Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van valami külső jele egy...

Van valami külső jele egy cicán ha nem volt/volt féregtelenítve?

Figyelt kérdés

Olyasmire gondolok, hogy puffadt has, durcásabb tekintet...

Ezek a cicusok nem az enyémek (olyan fél-kóbor cicák),(érthetőbben:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__2227117-megb..

-elég hosszan fejtettem ki, csak ha valakinek van ereje, akkor olvassa végig.)


Nos őróluk lenne szó, már féregtelenítettem őket 1x, lehet, hogy még egyszer kellene?

Olyan 8-10 hónapos körüliek, lehet, hogy kúraszerűen kellene őket féregteleníteni?

(mert nem tudom, hogy egyáltalán voltak-e, amióta megszülettek)

+ nem tudom őket elvinni állatorvoshoz megvizsgáltatni, mert nagyon vadócok.(..és mivel a házban úgy tudják, hogy nem adok nekik enni, elég furcsa lenne kétségbeesetten nyávogó táskával mászkálni...)

Azért nem tudom, hogy hatásos volt-e a hajtás, vagy hogy szükség van-e még rá, mert a dolgukat kint végzik el, úgyhogy nem tudom ellenőrizni, hogy mi jött ki belőlük.


2011. okt. 9. 15:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
minimum 2 havonta féregteleníteni kell őket
2011. okt. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A válaszokat előre is Köszönöm!
2011. okt. 9. 15:35
 3/11 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy 2-3 havonta érdemes őket kihajtani, csak az érdekelne, hogy van-e látszólag valami jele, hogy ki lett-e már életében féregtelenítve, vagy hogy én féregtelenítettem őket ki először, és ha igen, akkor ha 8-10 hónapos cicák, akkor nem kell-e mondjuk kúraszerűen csinálni...
2011. okt. 9. 15:40
 4/11 anonim ***** válasza:
Az enyémen az ég világon semmi nem látszott, csak egyszer észrevettem, hogy a fenekén fehér apró kukacok izegnek-mozognak és ugyan ilyenek voltak az ürülékén is.
2011. okt. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha már puffadt a hasa, igen-igen férges. Egyébként semmi más külső jele nincs. 3 havonta elég féreghajtót adni nekik. A tabletta nem megelőzésre szolgál, hanem a meglevő petéket pusztítja el, mert hiába irtod ki a "felnőttet", az esetleg lerakott peték kikelnek. Egyébként ivarosak? Mert akkor fennáll a rendszeres szaporulat is. Egy macskapár néhány év alatt többezer utódot hozhat a világra!
2011. okt. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Tehát próbáljam csekkolni a popsijukat? De ha nem látok ott semmit, attól még bennük lehet,nem?


Sajnos a fiú-cicát felismertem!!Úgyhogy igen, ivarosak..

2011. okt. 9. 15:58
 7/11 A kérdező kommentje:

Ja és azért kérdezem így a puffadtságot, mert úgy 2 hete olyan kis gömbölyűek(előtte: mikor tőlem kajálás után elmentek, akkor voltak így kigömbölyödve), és most olvastam olyat is, hogy ha gömbölyűek akkor maradt még féreg bennük, de olyat is, hogy ha férgesek, akkor lesoványodnak...

Egyébként rendesen esznek, kicsivel kevesebbet, mint azelőtt, és most nem nagyon mennek ki evés után, valamikor ottmaradnak(gondolom a hideg miatt).

Kb 1 hete kaptak 2x fél tablettát.

2011. okt. 9. 16:12
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha van köztük nőstény is, éppen vemhes is lehet :( A kandúr ivarossága azért nem jó, mert 1. tüzelési időszakban verekedni fog; 2. "felcsinálja" a környék szintén ivaros nőstényeit.
2011. okt. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen, ezt a "felcsinálós"-dolgot sejtettem,(de mit tudok tenni ellene??) a nőstény tuti, hogy nem vemhes, még szerintem nem is ivarérett(vagy az nem baj, attól még lehet?), eléggé lassan növekszik, a másik cica 2/3-át teszi ki kb.

De volt egy 3. cica is még mikor ideszoktak, na rajta rögtön láttam, hogy cicája lesz,pedig semmi nem látszott, csak picit másképp ment, és nem rohangált össze-vissza, hanem mintha vigyázott volna magára.

Minden nap jönnek és mind2 cica kb. ugyanakkor kezdett gömbölyke hassal járni.

(először azt hittem, hogy hazataláltak, és teli a hasuk, de ugyanúgy ettek, mint előtte,és azt is felmértem már, hogy a cica nem eszik, ha nem éhes...)

2011. okt. 9. 16:50
 10/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy máshol is nasiznak. Ha férgesek, akkor lesoványodnak, érezni a csontjaikat, de mellette a hasuk puffadt, és ha már nagyon-nagyon férgesek, akkor azok jönnek is kifelé. A súlyosan férges állatkáknál nem árt, ha hetente egyszer kapnak féregtelenítőt úgy háromszor-négyszer, utána ráér két havonta is.
2011. okt. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!