Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet probléma perzsa cicánál,...

Lehet probléma perzsa cicánál, hogy megcsípték a vöröshangyák? Következményei? Hogyan segíthetek rajta?

Figyelt kérdés

Nagyon szeret kint lenni az udvarom, és ezért a megbetegedések megelőzése miatt, minden kellő oltást megkapott. Mai nap folyamán is ki mentem vele egy pár órát, de mikor azt vettem észre, hogy sehol sem látom elkezdtem keresni. Elbújt egy tuja alá és nagyon kaparózott. Ijedtemben azt sem láttam mi van a szőrében, de azonnal fésülni kezdtem. Persze bolhafésűvel. Miután kifésültem, csak aztán láttam meg a vöröshangyákat a fésűn. Sajnos engem is megcsíptek, de én magamnak Fenistillel kenegetem és hatásos. Csakhogy nekem is nagyon viszket így úgy gondolom a macskusznak is. Az állatorvosomat nem tudom elérni, ezért kérek itt segítséget.


Köszönöm


2011. okt. 2. 18:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy a macskát annyira meg tudták csípni, mert elég nagy, sűrű aljszőrzete van, kevésbé férnek a bőréhez.

De mit csinál? Látszik, hogy fáj neki? Vakarózik?

2011. okt. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Most már a vakarózást is abbahagyta. Azt hiszem megnyugodhatok.
2011. okt. 3. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!