Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 1 éves ivartalanított benti...

1 éves ivartalanított benti cica, hogyan fogadna egy új jövevényt?

Figyelt kérdés
Elég érzékeny mégis izgő-mozgó, vadászó (nőstény) cicám van, 1 éves is elmúlt és ivartalanított. Vajon hogyan viselkedne egy új kb. 8 hetes kiscicával? Azért aggódom mert sokszor odakap (kezemnek), karmolászik és nem szeretném ha a kicsinek baja esne. Gondolom a kis cica még ivartalanítva sem lenne, és így meg kell választani a cica nemét.
2011. szept. 28. 17:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
azt tanácsolom hogy első időben legyen utazó ketrecben az egyik (új cica) amig nem szokják egymást, így nem eshet baja. Mivel ivartalanitott a másik cica így területi gondok nem lehetnek, max féltékenység hogy az új cicával többet foglalkoztok. Ugyanakkor az én cicám 6 éves volt mikor el kellet vinnem tőlünk, ahova került több cica is van több korban és nem volt gond a beilleszkedéssel (ivartalanitott nőstény volt) csak a kajánál volt gond (pontosabban mikor finomabb falatot probáltam neki adni)
2011. szept. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A kiscicát jól

Leírom nálunk mi volt, nekem egy antiszoc kandúrkám mellé jött egy kis kandúr kb 7 hetes.


Először világvége volt, de aztán kb 1 hét után lenyugodott. Nem bántotta 1x sem, csak folyamatosan morgott és fújt, nem engedte a kicsit a közelébe, sem az alomba, sem a kajáhz, sem a játékokhoz, ha meglátta h a kicsit simogatom balhé volt, ilyesmi.


Aztán egy hét alatt lenyugodott, és elkezdte nyalogatni a kicsit. Azóta nagy a szerelem. A kicsit vittük heréltetni amíg nem volt itthon a nagy körbe-körbe járt és nyávogott addig amíg vissza nem hoztuk neki a tesóját :D


Van akinél ez az egy hét hónapokig tart és olyat is hallottam h két cica sosem szerette meg egymást csak "elviselik" a másikat és nagy ívben elkerülik egymást. Lutri, de a kiscica jó választás, mert a kicsik nyaliznak a nagynak aki előbb-utóbb csak beadja a derekát! Érdemes búósat választani 2.nak mert két vadóc nem jó párosítás!!!


Ja amúgy az enyém is oda-oda kapott nekem és hasonlók, de a kicsit egyszer sem bántotta.

2011. szept. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

az egyéves kandúrod talán még elég "gyerek", hogy befogadó legyen. nekem 6 éves kandúrom volt, amikor egy kiskandúrt hoztunk mellé. valósággal gyűlölte a kicsit,

és egyszer úgy szemközt vágta, hogy az akkor már egyéves másik cicának ráment az egyik szeme.

borzalmas szenvedéseken ment át szegénykém, kivették a szemét, de utána még élt boldog 17 évet.

a bűnöst sem tudtam nem szeretni, sőt imádtam, meg kellett értenem, hogy egyszerűen féltékeny volt.sajnos egy udvarunkba betört argentín dog megölte.

nem vagyok babonás, de lehet, hogy sorsszerű volt...

De! azóta is van egy már 8 éves ugyanolyan fekete cicám, mint a "bűnos" volt, de ez sem befogadóképes semmilyen újabb cicára, pedig szeretnénk.

2011. szept. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A kölyköket LEGHAMARABB 12 HETES KORUKBAN lehet elajándékozni/eladni!

Ha túl hamar választják le a kicsiket az anyjukról, szopási ingerük megmarad egészen felnőtt korukig, így ha ölbe vesszük összenyálazhatja-csámcsoghatja ruhánkat, de még ujjunkat is szophatja!


Egy 12 hetes kiscicát jól fogadna a nőstényed.

2011. okt. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, a mostani cicámat is kb. 8 hetesen hoztam el, és akkor már nagyban ette a szöcskéket, tücsköket az udvarból, és nem anyuci tején élt, és semmilyen szopós ösztön nem maradt meg benne. Egy picit meg volt illetődve, hogy új házba került, és az út során folyamatosan kaparta a doboz oldalát, de hamar megszokta az új környezetet. Nem igazán szereti a tejet sem, csak a konzerves nedves kajcsit imádja :)
2011. nov. 15. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!