Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 8 hetes cicának milyen házi...

8 hetes cicának milyen házi koszttal tudom kiegészíteni, vagy variálni a menüjét?

Figyelt kérdés

Igazából arra vagyok kíváncsi, hogy ehet -e tojás sárgáját, nyers csirkét, nyers halat?

A purina ONE-nak a csirkés tápját eszi, abban is 17% a hús, tehát elvileg prémium kategóriás, hiába nem sorolják oda. A kiscica anyujának a gazdija dolgozik egy macskatáp laborban és ő mondta, hogy ő ezzel etet és semmi bajuk a cicáknak. Mi Royal Caninról váltottunk One-ra, mert 14eur-ral olcsóbb és ugyanyúgy eszi a nagy cicánk mint az RC-t , pedig igen csak egy finnyás eset, mégse sztrájkol.

A kicsinek is adunk még a száraz mellé Gourmet alutasakosat, meg vettem neki whiskas cicatejet, de szeretném, ha esetenként megenné a házi kaját is. ( Nem maradékra gondolok) Mikortól kezdhetem ez "hozzátáplálni" :) ??? Ez a kérdés valójában!

Előre is köszi


2011. okt. 11. 12:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Ilyen pici cicának én még nem adnék semmilyen nyers húst, majd csak úgy 8 hónapos kora után:) Olyan aranyos a kérdésed:) Egyébként bármit adhatsz neki, amit megkíván, ha eszi a tojást, adj neki nyugodtan, tejet/tejszínt is. A miénk a joghurtot is szereti. A doki azt mondta, hogy nagyon jó, ha szereti ezeket is. Egy valamire viszont nagyon figyelj: soha ne adj neki nyers sertéshúst, nagykorában sem, mert nagyon súlyosan megbetegítheti, anyukám régi cicája ebbe pusztult bele... És ne legyenek nagyon sósak az ételek sem. Az enyém még a chispet is szereti, de azt nem kap, mert nagyon sós.
2011. okt. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
az enyém kb 4 hónapos ésmár mindent megeszik eddig whiskastot evett de már arra ráunt most kitekattos alutasakos konzervet kap (imádja) és friskis yunior szárazkkaját de mellete amikor eszünk mindig kunyiz rendes kaját is .
2011. okt. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nyers hús a legjobb, csak fagyaszd le előbb 2 napra, nincs az a prémium kaja ami felér egy kis csirke szárnnyal :) Tojást is kaphat de ne minden nap, meg adhatsz neki pl májat is.
2011. okt. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az enyém is kb 8 hetes,de én adtam neki nyers csirkemellet,de csak egy kicsit.Kapott már főtt tojást is, rántottát :) Joghurtot is szereti,de amúgy mindenből kunyizik, sonkát imádja...
2011. okt. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, kedvesek vagytok :)

Ma este megkínáltam egy kis nyers csirkemellel, de nem kellett neki még. Na pont ezt nem akarom, hogy ezeket visszautasítsa, de lehet hogy később majd rájön, hogy az is finom :D

Amúgy ezt a whiskas cicatejet imádja, bár ennek annyira nem örülök, de azért majd szépen fokozatosan leszoktatom róla.

Arról esetleg tudtok mondani valamit, hogy a nagycicámmal hogy tudnám jobban összeszoktatni? Igaz szombat óta nem sok idő telt el és még természetes, hogy kerülik egymást, bár a pici játszana, bújna, csak a nagy van besértőddve, hiába szeretgetem azóta mégjobban, etetem pluszba, annyi a haladás, hogy mostmár nem minden alkalommal fúj mikor elmegy mellette, csak morog. Komolyan az ördögűzős hang az első naphoz képest Mozart 4 évszakja volt..

Azt próbálgatom még, ha elalszanak, akkor egymás mellé teszem őket, hát az ébredés nem csodás.. :)

2011. okt. 11. 20:41
 6/7 anonim ***** válasza:
Sehogy, jó űton haladnak, ha nem bántja akkor össze fognak barátkozni pár hét alatt, olyan is van h sosem kedvelik meg egymást csak elviselik. De szerintem nem lesz baj, hiszen azt írod a kicsi nyalizik neki, a macskák hiú állatok, szeretik a hízelgést, majd megenyhül a kicsi felé. Csak hagyd őket együtt, és ne erőltesd a dolgot. Illetve mindig a nagynak kedvezz mindenben. Őt szeretgesd, érezze h ő a legfontosabb a kicsi csak mellékes, ha már nyalogatja a kicsit, akkor már minden ok, és szeretgetheted a kicsit is amennyit akarod :D
2011. okt. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Emberi étel nem jó neki. Nem szabad. Ha egészséges, problémamentes boldog, hosszúéletű cicát akarsz, kicsi korában a legjobb minőségű cicakaját kell neki adni. Royal Canint, például. Amit később állatorvosra költenél, most drágább, de jó minőségű cicakajára fordítsd.
2013. jún. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!