Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lenne pár kérdésem lent...

Lenne pár kérdésem lent pontokba szedve a cicák etetéséről (Kitekat vs. Prémium táp, ilyenek), kérlek, minél többen vá. Laszoljatok! (? )

Figyelt kérdés

1. Mindenhol hallani, hogy a Kitekat meg a Whiskas semmit nem ér, sőt, nem h nem ér, egyenesen káros. A neten is mindenhol olvasni, meg szaküzletekben is mondják, hogy el kell kerülni ezeket a kajákat, tele vannak vegyi anyagokkal, tápérték, hús stb. 0, függőséget okoznak, és egy csomó betegséget kialakíthatnak (vesebetegség, ilyenek). Mivel nagyon féltem a cicámat, szeretném tudni, hogy ez tényleg így van-e. Bár gondolom ennyien csak nem mondanak írnak hü.lyeséget. Mi a véleményetek?


2. Ebből ered a következő kérdésem. :) Amennyiben igaz a fenti, természetesen megveszem neki a prémium tápot. Melyiket ajánljátok? Acana, Orijen, Purina, Eukanuba, Royal Canin, Hill's, Iams..?

Most Acana szárazat vettem neki, szereti nagyon. Keverem a Whiskas alutasakossal,..


3...ebből jön a következő kérdés :)), valószínű szárazból is meg konzervből/alutasakosból is nem tudok neki prémiumot venni, az kicsit húzós anyagilag. Azt hallottam, hogy fontosabb, hogy a száraz legyen minőségi, és ahhoz lehet egy pici bármilyet keverni. Így van?


4. Még ami szerintem összetevők alapján jó, az a DM-ben kapható Dein Bestes tasakos.Az még megfizethetőbb. Valakinek tapasztalata róla? Mert ha igen, veszek ilyen tasakosat,/konzervet és hozzá prémium szárazat.


5. Utolsó kérdés: valóban az a legjobb, ha eszeik házikosztot is? Mert hát abban tudja az ember, mi van, ott a hús tényleg hús. Nem így van?


Köszönöm annak, aki elolvasta ezt a kisregényt és még válaszol is rá! :))


2011. okt. 12. 15:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%
Én nem tudom mivel etesd a cicád, de mi a kutyánkat táppal és házikoszttal egyaránt etetjük. A házi kaját sokkal jobban szereti. :)
2011. okt. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
A konzerv/alutasakos amúgy is inkább csak az íze miatt "kell"... (vagyis nem kell tulajdonképpen, csak egy nasi :)) a száraz legyen a fő táplálék. az Acana az pl. tökéletes. És igen, természetesen kaphat házikosztot is (nem a család maradékát, az nekik túl fűszeres), vannak a neten nagyon jó kis receptek cicáknak. Amúgy is jó, ha hozzászoktatod a változatos étrendhez, hogy ne legyen finnyás.
2011. okt. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
az enyéim nagyon szeretik aDMben kapható alultasakos kajákat, és szerint egy prémium és egy kevésbé jo tápot is keverhetsz össze, hogy ne fogyjon olyan hamar a tápod.
2011. okt. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
32%

Nini azt az enyém is ^^ (DM)

Amúgy meg mi is Whiskas - al etettük a régi macskánkat meg Kitekat-al is kapott, hosszú boldog életet élt. Szóval szerintem csak kamu.


Én is így keverem neki . De amit az enyém nagyon szeret az egy német táp. Fejből nem tudom a nevét de majd leírom. : )


A házi koszt tényleg jó. Nekem a kutyának és a macskának az tölti ki az étrendje kb. 50-60%-át.

2011. okt. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
32%

figyel,nekem 24-évig élt a cicám!!!!!

