Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megunt, útszélre kitett...

Megunt, útszélre kitett kismacskák?

Figyelt kérdés

A véleményetekre lennék kíváncsi. Azok az emberek, akik a született kismacskáikat 2 hónapos korukban dobozba rakják, és kiteszik a falu másik végén, mondván hogy "valaki majdcsak befogadja", az ilyen emberekről mi a véleményetek? Elítélitek vagy helyeslitek?


Mert szerintem 3 megoldás lenne helyes:

-ivartalanítsák az vénmacskát

-a kismacskák születésekor öljék meg őket, hisz akkor még gyámoltalanok

-keressenek nekik gazdát


2011. okt. 7. 15:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egyetértek veled, kivéve a második lehetőséget. Aki megöli a kismacskákat, azokat is mélyen elítélem, sőt állatkínzásnak számít... ha már egyszer ennyire felelőtlenek voltak, hogy hagyták a macskájukat szaporodni, akkor keressenek nekik gazdát! Akár a net segítségével is, ma már úgyis olyan fejlett a technika, hát használjuk ki.
2011. okt. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Semmiképpen sem öljék meg ha már egyszer megszülettek szerencsétlenek! Vagy ivartalanitsák a macskájukat vagy ajándékozzák el őket!!!!
2011. okt. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Hát igen, én is egyetértek veletek, de ha már egyszer úgy alakult, hogy megszülettek, akkor csak emberségesebb születésük után megölni őket, minthogy 2 hónapos korukban (mikor a legédesebbek) kitenni őket valahol, ahol hontalanul, ki tudja hány hónapig szenvednek, mire elpusztulnak.


Falun nem nagyon fizet senki az ivartalanításért, ez egy tény. Nekünk pont emiatt nincs lány macskánk, hogy elkerüljük ezeket.


Pont ma mesélte egy ismerősöm, amit a kérdésben leírtam, és annyira felháborodtam, hogy muszáj voltam ide leírni...

2011. okt. 7. 16:13
 4/11 anonim ***** válasza:
40%
NÁLAM SENKI SE ITÉLI EL ENNYIRE AZ ILYEN EMBEREKET SENKI!!!!!de ha megtörtént akkor ez van ah akkor öli meg őket amikor az állat azt se tudja hogy hogyan kell lélegezni az még oké de mondjuk egy órával késöbb már nem
2011. okt. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Már ne is haragudj, kedves kérdező, de Te pont olyan felelős vagy a dobozba kirakott kiscicákért, mint az, aki ilyet tesz. Ugyanis azzal nincs elintézve a dolog, hogy te pont ezért tartasz kandúrt. Ugyanis lehet, hogy pont a te kandúrod az apjuk az útszéli kismacskáknak!

Ha nem pont ezeknek, de valamelyiké biztosan!

Nemcsak a nőstény gazdik feladata ám az ivartalanítás!!!

2011. okt. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem az én kandúrom az apjuk, ugyanis ez az eset 1 km-rel arrébb történt, egy másik faluban. Akkor ilyen erővel minden kandúrt ivartalanítani kell, és kihalnának a macskák. Régen mikor volt lánymacskánk, mindig úgy csináltuk, hogy már a terhesség alatt kérdezgettük, hogy kinek kell kismacska. Arra is odafigyeltünk, hogy csak olyannak ígérjük oda, akiknél tényleg jó dolguk lesz. Mindig csak annyi kismacskát hagytunk meg, amennyit tudtuk hogy el tudunk ajándékozni, a többit pedig születésük után rögtön (mikor még nem tudnak magukról semmit), megöltük. Nem mi öltük meg, hanem egy ismerősünk.


Szerintem ez emberségesebb dolog, mintha 2 hónapos korukban kitennénk őket valahol nemde?

2011. okt. 8. 07:49
 7/11 anonim ***** válasza:

Elítélem őket,a leghelyesebb,ha tényleg ivartalanítják cicájukat,nem szép dolog a kicsiket megölni,de ha már tényleg nincs más megoldás....

De az,hogy kiteszik őket, na az nem szép...szegények éhen is halhatnak mi egyebek..

2011. okt. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Először kommentedre reagálnék csak hogy tudd hogy amit írtál az hülyeség. Először is: igenis ivartalanítani kell a hím macskákat is ha nem akarunk TENYÉSZTENI. És hogy tudd egy doboznyi macska lehet hogy a te lelkeden is szárad. Másodszor: Kihalnának a macskák??? Ezt pontosítanám: elfogynának az utcán élő és menhelyeken szenvedő macskák és csak a fajtatiszta szerető gazdihoz eladott, biztosított háttérben élő macska lenne.

A kérdésedre válaszolva pedig igenis elítélem, sőt kiraknám az út szélére azokat az embereket akik kiteszik ÉS akik MIATT kiteszik szegény gyámoltalan teremtményeket (azaz a nőstény és a hím macska tulajdonosait.

2011. okt. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Bármilyen hihetetlen, de maximálisan egyetértek veled. Sajnos azonban ilyen embert még nem hallottam, aki a kandúrmacskáját ivartalanította volna. Na jó, 1-2-t hallottam, de azok is csak azért, hogy a kedvencük ne szaladgáljon át a forgalmas főút túloldalán levő mezőre, azaz el ne üsse a kocsi. Szóval hiába igazad van, de ezt senki sem csinálja, még az igazi állatbarátok sem.

2011. okt. 8. 20:34
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
De, az igaz állatbarátok igen.
2011. okt. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!