Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan hánytathatok meg...

Hogyan hánytathatok meg itthon a macskámat? Lenyelt egy kb.10 cm-s cérnát?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 25. 21:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Majd kikakilja, nem kell meghánytatni.
2009. ápr. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Csak félek, hogy a beleire tekeredik. Már volt vele ilyesmi, de akkor állatorvos adott neki vmi injekciót. Azt szeretném tudni, hogy házilag megoldható-e?
2009. ápr. 25. 21:58
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, hogy kijön-e a széklettel. Ha nem és nem lenne jól vidd dokihoz, de szerintem a gyógyszert otthon nem nagyon tudod helyettesíteni semmivel, meg persze nem is érdemes!

Egyébként jobban is figyelhettél volna, ha egyszer már előfordult vele hasonló, nem? A jövőben inkább a megelőzésre figyelj és nem kell aggódnod! :) <--- (Csak jóindulatú megjegyzésnek szántam!)

2009. ápr. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
59%
Az én macskám a fűtől szokott hányni. Megbízható helyről érdemes gyökerestül hozni neki fűcsomót kis cserépbe(általában imádják), vagy ültetni búzamagot. A bolti macskafű nekünk nem vált be. Bár erre az utóbbi kettőre nincs nagyon időd. Marad az első vagy az állatorvos. Sok sikert!
2009. ápr. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy a hánytatás jó megoldás, de azért itt van pár tipp, bár ez mérgezésre vonatkozik:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__154199-lehet..

2009. ápr. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem várj és, ha baj lenne bízd az orvosra!
2009. ápr. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

figyeld a macskát, ha rosszul van állatorvos!

egyébként jó esetben kikakálja, csak arra figyelj, hogyha nem jönne ki rendesen, esetleg lóg semmi esetre sem szabad meghúzni. a kilógó részt vágjátok le, ki fogja kakilni.

2009. ápr. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Végül az állatorvos mellett döntöttünk. Kapott egy nyugtatóinjekciót, amitől hánynak a macskák, és kijött a cérna is. Bár ezzel nehéz lett az éjszakánk, de ez most nem is számított. Köszi még egyszer! Kétségtelenül a megelőzés a fontos, de ha egyszer úgy szeret játszani a cérnákkal... :)
2009. ápr. 26. 08:36
 9/10 anonim ***** válasza:

A megelőzést javasló vagyok!:D

Örülök, hogy jól van, de azért próbálj meg venni neki vmi csak hasonló dolgot, mert ez így veszélyes egy kicsit!:S

2009. ápr. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem kell hánytatni, majd kikakálja. az én macskám egyszer lenyelt kb. 10-15 centi hosszú fél centi széles műanyagszalagot. Szegényke volt vagy 2 hónapos, simán köklendezte. Szerintem hagyd, a cérnától bizti nem lesz baja.
2009. ápr. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!