Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek butaság lenne...

Szerintetek butaság lenne mégegy cicát hozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Már régóta szeretnék ey második cicát az első nőstény cicám mellé, de eddig nem tartottam megfelelőnek a helyzetet. Most sem a legrózsásabb, de kajája mindig lenne, orvoshoz is el tudnám vinni, csak nem tudnék velük sok időt tölteni. Igazából ez az egyik indok, hogy miért szeretnék egy 2. cicut. Mert jövő héttől végre dolgozom, a páromnak is vannak elfoglaltságai és hát mivel panelban lakunk de kijár a cicám, így sokat lenne bezárva egyedül. Gondoltam jobb, ha ketten vannak, jobb, ha van kivel játszani, szétszedni a lakást, stb. másfél éves ivartalanított nőstényem van, RC tápot kap ő is, jutna a másodiknak is, csak hát ugye kb reggeltől késő délutánig be lennének zárva, vagy hülye vagyok és így is kibírná bezárva egyedül? A másik, hogy ha elutazunk, akkor 2 cicával menni már körülményesebb, viszot ha 2 cicát hagyok itthon, akiket etet a szomszéd az már annyira megint nem gáz, nem? Vagy? Jajj, teljesen el bizonytalanodtam, pedig lehet hogy ma vagy holnap el lehetne hozi egy kis két hónapos tigrist.. :) Segítsetek jól dönteni, mert mos csak ugrándozó kismacskák vannak az eszem helyén a fejemben, de nem akarok felelőtlen döntést hozni. Jobb lenne a már meglévő cicámnak (aki szinte egész nap kinn van, ha itthon vagyok) egyedül lenni bezárva vagy épp ellenkezőleg?


2011. szept. 17. 13:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem jó ötlet lenne a 2.cica mert legalább nem lenne egyedül a másik :) Megkérdezhetem hogy panelban hogy jár ki a cica? :O
2011. szept. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
bezárv minden állat pláne egyedül csak "szenved" ha egyre sincs elég időd ne akarj még egyet.barátnőmnek már nem él ,de az a nőstény nme bírta mikor anno vittek neki egy kölyök cicát.Egy állat felelősség nem elég csak etetni,meg dokihoz vinni.elhizsem,hogy cuki egy kis szőr gombóc de panelba elég egy cica is.Pláne,hogy nem egy idősek és hát a az idősebb nme biztos ,hogy tolerálja,ha épp az rajta ugrál vagy féltékeny lenne.A házról meg nem beszélve (szét szedett függöny stb) Én nem vennék újabbat...csak unná magát hiába van ott a pici,mert mint irtam nem egy idősek és te nem "foglalkozol" velük annyit mint kellene.Ha az idődet ugy sikerül beosztani,hogy nme csak este jut rájuk időd akkor hajrá.
2011. szept. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát az időbeosztásom az úgy van, hogy vagy hajnalban megyek el és 2re itthon vagyok, vagy úgy, hogy innen kb 11kor megyek el és 8ra vagyok itthon, közben a párom még kb egy hónapig elég szabad, utána ő is reggel8ra megy és délután valamikor érne haza. Nem, nem úgy értettem, hogy csak hozok neki egy másikat, aztán kezdjenek egymással valamit, van valami fogalmam az összeszoktatásról, de az nem csak rajtam múlik ugye, hogy ők megszeretik-e egymást. Hétvégéken nem lennének egyedül, mert én biztos itthon leszek és olyankor a mostanival is sokat foglalkozom játszom, a párom is.

Elsőnek:

Kb április körül kezdtem kiszoktatni, mert nagyon menni akart, akkor már 1 éves volt, addig csakis benn, de jött a jóidő, meg ivarérett is lett (ivartalanítva van már) szóval nagyon menni akart. Először csak pórázzal vittem le, azttán a hátsó kertben elengedtem kicsit, de nem ment messzire nagyon, de volt olyan is hogy 4 órát ültem este a sötétben hátul, hogy ott legyek mikor visszajön. Aztán volt, hogy nem jött vissza, csak este. Az ablakból mindig hivogatom, megtanulta, hogy mi az amire jönni kell. Néga bepróbálkozott a szomszéd lépcsőházba is, de aztán rájött, hogy nem ott lakunk és nyár eleje óta van egy önálló kinti élete is. Éjszakára sosem maradt még kinn és nem is akarom.

A másik ami még aggaszt egy kicsit, hogy mivel ugye ő kijár a pici meg még nem mehetne, mert nem tudna magára vigyázni még, hogy abból lehetne -e baj..?

Írjatok még, sok véleményből könnyebb mrélegelni és én mérleg vagyok duplán.. :) Kicsit nehéz döntenem.. A párom is pozitív, azt mondta, hogy ő is benne van és ugyanúgy vállalja a másikat is, mint az elsőt.

2011. szept. 17. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!