...éveken át vesét és májat adtam neki,természetesen nem minden nap!!!!...fehér nem egészséges részeket kivágtam....kockákra vágtam és jól megfőztem!!!!....minden kaját adhatsz neki,amit megeszik,bármit!!!!...májkrémet,bármilyen szalámit csak ne legyen csípős....csirkemellet főzve,párizsit,sonkát stb-stb...természetesen konzervet Whiskas-t!!!...az baromság,hogy káros az én cicám is ezt ette meg mást is.....mindig legyen valamilyen száraz étele,az jó az emésztésnek,és a legfontosabb,hogy mindig legyen friss vize!!!!!..hetente adhatsz neki füvet,mert az nagyon kell neki az emésztése miatt,meg,hogy a szőrt a gyomrából kitudja hányni,fontos!!!!...de vannak nagyon jó szőroldó paszták,ha télen nincs fű,Gimpet TGOS Malt-Soft.. vitamint is adhatsz neki,szerintem ez nagyon jó....GIMPET Multivitamin paszta,kb 5 cm naponta!!!!Remélem tudtam segíteni: )

2011. okt. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
63%

Igen tényleg tele vannak vackokkal. De ne dőlj be a prémium mesének sem! Nekem az állatorvosom azt mondta, h ne márkákban gondolkodjak, hanem hús tartalomban, minél magasabb annál jobb, és ez nemcsak a prémium termékekben van meg! Száraztápból persze nehéz olcsót és jót találni, így ott azt mondom 15%-tól felfele nézelődj- pl.: aldis száraztáp 15%-os, de a multifit junior is 12%, ami azért nem rossz szintén. Konzervből viszont rengeteg van ami olcsó és jó. Szintén aldiban a shah, lidl-ben az opti cat, tescoban a butchelors, fressnapfban a multifit.


Az acana a legjobb, de mint írtam, szerintem felesleges. Én inkább olcsóbb száraz táp plusz jobb konzervre (nem whiskas- bár attól se lesz baja) szavazok, kiegészítve rendes husival- csirke nyak/szárny/máj/zúza, bármi. Na az az igazi hús :) Én a nyers etetés mellett vagyok de nem minden cica eszi meg nyersen, lehet főzni is.


Szerintem nincs így :) Mint kifejtettem fent, én abszolút száraz ellenes vagyok, csak azért adok nekik, h szokják azt is ha el kell mennem 1-2 napra ki tudjam nekik tenni és egyék is meg.


A Dein Bestesnek a szárazát is nyugodtan veheted, hiszen 20%-os a hústartalma(és 750g 550HUF), nekem eddig ez a száraz jött be a legjobban, illetve a rossmannos Winston még jobb az 30%-os hústartalmú. A tasakos szerintem nem annyira nagy szám a DM-es, én inkább a konzervet preferálom, de egyébként egyáltalán nem rossz, nyugodtan veheted azt ha szimpi.


Így van a hús maradékokat nyugodtan add neki oda, de pl rizst is ehet, a tésztát már kevéssé, hiszen nem kell neki és hízlal is. Remélem segítettem :)

2011. okt. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
31%
szia!!!a kérdés nagyonjó!!el mondom most neked az én tapasztalataimat!!az én véleményem hogy természetesen ha teheted anyagilag akkor jó száraztápot kell neki venni!ha még jobban meg teheted akkor szuperprémiumot!!!nagyon nagyon sokat számitt hogy milyen a száraztáp!!!fontos a fehérje amit állati eredetből vonnak ki!!!ezt pedig csak prémium szuperprémium száraztápoknál fogod meg lelni!ha jó minöségü száraztápot adsz a cicádnak akkor ne adj neki roszabb minüségü más dolgokat!!!fontos az a száraztáp!egy cica nem hal bele ha nem eszik mást ha a száraztápja szuperprémim!!!eukanuba,royal cenin,orien,Hill"s!!!ha emellé inkább vegyél neki pár darab IAMSalultasakost nagyon jó!!néha kapjon ilyet !!többet érsz vele mintha több alkalommal kabna gyengébb minöséget!vegyél neki BÉREST CSEPETT KIMONDOTTAN CICÁKNAK!!!LEGYEN JÓ FÉLE VITAMNIJA HOGY HA ROSZABB MINÖSÉGÜ KAJÁT KAP!!TAURINNAL LEGYEN A VITAMIN !!!TEHÁT MEHET NEKI A SZUPERPRÉMIUM!!!látni fogod hogy boldogabb élete lesz!!remélem segitettem egy kicsit!!
2011. okt. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%
Aha csak kár, h a legtöbb "szuperprémium" kaja is csak húslisztet tartalmaz, nem gáz!
2011. okt. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%

