Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a legolcsóbb módja egy...

Mi a legolcsóbb módja egy nőstény kismacska ivartalanításának?

Figyelt kérdés
2011. szept. 20. 16:42
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Én valahol azt olvastam, h több országban is be vannak tiltva ezek a fog.gátlók mert olyan frankó mellékhatásai vannak. Arról mjuk ne is beszéljünk h az elvileg hű de biztonságos emberi fog.gátlónak is van néhány (jónéhány) cifra mellékhatása, pedig évtizedek óta dolgoznak rajta, és gondolhatjuk mennyivel gondosabban mint a macska szereken.
2011. szept. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
74%
Ha lefekszel a dokival, lehet megcsinálja ingyen.
2011. szept. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

10.000 Ft nem a világ. Lehet hogy egyszerre sok pénznek tűnik, de megtérül, mert nem kell etetned a cicád kiscicáit is később. Amúgy tényleg gyakran vannak ilyen akciók az állatorvosoknál, ill. vannak alapítványok akiknek ha írsz kifizetik a műtét felét.

Ne haragudj a kérdésért, de hány éves vagy?

2011. szept. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Nem haragszom, 16. Igazából kóbor kismacsek volt, aki leparkolt az udvarunkon, és anyukám ki akarja rakni, mert hogy ide kölykedzik (majd) :S
2011. szept. 20. 22:29
 15/20 anonim ***** válasza:
Közeleg a Karácsony mondd h ezt kéred ajándékba, h ivartalanítsa a cicát, és te megtarthasd!
2011. szept. 21. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Igen, nekem is épp ez jutott eszembe, mint az utolsónak. Ezért kérdeztem a korod. Szerintem ebbe anyukád is bele menne. De ne felejtsd el, hogy onnantól kezdve felelősséggel tartozol érte. Előfordulhat, hogy a cica beteg lesz és ismét állatorvoshoz kell fordulni, ami újabb összegekbe kerül. Ha tényleg szeretnéd a cicát és nem dolgozol, akkor azt javaslom a zsebpénzedből, vagy a szülinapra/karácsonyra kapott pénzedből mindig legyen ilyen esetre tartalék. Ez a tartalék szerintem legyen nagyjából 5000 Ft, általában ennyiből meg lehet úszni az orvost ha a cicának nincs nagyon komoly baja. De ha mégsem akkor a szüleid biztos kipótolják baj esetén, főleg ha látják, hogy 16 éves korod ellenére milyen felelősségteljes vagy. Hidd el ettől a szülők teljesen meg tudnak hatódni :)


OFF: Csak egy saját példa: Sok cicám volt már, de szerencsés voltam mert soha egyik se volt beteg. Így fogalmam sem volt mennyibe kerülne ha a cica lebetegedne. Na tavaly télen az egyik macsek beteg lett. Elképzelésem se volt mi a baja, nem evett csak aludt egész nap. Elvittem dokihoz aki adott neki egy antibiotikum szurit, kaptunk egy tablettát, amit be kellett adni a cicának. Ill kaptunk még valami fogkrém szerű cuccot amit a szájára kellett kenni. 20.000 Ft nálam.. tutira mentem, és a fizetendő összeg: 1.500 Ft volt. Nem kicsit esett le az állam, hogy csak ennyi...

2011. szept. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
OFF: utolsó: akkor a Te dokidnak sincs kacsalábon forgó palotája, mint az enyémnek :)) Ő is olyan olcsón dolgozik, sokszor csak a felhasznált injekciót, oltást számolja fel.Igaz, több mint húsz éve ugyanott van a rendelője. Amilyen árakat olvasok néha, ahhoz képest ingyen van.
2011. szept. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nekem is jó dokim van, múltkor mivel nem kellett adni semmilyen gyogyót a cicának, meg semmi csak megnyomkodta a cicát meg megnézte, és azt mondta, kutya baja- kilógott a fenekéből egy madzag, ami szerencsére magától távozott :/ egy fillért sem kért, pedig igazán kérhetett vna pl vizsgálati díjat v ilyesmi, ráadásul legalább 3 állatorvos- de lehet h 4 dolgozik ott és minden nap 12 órán keresztül nyitva vannak és hétvégén is 6-ig, nagyon jófejek, szerintem érdemes több orvost kipróbálni, akkor is ha az egyik messzebb van, lehet h az jön be végül!
2011. szept. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Mi adtunk a cicán fogamzásgátlót. (Az egyik állatorvosnál 200 forint volt 1 db, a másiknál 450 egy 30 szemes doboz recepttel, rendesen kiváltva...) De ez hosszú távon nem, hogy nem jó, de pocsék ötlet. Hetetnte egy darabot kell adni neki, mindig ugyan azon a napon, tehát olcsón kijön ugyan, de az én cicámnak emlődaganata lett, és áttét a gyomrában tőle.

Az egyik doki mondta azt is, hogy injekció is van, amit fél évente kell adni neki, de az meg 4000 forint.

Szerintem kérj részletfizetést. Ahova mi jártunk, ott legalább is kérdés nélkül beleegyeztek, sőt, felajánják, ha látják, hogy nincs pénzed, és szükséged van az ellátásra.

2011. szept. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Andizsuzsi ***** válasza:
Én is adtam a cicámnak fogamzásgátlót, nem volt tőle semmi baja:). Állatpatikában vettem. Szerintem jó megoldás, ha nem végleg, évekig akarod így megoldani a helyzetet. De arra mindenképpen jó, hogy addig, amíg összespórolod a pénzt az ivartalanításra, megelőzd a "baleseteket". Kb. 1000 Ft-ba kerül 30 szem, hetente kell 1-et adni neki, így egy dobozzal fél évig megoldod a problémát. Addig pedig gyűjtögesd a zsebpénzedet. Szorítok neked, hogy sikerüljön.
2011. szept. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!