Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám harc nélkül...

Hogyan tudnám harc nélkül levágni a cicám karmait?

Figyelt kérdés

Nem akarom ezért elvinni kozmetikába vagy az állatorvosunkhoz, hogy 1500-ért fél perc alatt levágja.

A technikáját megmutatta a dokink, de sajna nem jutok sokra :( vagy én nem vagyok elég akaratos?


2009. ápr. 27. 10:17
1 2
 1/15 anonim válasza:
39%

Ha jót akarsz neki, sehogy! Így tud felkapaszkodni a fára, mozogni, rosszalkodni...

Karmok nélkül félkarú óriás volna... Ha a bútorokban tesz kárt, zárd ki a házból, ha lakásod van, takargasd le a bútorokat, néha vidd el vh-vá, hogx kiszaladgálja magát.

Az ollóval egyébként is nagyon tudni kellene bánni, nem tudod laikusként, hogy meddig él a köröm, és honnan halott...

Vigyázz, a kis drágádra! :-)

2009. ápr. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Elméletileg lehet kapni,az állatkereskedésekben,cica karom vágó ollót!De megmondom őszintén,én se merem levágnia körmét,az enyémnek.Igy,hagytam az egészet!Az enyém szoba cica volt idáig,családi házban lakunk most,és hamarosan kiengedem a kertbe,addig egy fadarabbal,karomkoptatóval oldottuk meg,a köröm koptatást!A köröm vágás,azért jutott nekem is eszembe,mert állandóan a fotel oldalán logot!A vélemények igen csak megoszlanak,valaki azt mondja lehet vágni nekik,valaki azt,hogy nem!Ha nagyon harcias a cicád,szerintem ne próbálkozz,nehogy túl vágd neki!Inkább szerezz be neki karom koptatót!Az enyémnek én tuti nem tudnám levágni,mert hihetetlen gengszter!:)

Ha mégis próbálkoznál levágni a körmét,akkor csak óvatosan,vigyázz rá!

2009. ápr. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
ha kinti a cica ne vágd a karmait, ha benti és a bútorok védelmében teszed, vegyél speciális ollót, egy törölközőbe be tudod bugyolálni az állatot, hogy ne tudjon karmolni,, és a mancsait is egyesével húzd ki, mindig csak az legyen törölközőn kívül, amit éppen vágsz. ha így sem sikerül, állatorvosi rendelőkben pár száz forintért megcsinálják neked.
2009. ápr. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Igen azt kifelejtettem h benti cica, nem bántja a bútorokat, meg van kaparófánk is, csak szerintem nem kapar eleget (lehet h hülyén hangzik, de tényleg)

A dokink megmutatta pontosan h hogyan kell levágni ill. mivel. Nekik is olyan mint az emberé, csak a teljesen fehér részt lehet, ahol piros erezet van abba már tilos belevágni.

Ezt a bugyolálós dolgot egyszer kipróbálom, mert bújni nagyon szeret, így lehet h sikerül becserkészni :)

Köszi Mindenkinek! :)

2009. ápr. 27. 14:47
 5/15 anonim válasza:
1%
én nem vok olyan aki commentbe lehulyézi a másikat.... De te HÜLYE VAGY???? minek akarod levágni a macskának nem ugy számit a körme mint neked!!!!!!444
2009. ápr. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Na idefigyelj te buta! Normális vagy h ilyeneket írsz?

Gondolkozzál már el magadon te nagyon okos!

A dokival megbeszéltem, hogy mivel nem kapar eleget és hosszúra nő (ill. felsértette már egyszer a mancsát) így érdemes vágni.

De minek is magyarázkodom egy ilyen agyasnak!

2009. ápr. 27. 18:49
 7/15 A kérdező kommentje:
Ja és h tisztázzam a helyzetet mielőtt még valaki belém köt, nem vágom le nyakig a körmét! Csak rövidebbre! Nyilván az orvosunk se díjazta volna, ill. meg sem csinálta volna ha ostobaság! (Amikor levágta neki, attól még tudott kaparászni, ugyanúgy...)
2009. ápr. 27. 18:52
 8/15 anonim ***** válasza:

Én cicám is szobacica, és a kaparófa nem elég nekik. Amikor túl hosszú a karma, szegény mindenbe beleakad...

Magam vágom a körmeit, nem egyszerű. Csak akkor tudom csinálni, amikor mély alvásból ébresztem fel, egyébként küzd ellenne. Jobb, ha két ember csinálja. Egy fogja, egy vágja. Egy-egy láb után meg hagyok neki pár perc szünetet, hagy pihenjen...

2009. ápr. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Végre valaki! :)

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!

Főként azért is, mert nem érzem magam egyedül ezzel a problémával! :)

2009. ápr. 28. 06:28
 10/15 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet vágni, ha benti cica!!! Nekünk is azt mondta az orvos, sőt jó is, ha túl hosszú. Én azt hallottam, hogy alvás közben sikerülhet... de persze nem biztos, hogy mindegyik lábacskája egyszerre, haha!
2009. ápr. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!