Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A Szibériai macska nem okoz...

Banya92 kérdése:

A Szibériai macska nem okoz olyan erős allergiát?

Figyelt kérdés
Allergiás vagyok a macskaszőrre, pontosabban a macskák nyálában lévő fehérjére, de nagyon szeretnék egy kiscicát! Elsősorban olyanok véleménye érdekelne, akik saját bőrükön tapasztalták ezt, de mások véleményére is kíváncsi vagyok.
2011. szept. 28. 16:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem pont szibériai macskával,de van tapasztalatom. Én is allergiás vagyok rá, de imádom a macskákat. A nyáron tesóm hazahozott egy pici kóborcicát. Ha mamámhoz kimentem ahol volt macska, nem bírtam egy helységbe menlenni velük 5 perc után, annyira kijött az allergia. Ennél a cicánál pedig semmi. (Leszámítva azt, hogy ha megkarmol akkor viszket meg feldagad a körülötte levő rész.)

Valahol egyszer azt olvastam, ha pl. allergiás vagy a macskára, és igazán szereted és vele élsz, javulhat az allergiád. Ez persze pszichésen hat rád.Nálam bevált.

2011. szept. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]


ezt olvasd el szerintem :)

2011. szept. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Allergiás vagyok a macskaszőrre. Két hosszú szőrű cicám van. Az egésznek csak annyi a lényege, hogy hozzá kell szoktatni az immunrendszeredet az új helyzethez. Eleinte tüsszögtem, prüszköltem, de kb két héten belül enyhültek a tünetek - semmit nem szedtem ellene, csak C-vitamint - és ma már semmi bajom nincs, 6 éve vannak velem és az ágyamban alszanak.

Ismerősöm is hasonló helyzetben volt, ő is kapott cicát, hamar kiderült, hogy allergiás rá, mert könnyezett tőle és tüsszögött, de ő is két héten belül tök jól feljavult, és most már abszolút semmilyen allergiás tünetet nem produkál, kb egy éve van meg neki a hosszú szőrű maine coon.

Szóval, ha szeretnél kiscicát, akkor nyugodtan vegyél, az egész allergia pszichésen dől el, ha te elhatározod, hogy kell a ciccmicc, akkor el fogod felejteni az allergiát. :) Hajrá!

2011. szept. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!