Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen növények megrágása...

Milyen növények megrágása okoz cicáknál hasmenést?

Figyelt kérdés

Cicám előszeretettel mászkál a folyosónkon, ahol a többi lakónak vannak kitéve növények. Muskátli, büdöske. De főként konyhakerti növény, kapor, paradicsom, paprika. Ilyenek.

Mindig rágcsálja őket, sosem volt baja. viszont tegnap már étvágytalan volt, ma reggel pedig híg volt a széklete. Egyszer volt csak reggel neki, azóta alszik. Evett egy fél szelet csirkemell sonkát, többet nem kért. Inni sem nagyon akar, a kezemről nyalogatta le a kevéske vizet. Túl azon hogy orvoshoz visszük, van-e valami amire a jövőben jobban figyeljek?

Ja a cicus 7 éves.


2011. szept. 26. 16:05
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 hell-ikon ***** válasza:
100%

Konyhakerti növénytől nem volna szabad bajának lennie, a muskátli meg a büdöske önmagukban elég érdekes szagúak ahhoz, hogy ne nagyon rágcsálja meg őket.

Ha nincs más dísznövény kint, akkor nagy valószínűséggel nem attól van baja.

Valami más okozhatja a gondot.

2011. szept. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 anonim ***** válasza:
100%
Most ne haragudj, hogy nem a kérdésre válaszolok, de nem gondolod, hogy nem szép a szomszédokkal szemben, hogy a macska rágcsálja a növényüket, amit a kajába tesznek?
2011. szept. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 A kérdező kommentje:
Nem haragszom hogy nem válaszoltál. :)
2011. szept. 26. 17:52
 4/70 hell-ikon ***** válasza:
100%

Bocs, csak most jutott eszembe a harmadik eset, hogy elképzelhető, hogy a konyhakerti növények esetleg permetezve lettek valamivel.

Ezesetben mérgezés gyanúja fennállhat és a tünetek is nagyjából hasonlítanak.


Ne haragudj, de tényleg csak most jutott eszembe.

2011. szept. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 A kérdező kommentje:

Köszi az ötleteket, kérdezgettem a szomszédokat, nincsenek semmivel sem kezelve a növények.

Holnap kijön orvos, végül is reggel óta csak pisi volt. Nem tudom mi lehet ez. Enni evett most 10 szem száraz tápot, a többit otthagyta, el is vettem előle a maradékot is. Inni nemrég ivott. Mit gondolhat magában mikor mindig szaladok utána a konyhába, hogy most iszik vagy nem?

2011. szept. 26. 19:26
 6/70 hell-ikon ***** válasza:
100%

Kb. olyasmit, hogy "mit rohangál ez itt utánam?" :D

(Az én macskáimból indulok ki, ők ki nem állhatják ha a sarkukban vagyok amikor a betegek. Tény, hogy a gyógyulásukhoz nyugalomra van szükségük, de nagyon nehéz megállni, hogy ilyenkor ne figyeljek jobban rájuk, ne kényeztessen jobban őket, mint egyébként. Ilyenkor általában dorombolás helyett enyhén ideges farokhegy lengetést kapok, hogy "hagyjá' má' békén aludni!" :)Ilyenkor igyekszem magam elfoglalni pár órára, hogy nyugodtan tudjanak tőlem pihenni. Ha meg nagyon nem bírok magammal akkor még el is megyek itthonról az ő nyugalmuk érdekében különben képes lennék 24/24 mellettük strázsálni és minden apró kis hülyeségben hatalmas problémát látni.)

2011. szept. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 A kérdező kommentje:

Cicaknal hogy lehet tudni, hogy lazuk van? Egyaltalan szokott lenni? Az enyem meg sosem volt beteg. Remelem ez is lezsjlik hamar.

(Bocsanat az ekezetek hianyaert, mobilra valtottam)

2011. szept. 26. 20:21
 8/70 hell-ikon ***** válasza:
100%
Én a fülüket szoktam fogdosni olyankor. Ha nagyon meleg, (és mellette a ráadásul a homlok is) akkor majdnem biztos, hogy lázas, de teljesen biztosat csak a hőmérőzés után lehet mondani.
2011. szept. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/70 A kérdező kommentje:
Láza nincs, de okosabbak délután leszünk az orvostól. Köszönöm a segítséged, sokat jelent pár emberi szó ilyen esetben.
2011. szept. 27. 09:34
 10/70 hell-ikon ***** válasza:
100%

Nincs mit, igazán szívesen.

Nekem is van most (megint) egy betegeskedőm, szegénykémnek a torka fáj és taknyos. Alapjában véve nincs nagy baj, de nem mai kölök már ő sem (10 éves), így hát aggódom én is. Tudom, hogy ilyenkor mi mindenen megy át az ember lelkileg. ;)

2011. szept. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!