Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ugye nem lesz baja a másik...

Ugye nem lesz baja a másik macskámnak?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz a történet, remélem végigolvassátok. Volt egy cicapárunk (mmint testvérek voltak) egy fiú és egy lány cica, még nincsenek egy évesek. Eddig minden rendben volt, kint voltak az udvaron, játszottak, együtt aludtak, minden. A mai reggel is szokásosan indult, mivel anyum kórházban van csak egyedül vagyok itthon, reggel megetettem a cicusokat. Mikor fél 1-kor hazaértem a suliból láttam hogy mindkettő fekszik az udvaron majdnem egymás mellet, megsimiztam a fiút, aztán a lányt akartam, de láttam hogy nem reagál semmire. Felemeltem kicsit a testét, visszaesett. Néztem a száját, és valami véres cucc jött ki belőle, később pedig habzott a szája...na mondom, tuti megmérgezte már megint a szomszédunk az épp aktuális macskánkat. A fiúnak látszólag semmi baja nem volt. Délutánra viszont szegény lány cica elpusztult, el is temettük mamámmal. Mondtam neki, hogy segítsen, mert egyedül nem ment volna. Remélem a másik nem evett a méregből, vagy nem tudom egyáltalán a méreg miatt halt-e meg a lány cica?! De a tesója most este nagyon furán viselkedik..állandóan dörgölőzik a lábamhoz, meg dagasztaná a lábamat, előbb is úgy belémmart, meg nyávog..sajnos a nyávogását már tudom hogy micsoda: hívná a tesóját. Hiába adtam neki whiskast vagy tejet, csak beleeszik, belenyaldos, de aztán néz rám és nyávog, de akkor nem úgy nyávog, mint ahogy a társát hívná. Nem tudom mi baja lehet, de remélem neki semmi baja nem lesz!! Kérlek benneteket áruljátok már el, hogy mi a baja a cicának? vagy legalábbis mi lehet?


Egy cicagazdi.


2011. szept. 16. 18:54
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Szia, a leírtak alapján arra tudok következtetni, hogy gyászol. Én is hasonlóképpen jártam a cicáimmal, csak anya fia felállásban. Sajnos mindkettő eltávozott. Figyeld meg, ha hétfőig nem igazán változik az állapota, vidd orvoshoz. De szerintem csak a társát hiányolja, és kérdezi tőled, hogy merre van, mert utoljára veled látta.

Sajnálom a cicádat, együtt érzek veled.

2011. szept. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
hiányzik neki a tesója
2011. szept. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez szomorú :(

Nagyon sajnálom, hogy ilyen bunkó szomszédotok van, de talán jobb lenne ha nem hoznál több cicát haza, nehogy azok is így járjanak, vagy szobacicának nevelnéd őket. Sajnálatos, hogy ilyen emberek vannak, én a helyedben a szomszéd tudtára hoznám, hogy gyanakszom és legközelebb következményei lesznek a dolognak.

2011. szept. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 hell-ikon ***** válasza:

Részvétem...

Jól írták az előttem szólók, részben gyászol a cica, részben nem érti, hogy miért is nincs ott vele a tesója. Nálunk is előfordult ilyesmi, augusztusban halt meg a cicám egyetlen életben maradt kölyke 17 naposan, valami ok folytán leállt a mája. A mamóca látta a kölyköt holtan, sőt mikor eltemettem ott volt mellettem mindvégig. Mielőtt belehelyeztem volna a picit (ezt a nevet is kapta volna tőlem, Pici) a sírba még egyszer odanyújtottam a mamának, hogy el tudjon búcsúzni tőle. Ezt követően hatalmas szeretetéhség lett úrrá rajta és 1-2 nappal később a "szertartás" ellenére mégis elkezdte szegény Vacak keresni a kicsit.


A biztonság kedvéért a helyedben holnap felhívnék egy állatorvost, elmondanám mi történt a cicussal leírnám a tapasztalt tüneteket és ki kérném a véleményét, hogy egyáltalán mérgezés lehetett-e v. esetleg valami más (gázolás vagy egyéb trauma) és, hogy milyen esetleges tünetekre figyelj a másik macskánál. Biztosat látatlanban ő sem fog tudni mondani, de adhat néhány nagyon hasznos tanácsot, hogy mire kell hatványozottan oda figyelni.

2011. szept. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
szerintem is gyászol de a helyedben én megnézetném 1 orvossal nehogy meglegyen ő is mérgezve
2011. szept. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
már késő :( reggelre már ő is szédült nagyon most meg haldoklik...1-2 órája lehet már.. :(
2011. szept. 17. 19:08
 7/8 anonim ***** válasza:

Későn írok, tudom.Meghalt a másik macskád is? Komolyan, én már könnyezem.Sajnálom, édes istenem, miért pont ők? Legalább együtt vannak és onnan vigyáznak rád.Én feljelenteném szó nélkül a szomszédot!


Erőt és kitartást! Van már új cicád?

2012. máj. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos ő is meghalt. Szemét egy szomszédom van. Most benti cicám van, egy ragdoll- ki nem engedem soha.. Múlt vasárnap (érettségi előtti nap) a szomszéd 6:30-kor csöngetett fel minket reggel, hogy valamelyik macska kikaparta az ültetvényét, nem-e a mienk volt..anyám mondta a miénk bent van és nem tud átmenni a falon...és csak ezért csöngetett be..hát menjen a francba.. érettségi előtt ez volt az utolsó nap h kipihenjem magam, erreföl már fél 7-kor felkeltett :S Mi is gondoltunk már rá, hogy feljelentsük, de tuti tagadná, hogy ő tette, bizonyítékunk meg sajnos nincs...nem ember az ilyen..:(
2012. máj. 8. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!