Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy felnőtt macska kevesebbet...

Egy felnőtt macska kevesebbet eszik, mint egy kicsi?

Figyelt kérdés

Amiatt vetődött fel bennem a kérdés, mert a most 3 éves cicám a töredékét se eszi meg egy nap annak, amennyit kiskorában, úgy fél éves kora körül evett.

Most tényleg irtó keveset eszik, de ennek ellenére nem mondanám kórosan soványnak. És tényleg csak akkor eszik, ha szüksége van rá. Mert ha nem kell neki, akkor inkább ott hagyja a tálkájában és csak később eszi meg.

Ez normális?


2011. okt. 9. 18:11
 1/6 anonim ***** válasza:
nem izlik neki az enni való mindig más macska kaját vegyél hogy változatosabb legyen az étrendje
2011. okt. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Ildikó999 ***** válasza:
100%

Ha éhes, eszik! Lehet hogy nem

ízlik neki amit kapott, vagy egyszerűn csak ilyen időszakát éli. Először én is megijedtem amikor napokig alig evett annyit mint általában, de aztán pár nap, és visszatért a régi étvágya. Száraz mindig legyen előtte, meg víz.

2011. okt. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Van előtte mindig száraz is meg víz is.

De ő már évek óta alig eszik, nem csak mostanában. Egy csapott tálka szárazat, kb fél, harmad marék nem eszik meg egy nap alatt.

Elég finnyás is, így összesen két fajta száraz eledel van, amit megeszik. Nedvesből semmit. Már nagyon sokfélét vettem neki és mindet ki kellett dobni, mert ha nem kap mást akkor se eszi meg. Bezzeg kiskorában 3-4 nap alatt befalt simán egy nagy konzervet.

Rendes emberi kajákból, husikból sem szik meg semmit. Kiskorában pl imádta a sajtot, most meg meg se kóstolja. Amit még néha elfogad, az a laktózmentes tej. De pl ha egy kanál tejfölt teszek elé, akkor azt megszagolja és rohanva menekül előle.

Egyébként egészséges, játékos, nagyon mozgékony cica, csak ilyen nagyon rossz evő. De akkor tényleg az lehet, hogy nincs is szüksége több ételre, mert tényleg nem sovány, jó húsban van.

2011. okt. 9. 21:29
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne aggódj, ha nem sovány. Pláne, ha szobacica, akkor kevesebbet mozog, mint egy kinti cica, vagy egy kicsi.

Ha ötlet kell, hogy mit próbálj ki esetleg, akkor próbálj adni neki nyers húst. Csak disznóhúst ne! Adhatsz csirke mellett, pulykamellet, nyesedéket, májat, szívet, zúzát, csirkenyakat, marhahúst. A belsőségekből ritkábban és kevesebbet. Mindig jól meg kell mosni és 3 napra fagyasztani tálalás előtt.

2011. okt. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Igen benti cica, csak néha engedem ki játszani a kertbe. De az idejének a 70-80%-át bent tölti.

Próbáltam már adni neki húst, csirkemellet nyersen, főve, sütve, rá se bagózik. Pl a hallal meg egyenesen ki lehetne kergetni a világból. Ugyan ez a helyzet a tojással is. Tényleg nagyon finnyás, alig akar valamit megenni.

2011. okt. 10. 07:36
 6/6 Laszlo Elemer válasza:
En is igy vagyok ezzel.Bar az enyem csak 4/5 hetes viszont semmit az egvilagon nem akar megenni,csak is a huskonzervet vagy a hal konzervet es a felvagottat hebe hoba enyi.Engem egyenessen kikeszitt.Minden fele macska etelt megprobaltam es hazi kosztot is es nullaval egyenlo.:(((((.
2017. júl. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!