Jaj, és ne haragudj, h újra írok de elfelejtettem megírni, hogy miért vagyok száraz ellenes! Holott neked ez lehet a legfontosabb infó, mivel döntés előtt állsz. Sokan nem értenek velem egyet, tudom, de te majd eldöntöd magad, h mi a véleményed :)


Szóval, mi is a száraz táp? Husi műzli, legalábbis én így hívom. Teljesen SZÁRAZ. Ez miért rossz? Mert a cicának INNIA kell, holott a cicák nem szeretnek inni, áldozataik testnedvéből nyerik ki a kellő folyadékot. Ezen kívüla nyers/főtt koszton illetve konzerven tartott macskák jelentősen kevesebb százalékban lesznek húgykövesek. A sterilized tápok hatékonyságát maga a HIlls kutatói is megkérdőjelezik!!!! A húgykő térhódítása egyértelműen a száraz táp terjedésével hozható összefüggésbe! Tegyél fel egy kérdést h van-e itt olyan akinek húgyköves lett a cicája hiába a steril táp, lesz pár, elhiheted, már olvastam is ezen az oldalon ilyet.


Továbbá: szerinted mennyire hasonlít a száraz táp a macska eredeti ételéhez az állathoz? Semennyire sajnos. Ráadásul tele van szénhidráttal, és eléggé hizlal is!!! A konzerv legalább nedves nem kell mellette innia- csak ha épp kedve szottyan rá persze sokan azt mondják fölösleges, de nem osztom a véleményt, csak minimum 30%-os husi legyen abban is, akkor már nem fölösleges, és a nyers hús pedig 100% hús( a főtt is).

2011. okt. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
88%

Egyetértek az utolsó hozzászólóval, a száraztáp nem olyan jó mint a konzerv, erről számol be ez az oldal is:

[link]


Ennek ellenére én is használok száraztápot, mert valljuk be idő- és pénztakarékosabb megoldás, de nézni kell benne a hústartalmat (az aldis topix márkában ha jól emlékszem 30-40% hús van, az egész jó, és ilyen 350ft körül van a száraztáp).


Szintén egyetértek azzal, hogy van sok noname konzerv, jó áron, ami sokkal jobb mint más agyonreklámozott termék.

Én a hústartalmat szoktam nézni a konzervekben is. Az 50-60%-os konzervek igen jónak számítanak. A whiskast azért is szokták leszólni (jogosan), mert 4% hús van benne, de ugyanez igaz a kitekatra és társaira.


Én következőket használom és ajánlom neked is:

DMes Dein Bestes alutálcás (50%, 100g, 135Ft)

Aldis Shah konzerv (60%,200g, 155Ft)

Tescos butcher's konzerv(60%, 400g, 265Ft)

Lidle Coshida konzert (45%, 415g, 155 Ft)


Én amúgy úgy szoktam, hogy egész nap van előtte száraztáp (akkor rágcsál belőle, amikor szeretne), és csak "vacsira" (mindig egy adott időpontban) kap konzervet. Illetve én keverem a száraztápot, van egy sütis fémdobozom és abban volt összekeverve 2 féle táp (acana és fit+fun), ami mára 5re bővült, mert mindig kapok termékbemutatót :D De a felsorolt konzerveket is mindig váltogatom, mert mindegyik más mértékben tartalmazza az összetevőket.


Igaziból minden macskatartó más módszerre esküszik, úgyhogy sok sikert a döntéshez :D :)

2011. okt. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!