Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Terhes a cicám, mit/hogy...

Terhes a cicám, mit/hogy csináljak?

Figyelt kérdés

Mivel ez az első macskám, és terhes, ezért szeretnék tőletek segítséget kérni. Nem tudom, ilyenkor szokás neki valami vitamint adni? És a kiscicáknak, ha megszületnek, kell valamit adni? Hol érdemes őket tartani a születés után? Lehet kint, vagy inkább bevigyük őket a házba? Azért kérdezem, mert elég rossz idő van, főleg esténként, ilyen hidegben nem lehet valami bajuk?

A válaszokat előre is köszönöm.


2011. szept. 28. 10:38
 1/7 anonim válasza:
100%
Bízd a természetre!! A többi terhes macska sincs dédelgetve és semmi bajuk nincs, legjobb ha hagyod, hogy minden a maga módján történjen.
2011. szept. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1. inkább vemhes:)

2. állatorvos mindenre válaszol, ezért fizetni se kell neki

2011. szept. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs hideg a macskának,én nem vinném be őket. Csinálhatsz neki egy kosárba meleg helyet,de lehet,hogy a macskád keres magának helyet,amit biztosnak gondol és napokig elő sem jön. A meleg helyet tedd nem zavaros környezetbe.Ahol kevesen mászkálnak és ahová nem esik be az eső. Ha saját magának keres biztonságos helyet ne zaklasd,mert akkor újat keres majd. A természet megoldja. A picikhez,ha megtalálod őket ne nyúlj egy darabig,tápláld a mama macskát,aztán keress gazdikat a piciknek. Ha úgy alakul nyugodtan nézheted ahogy ellik,csak ne zavard meg. Én úgy tudom a macskák ebben nagyon ügyesek. Ha nagyon aggódó tipus vagy vidd el állatorvoshoz egy uh-ra a szülés után,hogy biztos nem maradt bent kiscica. Általában ezt nagyobb testű kutyáknál szokták,mert ott nehéz kitapogatni. Most a mama cica táplálása a fontos. Ahogy eddig is,tápláld normálisan.
2011. szept. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd be, ha megszülettek.
2011. szept. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ne vidd el a cicákat onnan ahol lekölykedzett az anyja, mert úgy is oda fogja visszavinni. Nekem egyszer egy vödörbe rakta őket amiben egy nagy vastag szivacs volt, a cicákat kivettük de az anyja visszahordta őket!

Ne nyúlj hozzájuk, az anyukájával foglalkozz,hogy eleget egyen és így tudja szoptatni a kicsiket.

2011. szept. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat :)
2011. szept. 28. 12:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan adhatsz neki valami vitamint, mert az ellés és a szoptatás is nagyon megviseli/leterheli a szervezetet. Vannak paszták is és tabletták is. Ártani biztos nem ár. Mennyire vagy bizalmas kapcsolatban a cicával? Csak mert (ritkán előfordulhat) ha piszkálod a kicsiket el is taszíthatja magától. Én még most csinálnék neki valami nyugodt, meleg helyet, ahol biztonságban érzi magát. Így biztosan oda fog elleni. A kicsik sem fognak megfázni, és neked sem lesz okod aggodalomra. Később úgyis előjönnek és akkor simizheted őket.
2011. szept. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!