Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a Maine Coon cicának a...

Mi a Maine Coon cicának a leggyakoribb tulajdonságai?

Figyelt kérdés

Tudnátok mondani pár tulajdonságot?

(tudom személyiségétől függ de csak úgy álltalában)


2011. szept. 20. 17:45
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


Nekem van egy 1 éves Maine Coon-om :P


Jellegzetes "brrr" hangot hallat XD Szinte "beszélget". Van, hogy mászkálás közben csinálja, van, hogy akkor, mikor enni kap, stb. Ha beszélek Hozzá, akkor is "berreg" :D


A másik, hogy nem egy dögönyözésrevaló fajta. Nem szereti. Legalábbis az enyémet és a nagynénikémét sem lehet simogatni. Néha odajön és dörgölődzik, dorombol, de ez ritka pillanat. Szeretnek távolságot tartani, de nagyon kedvesek!


Az enyém nagyon vad is, ha ez számít valamit, mert nem tudom, hogy ez a fajtával jár, vagy csak az enyém ilyen. Már egész kicsi korában is (9 hetesen) megmutatkoztak ennek a jelei, de akkor azt hittük, hogy a korral jár a rágcsálása, karmolása. Azóta már nagyon eldurvult, kezelhetetlen! Egy éves, de már akkora, mint egy szobakutya! :P A szomszéd macskája jóval kisebb... :D


Ja és rengeteget eszik! 1 nap megeszik 2 doboz macskaeledelt:S


Ennyi jutott eszembe hirtelen.

2011. szept. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
9%

az hogy berreg, beszélget, az nem a leggyakoribb tulajdonság, mert az eddig meglévő utcaivegyes-cirmos ciáim (5db) is mind berregtek :)


kicsit hülyén van feltéve a kérdés, mert ha szó szerint értelmezem és válaszolok, akkor azt írnám, hogy a leggykoribb MC tulajdonság az, hogy 13-15kg-ra nőnek meg:)

2011. nov. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%

Előttem szólónak:


Jaaa...:D Én eddig még sosem hallottam berregni más macskákat, ezért gondoltam, hogy csak a MC csinálja. Főleg, hogy a jellemzésüknél oda is van írva, hogy ez nagyon jellemző.

2011. nov. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az enyém is egy éves, nőstény, nagyon nyugodt, gyakorlatilag egész nap fekszik és eszik. A macskajátékok egyáltalán nem érdeklik, de még a papagájaink se. Viszont a lassú legyeket szívesen levadássza és pofozgatja. Nagyon szeret ölben lenni (persze van, hogy megunja, akkor átül mellém, ha nem akarja, hogy simogassam, akkor felfekszik a lépcsőre), már akkor dorombol, ha meglát, simogatás közben pedig "alap". A fésülködést még akkor is jól tűri, ha véletlen beleakad a fésű a szőrébe. Az enyém nem szokott berregni, csak "tátog" ill. halkan nyávog, ha éhes. Ha nagyon éhes, akkor tud hangosan is. Ha épp nem alszik, akkor mindig jön utánam, de olyan kis ráérősen, azért szaladni nem szokott, csak akkor, ha étel van nálam. Mikor pici volt, szeretett polcokra felmászni és gyakran nyújtogatta a nyakát, hogy mi lehet az asztalon, de a polcokról leneveltük tapsolással és már az asztal se érdekli (ha olyat csinál, amit nem szabad, tapsolok egy nagyot, és máris befejezi). Bántanom sose kellett, nem csinált még rosszat, picinek játékosabb volt, de nem harapott vagy karmolt. Általában nem tudom, hogy milyenek, mert egy ismerősömnek sincs ilyen macskája.
2011. nov. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Az én maine coon fiú cicám 5 éves,az enyém is berreg,szereti a rendszert (mindig ua kap enni,és ua van a fésülködés is)ha már 10 perecet kések is vele,akkor reklamál. Nagyon makacs,csak akkor szeretgethetem,ha ő is szeretné,és bosszúálló is, pl.: ha valami rosszat csinál és rászolok,utánna hajlamos lábon harapni.Amúgy egy hatalmas életművész,nagy vadász :D.
2012. márc. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
62%
Lehet, hogy nekem csak szerencsém van, (mert akiktől a cicust vettem azt mondták, hogy ne várjak tőle hízelgést) de az enyém, különösen ha kicsit hanyagolva volt aznap folyamatosan jön hozzám, az orromhoz dugja a nóziját, odabújva alszik. :) Viszont az enyém hisztis is. :D Ha már sokadszorra kiabálok rá (mert pl. a szekrényen mászkál)akkor van hogy fogja magát és kimegy az alvóhelyére, aznap pedig már vissza se jön közénk. :D Egyébként tényleg kutyaszerűen viselkedik, van egy csomó kis labdája amiket mindig elrejt, takarításkor egyet sem találok de néha előveszi az egyiket játszik vele, majd a labda megint eltűnik... :D
2012. márc. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!