Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskámban találtam egy...

A macskámban találtam egy kullancsot. Kiszedjem én csipesszel, vagy vigyem állatorvoshoz? Mi lesz, ha a feje beleszakad?

Figyelt kérdés
2011. okt. 2. 22:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
szedd ki nyugodtan, ha beszakad a feje, akkor ott egy kis gyulladás keletkezik és néhány napon belül kilökődik magától a beszakadt fej
2011. okt. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan szedd ki te! Arra figyelj, hogy nem nyomd meg a potrohát mikor még a cicában van. Ha a feje bent marad nem lesz semmi baj, majd kilöki a cicus szervezete.
2011. okt. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Természetesen AZONNAL állatorvos!!! Milyen gazda vagy??? Nem törődsz az állattal? Feljelentelek!!!!
2011. okt. 3. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Azt elfelejtettem, hogy ÁLLATKÍNZÓ VAGY!!!
2011. okt. 3. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A feje bele fog szakadni, ne ijedj meg. Pár nap múlva magától kilökődik, kis sebhely lesz, de "beszőrösödik". Még annyit, hogy ha kijárós, kezeld Frontline-nal, ha eddig nem tetted. Attól elpusztul a kullancs, mielőtt megszívná magát.
2011. okt. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

szia!:)


én minden állatomból magam szedem ki a kullancsot egyszerű csipesszel (a kullancscsipesznél szerintem jobb.)

ahogy írták, próbáld a bőrhöz minél közelebb elcsípni, mert ha csak a potrohát nyomod össze, szétdurran.

ha megvan a "nyakánál", akkor rászorítasz, és kicsit elcsavarva határozottan kihúzod.


nekem így csak nagyon ritkán szakad bele a feje, de ahogy előttem is írták, akkor sincs nagy baj.:)

2011. okt. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan kiszedheted te is, én is kiszedtem múltkor a teljesen benti (!) cicám füléből egyet, fogalmam sincs hogy ment belé...
2011. okt. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó:sajnos simán hazavihetted ruhádon. Bár nem "ugrik", mint sokan hiszik, de pl. madarakra kerülve azok lepotyogtatják.
2011. okt. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!