Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A szomszédban fialt egy...

A szomszédban fialt egy macska, és állítólag néha átjár hozzánk. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Van egy macska, aki állandóan átjárt hozzánk, és megette a mi cicánk kajáját. Ez a miénket egyáltalán nem zavarta. Namost ez a macska tegnap vagy tegnapelőtt megszült egy kiskölyköt a szomszédban. Állítólag ma átjött hozzánk a kicsi! Ha meglátjuk, megfoghatjuk, vagy akkor megutálná az anyja? Állítólag nagyon harap.
2011. szept. 17. 08:39
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
Nekem a légpuska bevált...
2011. szept. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Mi? Nem akarom megölni! Isten ments! Soha nem lennék képes bántani egy állatot.

Bár gondolom nem érdekel senkit, leírom:

Régebben "ismertem" egy kóbor macskacsaládot. Az egyik kiskölyök nagyon megtetszett nekem, ezért sokat simogattam, etettem, már teljesen a szívemhez nőtt. Mindenki szerint iszonyú csúnya volt (mert ugye néhány ember ilyen; ami szép az jó, ami csúnyább az CSAKIS rossz lehet...), egyedül én tartottam mindennél szebbnek a világon. Nagyon szerettem. És - úgy gondolom - ő is szeretett engem, ha nem is nagyon, legalább egy egészen picit.

Egyszer, amikor nagy lelkesedéssel mentem ki az utcára a macskacsaládhoz, szörnyű hír fogadott.

Elütötték.

Ami utána következett, azt le sem írom. Napokig senkit sem akartam látni, nem bírtam feldolgozni szegény állat halálát.


Azóta imádom a macskákat.

2011. szept. 17. 10:04
 3/9 Platypus ***** válasza:
Ha átment hozzátok a kicsi a saját lábán, akkor inkább 4 vagy 5 hetes. Egy dolog biztos, ha valamikor nem fogjátok meg, akkor el fog vadulni és még eggyel több kezelhetetlen, embertől félő kóbor macska lesz az országban. Ha az anyja nem kedveli az embereket, akkor el fogja költöztetni ha érzi rajta a szagod, és nem is látod többet.
2011. szept. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az anyamacskát mindig el kellett kergetni ha láttuk hogy eszi a mi cicánk kajáját (a miénk még nem ivartalanított). Mostanában azonban el sem ment, ha kirohantunk, hogy elkergessük; szó szerint visszapofázott! Szóltunk neki és visszanyávogott.

Am nem tudom hogy a saját lábán ment-e át hozzánk, vagy az anyja vitte át, egyszerűen csak látták nálunk. Szőre is van, tehát nem kopasz! Ettől függetlenül is lehet újszülött?

2011. szept. 17. 11:51
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy újszülött. Az újszülött is szőrös, de az még magatehetetlen, egy két lépést megy max, de azt sem rendesen, hanem így a földön. Megfoghatjátok, de anyukáját is jó lenne szelídíteni.
2011. szept. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
31%
én a légpuskával nem a megölésére céloztam, inkább a seggbelövésére...
2011. szept. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De ha seggbelövöd akkor megsebesül, nem?
2011. szept. 17. 15:50
 8/9 hell-ikon ***** válasza:

"egy két lépést megy max,"

Jobban fogalmazva a hasán csúszva kúszik.:D

(Bocsi, hogy beleszóltam).


Egyébként jól írja az előttem szóló, ha a napokban született a kiscica, akkor az még nem járkál és főleg nem messzire (centikben mérhető max. az ilyen kicsik által megtett távolság).

Olyan 3 hetes koruk környékén kezdik el próbálgatni igazán a lábaikat, de az izmok és a csontok még ekkor is elég gyengék magának a macskának a megtartására. Ilyenkor elég sokszor lehet őket látni orra esni. Olyan négy hetes koruk körül van az amikor ténylegesen lábra állnak.


Egyébként abból amit leírtál azt gyanítom, hogy az anya macska kezd téged immár elfogadni, a macsekodnak kitett kaja miatt (bár nem neki szántad) kezd benned megbízni. "Ráléptél" arra az útra, ami ahhoz vezet, hogy legyen még egy (v. kettő) macskád.

A kölyköt szerintem ne fogdossátok -ha nincs útban- majd a mamóca gondoskodik róla és ha nem érzi biztonságban elviszi majd.

2011. szept. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2011. szept. 17. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!