Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet kiirtani a...

Margo2 kérdése:

Hogyan lehet kiirtani a poloskát vagy a bolhát?

Figyelt kérdés
Pár napja azt vettük észre hogy csípéseink vannak. A poloskára gondoltunk de hasonlít a bolha csípésére ezért nem tudjuk eldönteni. Hazahoztunk egy macskát és tele volt bolhával amit a disznóktól kapott de ezt nem tudtuk. Elkezdtünk nézelődni az interneten de nem sokra jutottunk. Arra gondoltunk ha vasalnánk vagy mosnánk a ruhákat akkor talán kimenne belőlük de nem tudjuk. Mit lehet tenni?
2011. szept. 25. 12:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Én tudom ajánlani,az Insecticide 2000 rovarirtó sprayt.

"INSECTICIDE 2000


A termék: Színtelen, szagtalan, textíliákon foltot nem hagy, melegvérűekre nem mérgező .


Felhasználási területek: Háztartásban, konyhában, éléskamrában lakószobákban csótány, hangya, ágyi poloska, bolha, tetűfélék, ruhatárakban, szőnyegraktárakban molyfélék, élelmiszeripari üzemekben (malmok, pékségek, raktárak), szállodákban és éttermekben is fenti kártevők ellen. Állattartásban bolhák, tetvek és atkák ellen (macskákra sem mérgező).


Előnyei: A felületek 20 %- át kell bepermetezni, szagtalansága következtében a lakásokat, szállodai szobákat nem kell egyetlen óráig sem kiüríteni.


Óvórendszabályok: Élelmiszerre közvetlenül nem permetezhető, terhes nők és gyermekek jelenlétében ne használjuk, a permetet ne lélegezzük be.


Kiszerelések: 0, 5 l- es szórófejjel ellátott és utántöltő flakonokban, ipari méretű felhasználásra 5, 10, 20 l- es műanyag kannákban."


Ez nagyon hatásos.Nekünk a kijárós cicánk szedte össze valahonnan a bolhákat,majd hozta be a lakásba.Ezzel a szerrel irtottuk ki őket.Emellett naponta többször porszívóztam,és a porszívó zsákjába beletettem egy bolhairtó nyakörv darabját.És a ruhákat,ágyneműket 60fokon mostam ki.

Mi ezt a szert összesen,2alkalommal használtuk.És akkor,mindent körbe sprickoltunk vele.Ha kisgyerek van,akkor a szer használatakor,ne tartózkodjon a lakásban.Én még a biztonság kedvéért,szájmaszkot is használtam.Ugyan a szer,színtelen,és szagtalan,de soha nem lehet tudni a mai világban.A cica fekhelyét is ezzel kezeltük le.És természetesen a cica is le lett kezelve bolhairtóval.(sampon,csepp,nyakörv)Azóta"lekopogom",nincs bolhánk!Remélem,nektek is sikerül mihamarább megszabadulni,ezektől a kis dögöktől!

2011. szept. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönjük szépen reméljük sikerül. Ez után a szer után ki kell mosni minden ruhát és mindent át kell törölni vagy rajta szabad hagyni?
2011. szept. 25. 16:03
 3/14 A kérdező kommentje:
Azt is mondták hogy a pórszívot ki kell takarítani minden pórszívózás után amit mi nem tettünk meg. Azon is gondolkoztunk hogy ha poloska akkor azt csak megfelelő ember tudja kiirtani pedig nálunk nagy tisztaság van mert napi szinten takarítunk reggel és este úgyhogy nem értjük de reméljük hogy bolha.
2011. szept. 25. 16:08
 4/14 A kérdező kommentje:
Azon gondolkodtunk hogy a ruhákat kivasaljuk mert már kimostuk őket csak ha 60fokon mossuk az nem tesz jót a ruhának mert a színe vagy az anyaga megnyúlik.
2011. szept. 25. 16:46
 5/14 anonim ***** válasza:

