elvileg utálják, de ez egy olyan nyitott helyen mint egy játszótér, nagyon hamar elszáll, szerintem egyáltalán nem lenne hatásos. Én az előbbi válaszomban említett utolsó két lehetőség kombóját ajánlanám. A féreghajtó nem kerül semmibe, a ponyva mondjuk annál inkább, de valamit valamiért.
2011. szept. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi még1x, gondolkodunk a lehetséges megoldásokon.
2011. szept. 14. 21:38
 8/10 anonim ***** válasza:
23%
NEM ivartalaníthatja a lakóközösség más macskáit.Egyáltalán milyen alapon képzelitek ezt?Nem a te állatod,nincs jogod őt irányítani.
2011. szept. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ivartalanítás a felelős állattartás ALAPköve. Ha ezt a kedves "gazdi" nem teszi meg, és emiatt egy környéken folyamatosan szaporodnak a szerencsétlen, jobb sorsra érdemes kóbormacskák, inkább pénzbírságra lenne érdemes, minthogy sopánkodjon! Inkább köszönettel tartozna!
2011. szept. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Egy kulturált kérdező, aki a saját telkén igyekszik megvédeni azt, amit a gyermekeinek készített, és szinte letolják érte! Akikbe "szorult emberség", azok milyen tanáccsal látnák el, ha gyermekei megfertőződnek?! És naponta mennyi ürüléket lennének hajlandóak összeszedni? Egyébként létezik műanyag tüskés panel kifejezetten macskák ellen, talán azzal körbe rakva a homokozót nem lesz kedvük odamenni. De egyáltalán! A saját kertjében miért ő kényszerül védekezésre?!
2021. ápr. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!