Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lány cica ivartalanítás után...

Lány cica ivartalanítás után - seb a heg körül? Normális?

Figyelt kérdés

Szeptember 27én ivartalanították a lány cicámat, az első 3 napban semmi gond nem volt, a 4. nap észrevettem, hogy kiszedett egy varratot (felszívódó varratai vannak), egyből elvittem állatorvoshoz, aki megnézte, azt mondta már heges a seb, nincs gond és csak fertőtlenítette. Azóta gallér van a cicámon. A hege szépen gyógyul, rózsaszín, azt mondták, ha zavarja 2 hét múlva vigyen vissza, hogy kiszedjék a varratot. Viszont mellette ilyen barnás sebesedés szerű indult meg (már csómó nagyságú barna varréteg szerűségek vannak rajta) kicsit levedzik is, alaposabban megvizsgáltam, egy kis szaga is van,de nem tűnik gennyesnek. Anyukámnak megmutattam, szerinte nincs gond, mert nem a hege ilyen, hanem körülötte, de én aggódok. Viszont mivel képes vagyok mindent túl reagálni, és egyből állatorvoshoz menni, mielőtt megteszem megint ezt, gondoltam felteszem ezt a kérdést, hogy tapasztaltatok e már ilyet és ez normális e.

Csak normális válaszokat várok, cserébe küldöm a zöld kezet.


2011. okt. 3. 23:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
az a biztos, ha megmutatod dokinak
2011. okt. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Áthidaló megoldásként felhívhatod az állatorvost, aki megmondja, be kell-e vinni. Benne jobban bíznék, mint a névtelen tömegben.
2011. okt. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy más az az állatorvos aki műtötte (a tenyésztő orvosa műtötte tőlünk elég messze) és más az akihez én hordom az állataimat. De szerencsére egyik ismerősömnek van az állatorvos haverja és most mondta, hogy még az se lenne gond ha gennyes lenne, mert akkor tisztul seb. Azért ha van valakinek hasonló tapasztalata, megnyugtatásképen szívesen fogadom. Ha nagyon aggódok képes vagyok még a doki szavában is kételkedni, akasztottam már ki dokikat :D Például, hogy este 10 előtt, tehát az ügyelet előtt 5 perccel bevittem a cicámat, mert találtam benne 1 bolhát, ők meg közölték, hogy ez nem olyan súlyos, hogy ilyenkor rohanjak be :D "Kicsit" túlparázom a dolgokat, de mentségemre legyen, hogy azért mert ő az első cicám :)
2011. okt. 4. 00:17
 4/11 anonim ***** válasza:
akármelyik doki megnézheti sztem nem vészes bár a genny nem biztos h jó de ha nem a seb olyan akkor ok...nekünk is van h genny keletkezik nálunk annyi kb a gyógymód h segítenek a folyásában
2011. okt. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem is van/volt első cicám még sem csináltam ezt, amit te.

Lehet tényleg túl aggódód! Mondjuk én nem tapasztaltam ilyet cicámnál.

2011. okt. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Persze, ha gyanúsabb lesz biztosan át viszem.

Csak azért írtam, hogy baj hogy más a doki, mert ahova én hordom ott más technikával műtenek. Amikor átvittem mert kikapott egy varratot, akkor magyarázták, hogy ők valahogy más módon varrják össze a cicát (annyira nem értettem, hogy ide most le tudjam írni).

Most kicsit megnyugodtam, ma kicsit áttörölgettem neki betadine-nal (a rendelőbe is ezzel kezelték), szerintem ezt folytatom és figyelgetem továbbra is. Egyébként vidám, rosszalkodik, eszik, iszik, ami jó jel :)

Köszönöm a válaszokat.

2011. okt. 4. 00:34
 7/11 anonim ***** válasza:
Azért egy rendes doki, ha fogalma sincs róla, mit csináltak a macskával, akkor felhívja azt a rendelőt, ahol műtötték. Meg speciel ezt te is megteheted, ha nem vagy benne biztos, hogy a többi doki hozzá tud szólni. De mondom, azért a legtöbben ismerik a legtöbb technikát, maximum nem használják, na meg az általános tudásuk alapján is sokmindent kikövetkeztethetnek.
2011. okt. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi is felszívódó varratot kaptunk és nálunk nem volt semmi probléma. De egy barátnőm cicája (ugyanaz a doki, ugyanolyan varrat)és neki pl gennyes volt, de a doki azt mondta normális. Ők is egyénenként máshogy reagálnak egy ilyen komoly beavatkozás után, akárcsak az emberek. Ha amúgy úgy látod jól van, tehát jön-megy, játszik úgy mint máskor akkor nincs baj. Ha bágyadtabb, vagy többet alszik a szokottnál, akkor vidd vissza a dokihoz.
2011. okt. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ugyan olyan mint volt, kis rosszaság :)Eleven, eszik, iszik, játszik, reggel arra kelek, hogy a gallérral csapkodja a fejem :D persze ő csak dörgölőzni akar, csak most ez nem megy :D De azért figyelgetem és ha valami változik, akkor viszem a dokihoz. Igaziból csak az a fura, hogy nem a konkrét vágás ilyen barnás, az szép rózsaszín, hanem egy karikába körülötte van ilyen "sebesedés", de gondolom ez még mindig jobb, mintha a vágás lenne csúnya.
2011. okt. 4. 15:53
 10/11 anonim ***** válasza:

Szegeny galleros :))) Elkpezeltem!

Szerintem sincs semmi kulonos vele. A mienk is volt hogy nyalogatta a sebet (mint ahogy az normalis) majd tepkedte maganak a varatot :) Nekem fajt nezni! :) De egyet szedett ki magank...amugy 10 nap elteltevel mar kart nem tesz benne, sot. Egy cicamnal (mivel a mutet utan kulfoldre mentunk) en szedtem ki a varatokat :) A doki megmutatta, hogy kell. Egy bent maradt, felszivodos volt, felszivodott :)))

Szoval no para

2011. okt. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!