Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan fogjam el az ideszokott...

Hogyan fogjam el az ideszokott vad kóbor macskáimat? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Már legalább fél éve van nálunk 3 kóbor macska, akikből most már elegem lett és el akarnám fogni őket és elvinni az erdőbe vagy valami hasonló helyre...

Van a kertbe egy nagy sátrunk, ott szoktunk aludni hétvégénként, és tegnap előtt este amikor mentünk volna be a sátorba, akkor kinyitom, és látom hogy ott fekszenek egymás mellett... elzavartam őket a p*csába és észre vettem, hogy csináltak egy lukat és ott másztak be.

Tegnap pedig mielőtt nyitnám, látom hogy egy csomó helyen szétszakították... benézek, és ott fekszik az egyik és néz mint egy h*lyegyerek... megpróbáltam volna megfogni, utánafutni, de ugye nem sikerül mert sokkal gyorsabb nálam.

Ja és, nem csak a sátor miatt akarnám elvinni őket, hanem van egy nagy puhafalú medencénk felállítva vízzel, és attól is félek, hogy azt is kilyukasztják, meg múgy is nagyon k*csögül viselkednek.

Meg kéne fogni őket valahogy és beletenni egy dobozba, elvinni valahova, de olyan vadok, hogy nem tudom elfogni őket, talán még sose fogtam meg.

Az sajnos nem megoldás, hogy amikor meglátom őket elzavarom, mert mindig visszajönnek.


Tudnátok egy jó megoldást ajánlani, hogy megszabaduljak tőlük?


2011. szept. 18. 13:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet kapni élvefogó csapdát azt kirakod valami húst beleraksz és vársz.
2011. szept. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
betelefonálsz egy menhelyre, gyepmesterhez és elmondod, hogy van itt X macska, veszélyesnek meg mittoménmilyennek tűnnek és mit tehetnél, vigyék el.
2011. szept. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
vagy felhívsz egy állatorvost!
2011. szept. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Lehet kapni vadászboltokban élve befogó csapdát. Különböző méretekben árulják. Az lehet megoldás lehet. Az viszont nem, hogy erdőbe engeded el őket. A mcska messziről is visszatalál az előző területére. Ha humánus vagy, elviszed őket egy menhelyre, és bevallod, hogy vadak, és nem szereted őket a kertedben
2011. szept. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ilyesmire gondolok:


[link]

2011. szept. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Gondolkoztál volna korábban.


Szerencsére a macskának több esze van, és ha nem kap kaját, elmegy oda, ahol kap, vagy talál. Elég öntörvényűek, önellátóak, épp ezért kellően szemtelenek is tudnak lenni amire te is rásegítettél.

2011. szept. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Menhelyet kár hívni ,már próbáltam a vad kutyákat az utcáról sem gyűjtik be
2011. szept. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
30-50 km-ről nemigen találnak vissza. Párom is elkapott 1-2 vad macskuszt és elvitte őket és nem láttuk azóta se egyiket sem.
2011. szept. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

utolsó, a mienket elvitték egyszer falura, 30-40 kilométerre, hazajött...igaz,nem volt vad.


a kajára: ha szeretik őket, odamennek oda akkor is, ha nem kapnak kaják. mi az egyik szomszédnak mindig akartunk adni, de sose fogadta el, csak látogatóba jött...

2011. szept. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
13%
oké, akkor ezt a kérdést most jelentem, mert törvénysértő, és állatkínzó. Macskákat nem szabad az erdőbe vinni
2012. júl. 26. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!