Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tennél a helyemben? Mit...

Mit tennél a helyemben? Mit tudok tenni? Kétségbe vagyok esve, hülye voltam.

Figyelt kérdés

Július végén ideiglenesen befogadtam egy cica testvérpárt az én felnőtt macskám mellé egy egyesülettől. 2 hete rosszul lett az én felnőtt cicám, láz, nem evés, nem ivás, hányás, hasmenés... 2 nap doki, antibiotikum, lázcsillapító, jobban lett, sőt, jól lett.

Most az egyik kicsi beteg ugyanezekkel a tünetekkel, a doki azt mondja laborvizsgálatra lenne szükség, hogy kiderüljön mi a baja, de ebben a hónapban már olyan állatorvosi költségekbe vertem magam, hogy egyszerűen már nem tudom kifizetni a gyógyítását. Tegnap és ma is elvittem orvoshoz, de ma már infúzió is volt :( Egyszerűen nincs mozgásterem, az egyesületet már kértem 2 hete, hogy vigyék el a cicákat, de arra nem válaszoltak, most meg kapkodás van, hogy ezt a kis beteget valahogy el tudják tenni.

És még ha el is viszik, ez a doki szerint egy örökölt fertőzés, vírus, most itt marad nekem két beteg állat :( Annyira megbántam ezt az egészet, csak bajt csináltam a cicámnak és most akkora slamasztikában vagyok a család előtt is, hogy ihajj.

Annyira szerettem volna kiírni magamból valakinek ezt az egészet, ti mit tennétek a helyemben?


2011. szept. 21. 12:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A kezelésekről kérjél számlát. Általában az egyesületek az ideigleneseknek megtérítik az orvosi kiadásokat.

Sajnos, megjártad. Sokan az ilyen befogadáskor karanténozzák az állatot, pontosan amiatt, ahogyan Te jártál.

2011. szept. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Nekem négy saját kutyám lett parvós és tüdőférges egy ideiglenesen befogadottól. Nehezen, de mi fizettük ki, részletfizetést kértünk a kórházban. Nem akartam arra verni a költségeket, akitől a beteg kutya volt, mert ő is nagy bajban van anyagilag. Amúgy is rosszul érezte magát a történtek miatt.

A nagyon sok saját macskámat giardiával fertőzte meg egy befogadott, azóta is bennük van, kiirtani lehetetlen.

Ez sajnos ilyen, ha ideiglenesen fogadsz be állatot. Az egyesületek viszont általában tényleg vállalni szokták, hogy fizetik az ilyet. Nálunk a kórházban írják a költségeiket, és amikor tudnak, fizetnek.

2011. szept. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát...már nem sok mindent tehetsz, de mindenképpen jól tetted, hogy megosztottad velünk.

Te jót akartál, de sajnos nem mindig az történik, amit szeretnénk. Szerencsére, a cicád legalább meggyógyult, remélem a beteg kis állatokat el tudják vinni és elkülöníteni őket, a költségeidet meg remélem megtérítik:)

2011. szept. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy hol laksz, hol vagytok. De ha Budapesten, akkor ajánlom a Család utcai kisállatklinikát.

Az én cicám 32 ezer forintba került, a dokit kérdeztem, mielőtt belekezdtünk bármibe, hogy hogy legyen, most nem tudok fizetni, és leintett, hogy nem számít, majd megoldjuk.

Ötezret tudtam neki adni, a maradékot pedig két részletben fizettem. Ilyen korrekt, és együttérző emberrel még nem találkoztam.

De ha pesten vagy pest közelében vagy, én nagyon ajánlom!!!!

2011. szept. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
NAgyon rendesek hálistennek, el tudtam vinni a kicsit a dokijukhoz, aki ott is tartotta, intravénásan táplálják és infúziót kap megint, remélem kitart még pár napig és evésre tudjuk bírni :) Jaj nagyon megkönnyebbültem, én nem tudtam volna az ilyen ellátást, megfigyelést kifizetni. Sokat tanultam ebből.
2011. szept. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
na az utolsó is én voltam, csak egy másik fiókkal :D
2011. szept. 21. 22:12
 7/8 anonim ***** válasza:
Remélem, a saját cicád is egészséges lesz. Ha teheted, ismét fogadj be átmenetileg cicát. Előtte kérd az orvosi vizsgálatát az egyesülettől, és akkor nem lesz semmi baj.
2011. szept. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ma reggel meg mintha az enyém lenne befordulva... hát nem lesz könnyű menet :(
2011. szept. 22. 07:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!