Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Olvastátok ezeket a macskatápl...

Olvastátok ezeket a macskatáplálással kapcsolatos tudnivalókat?

Figyelt kérdés
[link]
2011. szept. 27. 09:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Még nem olvastam, eddig. Lehet benne valami, mert pl a száraz állateledeleket a jómúltkor mutatták, hogy hogyan készülnek vmelyik ism.terjesztő csatornán.

Hát, nem túl sok különbség van a számunkra készülő gabonapehely, és ez között. Egy kevés szárított húsport tettek bele. Ez a hús nem húscélra nevelt állatokból származott (pl tejet adó tehenek, tojást adó tyúkok -> természetesen a nagyüzemi termelésből), szóval el lehet képzelni, mennyi hasznosítható anyag van ebben a húsporban. És ráadásul minimális mennyiséget tettek bele!


Szóval tényleg el lehet gondolkodni, hogy ezt, vagy normál nyers kaját adok-e a macskámnak, amihez a természetben amúgy is hozzájutna. Mondjuk én nyers májat nem adnék neki, azt 100% megfőzném előtte.

2011. szept. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Olvastam már ezt az oldalt és van amivel egyet értek és van amivel nem. Szerintem is fontos a változatos táplálás, nem jó kizárólag száraztápon, konzerven, házikoszton vagy nyers koszton tartani, mindenből lehet neki adni. Itt nagyon lehúzzák a száraztápokat általánosságban, de száraz és száraz között nagyon nagy különbségek vannak azért. Én a cicáimnak adok prémium minőségű szárazat, nedves eledelt, nyerset és főttet is.
2011. szept. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is azt gondolom, amit az utolsó.

Szintén olvastam az oldalt és sok-sok igazság van benne. Rendszeresen készítek is nyers húst a receptjeik alapján( bár a zöldséget otthagyják), és az is igaz, hogy az egeret szőröstül-bőröstül stb...,de azért én is inkább vegyesen táplálom konzerveket veszek jobbat is, olcsóbbat is, szárazat meg prémiumot, cat-chow-t is, + sajt, sonka, tojássárgája. Mindent váltogatva.

Egyébként az enyémek remegnek a nyers húsért, nem kellett szoktatni rá:)

2011. szept. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
olvastam én is, és jó kis oldalnak tartom, nagyon nem tartom jónak a száraz tápot, ettől függetlenül adok én is, mert ha elutazunk 1-2 napra ezt tudom itthagyni nekik és akkor jobb ha hozzá vannak szokva, de én inkább jó minőségű, sok húst tartalmazó konzervet és csirke nyakat/zúzát adok nekik nyersen. Szárazat csak reggel amikor felébresztenek és kómás vok, ill. a konzervhez szoktam keverni pár szemet
2011. szept. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!