Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a válasz ezekre a kérdésekre?

Mi a válasz ezekre a kérdésekre?

Figyelt kérdés

Melyik fát kaparják a cicák?

Melyik a kedvenc játékuk?

Kedvenc húsok?

Milyen oltást és milyen korba kell neki különböző oltásokat adni?

Hogyan lehet magadhoz szoktatni egy kiscicát?

A tesókat el kell választani? Ha igen mikor?

Előre is köszönöm!


2011. okt. 1. 19:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1., 2., 3., :Minden cicánál különböző.

4.: Kérdezz egy szakorvost!

5.:(ez egy hosszú folyamat) Nevezz ki a kiscicának egy szobát, mondjuk pl.: a fürdőszobát v. a hálószobát. Rakj ki neki egy tálba kaját (amit szeret), és te menj a szoba másik felébe majd várd meg amíg megeszi, és minden etetés alkalmával menj egyre közelebb hozzá! AZ aaz egy, amivel meg tudod szelidíteni az az ennivaló!! :))


6.: Nem nem kell kivéve ha fiú és lány. Hogy ne legyen beltenyészet.

2011. okt. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

1-3. saját tapasztalatok


1. Nálunk a körtefa törzse a kedvence. :)

2. Szivacslabda, mert kedvére gurigathatja és ha olyan kedve van akkor az első két mancsával megfogja a hátsókkal pedig rugdossa. Hasznos, hogy beleakasztja a körmét. Nálunk nem jött be a ping-pong labda.

3.Csirkemellből töménytelen mennyiséget képes megenni. De a hal amitől egy kicsi húzódzkodik.


4. (féregtelenítve vettük) 3 hónap után a rendes oltás + féregtelenítés, 1 hónappal később ugyanezt megismételni (mi még veszettség ellenit is kértünk, mert szeret a szabadban egy-két órát kint tölteni), majd félévente meg kell ismételni a féregtelenítést, de ezt lehet házilag.. nem szükséges hozzá állatorvos, majd évente a rendes oltást meg kell ismételni-e az állatorvosnak.. (1 oltás kb. 3000 ft,-)

-ehhez még csak annyit tennék hozzá, hogy nekünk a füle atkás volt.. erről nem mi tettünk hanem más macskáktól kapta el, mielőtt hozzánk került volna.. erre azért nem árt odafigyelni (ismertető jegyei: a macska fülében fekete "zsírosodás figyelhető meg" amit nagyon kapar szegény )


5. Nálunk is a kaja a legmeggyőzőbb.. jutalomfalatok.. amikor kicsi volt mellettünk aludt.. mindenhova magammal engedtem.. és a legaranyosabb ma, hogy amikor hazaérek az iskolából szalad elém és amikor felveszem össze-vissza nyalogat(puszit ad a számra) .. habár én tényleg annyira szeretem, hogy nekem még a tányéromból is ehet.. ha nyújtom neki a villámat arról is leeszi.. :))


6. mi nagyon picin hoztuk el (2 hetes) és 3 tesója volt.. talán azért jobb h ilyen korán választjuk el őket, hogy sokkal jobban fog téged megszeretni mert te leszel az akinél a biztonságot érzi.. ( a biztonság tényleg nagyon fontos neki )


De azért konzultálj egy állatorvossal :)

Remélem segítettem valamit.

2011. okt. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2011. okt. 5. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!