Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám állandóan "kiakasztja"...

A cicám állandóan "kiakasztja" az állát és bekapja a nyakörvét, ami ilyenkor nagyon feszül, le-fel rohangál és nem tudom levenni róla ilyenkor. Hogy állítsam be, hogy pont jó legyen a nyakörv?

Figyelt kérdés
Ha szoros,félek,hogy megfullad,lazábbra engedve pedig állandóan ezt csinálja,és már félek ráadni a nyakörvét!
2009. ápr. 30. 16:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudod jól eltalálni, hogy bedugod a nyakörv és a nyaka közé az egyik ujjad. Bő hogyha túl könnyen be tudod dugni. Nyugodtan húzd inkább szorosabbra mert így ha nem veszed észre nagy baj is lehet belőle. Nekem is volt már ilyen egyébként. Szóval húzd meg rendesen, a szőrük is sokat felvesz, nem lesz neki szoros.
2009. ápr. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Van olyan cicus, amelyik nem bírja a nyakörvet. Nálunk nagyon rossz a szomszéd kerítése, én nagyon félek, hogy véletlenül fennakad ezért nem használok bolhairtó nyakörvet.

Igen korrekt első válasz után csak azt tudom javasolni, ha ennyire nem bírja, akkor használj FRONTLINE-t, igaz, hogy kicsit drágább. (ez egy folyadék, amit a tarkójára kell csepegtetni)

2009. ápr. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy a bolhák miatt adja rá. Én is használok frontline kombot, ennek ellenére nyakörvet hordanak a macskáim az összes, mert ki járnak és azt akarom, hogy látsszon rajtuk: gazdisak.

Nekem egy cicussal volt ilyen gond, most már leszokott róla, szerintem rájött, hogy nem egy kellemes dolog beakadva lenni és leesett neki, hogy mikor történik. Általában mosdás közben csinálta mikor bőszen neki látott, hogy megmossa a kis mellkasát, szügyét mit tudom én hogy hívják. Már mikor nyakörvvel mosdik ügyesen kerüli, hogy be akadjon.

Persze én sem hagytam rá, hogy hátha leszokik róla, féltettem nagyon. Olyan nyakörvet adtam rá, ami bolhairtó, de tudod van egy kis része, ami gumis, hogy kitudjon bújni belőle, ha netán fennakadna valahol. Néha elő is fordul, hogy nélküle jönnek haza. Nos a kicsinél mi úgy csináljuk, hogy csak akkor kapja meg a nyakörvét mikor kimegy, mikor pedig bejön huzamosabb időre, nem csak falatozni egy kicsit akkor levesszük róla. Ez a gumis fajta van úgy rajta, hogy két ujjam (kis női kéz :) )befér a nyaka és a nyakörv közé. Azóta kétszer akasztotta be magának, ebből egyszer pedig már szuper ügyesen ki is piszkálta. Bár ő ilyen kis eszköz-használó, mindenféléket csinál a két első lábával, amiket épp ezért úgy hívunk, hogy a keze. :)

2009. ápr. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja azt elfelejtettem írni, hogy először én is próbálkoztam azzal, hogy bővebbre hagytam, majd szorosabbra, aztán egész szorosra, de a kis ördög még úgy is képes volt bevenni a szájába, hogy én már attól féltem alapból megfullad úgy meg van húzva rajta. Szóval nálunk a szorosság csak annyit segített, hogy nekem is nehezebb lett kibányászni a szájából..
2009. ápr. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vedd le róla! Ez veszélyes lehet? Milyen nyakörv??? Kullancs és bolha elleni? Ha csak disznek van rajta, akkor úgyis felesleges.
2009. máj. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!