Sajnos,ezek a kis dögök,nem foglalkoznak azzal,hogy tisztág van.Nálunk is mindig minden takarítva,fertőtlenítve van.Ráadásul pici gyermekünk van,és ő miatta még jobban oda kell figyelni a tisztaságra.A macskánk is mindig kezelve volt.És ennek ellenére,jól hazahozta nekünk a bolhákat.Nem tudom merre járt,honnan szedte őket össze.Aggódtam a gyerek miatt,nehogy összecsipkedjék a bolhák.És roppant kellemetlen,idegesítő volt,megtalálni ezeket a dögöket.De ez a szer igen hatásosnak bizonyult.A kicsi miatt,én is böngésztem a netet,hogy mit is lehetne,és hogyan is lehetne irtani a bolhákat.Aztán,nem is tudom melyik fórumon,de olvastam róla.És ez tűnt a legideálisabbnak.Mi rajta hagytuk a szert még 2-3napig a kezelendő felületeken.Értem ez alatt a ruhákat,ágyneműket.Majd utána 60fokon kimostam.A bútorokon rajta hagytam,nem töröltem le.Ám,egy hét alatt,látni,érzékelni az eredményt.Ha szükséges utána még egyszer,be lehet fújni mindent,jobb biztosra menni.A porszívó zsákját,ki kell üríteni,de mint említettem nyugodtan bele lehet helyezni,egy bolhairtó nyakörv darabját.Az még,az élő bolhákat elpusztítja.A cica fekhelyét is ezzel kezeltük le,igaz oda többször kellett sprickolni,de sikerült onnan is kiirtani a bolhákat.2hetünkbe tellett,ami kínkeserves volt,utálom ezeket a kis szörnyetegeket,de megszabadultunk tőlük.Ez a szer,fertőtlenítés(domestos,vagy hipos)ruhák,textilek 60fokon kimosása,naponta többszöri porszívózás.Ezzel talán nektek is sikerül kiirtani.Kívánom,hogy minél hamarább megszabaduljatok tőlük.Átérzem a helyzetet.

Üdv

(első válaszadó voltam)

2011. szept. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Megint az első vagyok.Persze a vasalás is jó!A 60fokot,azért mondják mosásnál,mert 55foktól elpusztulnak ezek az élőlények.Legalább is többedszeri mosásnál.
2011. szept. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nekünk is nagyon elegünk van belőlük és szeretnénk minél előbb megszabadulni ezért köszönjük. Nálunk is napi szinten van takarítva mert tisztaságmániás vagyok. A mosást mi is próbáltuk meg amit csak tudunk vasalni fogjuk mert muszály lesz. A peték miatt kell rajta hagyni több ideig azt hiszem de remélem nálunk is sikerül kiirtani mert én már most ki vagyok készülve sőt a család mert nem tudtuk mi ez. Körömmel szoktuk szétnyomni a bolhát ha megtaláljuk és volt nekünk szer csak már nem kapni sehol. De reméljük ez is beválik és a macskán is alkalmazni fogjuk. Köszönjük szépen a segítséget!
2011. szept. 25. 20:01
 8/14 A kérdező kommentje:
Nálunk is macskák kezelve voltak csak a kislányomnak volt egy macskája..meghalt és nemrég olyat látott csak kicsibe..és sajnos nem tudtam neki nemet mondani amiből 3 nap alatt probléma lett mert az egész házban található szinte bolha mostmár. De a macska már nincs itt és a másikat ugyanugy kezelni fogjuk és a pórszívót is minden használat után ki fogjuk takarítani. Köszönöm még egyszer.
2011. szept. 25. 20:04
 9/14 anonim ***** válasza:
Én is épp ez ügyben keresgéltem infót, rejtélyes, kiütésszerű csípések időnként a kezemen és a lábamon. Nem tudom hogy bolha vagy poloska, mert eddig szerencsére egyikkel sem találkoztam. A macska csak lakásban van tartva (panel), nem szokott vakarózni, a lakás tiszta, az ágy vadonatúj. Én a Biokill nevű rovarirtót találtam a neten, ami sem emberre, sem állatra nem veszélyes, akár kisgyerek mellett is használható. Ki fogom próbálni.
2011. szept. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
2011. szept. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!