Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet komoly baja a kiscicának?

Lehet komoly baja a kiscicának?

Figyelt kérdés
Nem az én cicámról van szó hanem egy ismerősömé. Az illető 4 hónapos kiscicája tegnap este kiesett az ablakból a másodikról. Szegénynek vérzett az orra és azóta is kótyagos. Állítólag ma reggel már evett és elállt az orr vérzése de még mindig bizonytalan a mozgása. Nem minősítem az ismerőst azzal hogy nem vitte a cicát orvoshoz de nagyon aggódom hogy valami komoly baja is lehet, esetleg koponyatörés vagy ilyesmi.
2011. okt. 12. 22:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Vedd rá, h vigye el orvoshoz!Akár menj Te is, hogy biztos legyen a dolog és tényleg megvizsgáltatja.

Hiába nem vérzik az orra, vagy eszik, ki tudja, lehet megsérült belül!Az állatoknak ugyanolyan joguk van a figyelemre és védelemre, mint az emberre.Az ember is elmegy orvoshoz, ha valami nem ok, az állatot is el kell vinni!!!

2011. okt. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
mint az embernek*
2011. okt. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem is értem, hogy lehet, hogy valaki ilyen esetben nem viszi dokihoz az állatot... Ismerős ez a helyzet amúgy, az én cicám 5 hónaposan esett ki a negyedik(!) emeletről. Neki is úgy volt, hogy vérzett az orra és mozogni nem nagyon akart, azonnal rohantam vele az ügyeletre, ahol kiderült, hogy semmi komolyabb baja nincs, nem tört el semmije, még a fogai sem törtek le. Ennek ellenére a doki adott neki injekciót, mert azt nem zárta ki, hogy kisebb belső vérzése lehetett, ezen kívül még egyszer kellett elvinnem szurira (3 nap múlva egyébként már semmi baja sem volt, mintha mi sem történt volna). Mondd az ismerősödnek, hogy mindenképp vigye el a cicát, mert nem biztos, hogy mindegyikőjük ilyen szerencsés! Komoly belső vérzése is lehet, meg azon kívül ficam, bármi, ami utalhat a kótyagos járásra. Ezen kívül az a legfontosabb, hogy bebiztosítsa az ablakokat, nehogy még egyszer ez megtörténhessen!
2011. okt. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tudom, nagyon mérges vagyok egyrészt amiért nem viszi orvoshoz, másrészt mert nem tesz az ablakra biztonsági berendezést. Nekem is van két macskám de van az ablakon biztonsági rács. Az illető azt gondolja majd ebből biztos tanul a macska és nem megy legközelebb a párkányra. Nem annyira közeli ismerős hogy erőszakoskodhassak az orvossal, tulajdonképpen semmi közöm hozzá csak nagyon aggódom a cica miatt.
2011. okt. 12. 23:19
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Aki nem tudja, a macska mindig talpra esik. És 9 élete van.
2011. okt. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 tetro ***** válasza:
100%
az én macskám 4 hónapos volt mikor kiesett az ablakon a másodikról betonra. olyan 10-12 métert esett. vérzett az orra. pontosabb vért prüszkölt. azonnal orvoshoz vittük. bevérzett a tüdeje, eltört az egyik hátsó lába és a medencéje. el kellett volna altatni, de nem volt szívem. aztán hónapokig csak repültek a tízezrek. tegyük hozzá hogy ősége nem egy olcsó macska. aztán öt hónap és két műtét után rendbe jött teljesen. mára már nem látszik a mozgásán sem, csak nem igazán nőtt meg.
2011. okt. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
érthetetlen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...állatkínzás!!!!!!!!!!!!!
2011. okt. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
az állatorvosok általában állatszeretők, és egy ilyen ember, ilyen helyzetben ingyen is kimegy. Lehet durva ötlet, de ha nincs más én elmesélném az állatorvosomnak a történetet, és megkérném, hogy menjen ki (ráfoghatja, hogy névtelen bejelentés alapján). Persze ez csak akkor működik, ha tudod a címet. Elég radikális megoldás tudom, de nehogy már szegény kisállat szenvedjen a felelőtlen gazdik miatt :(
2011. okt. 14. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Hát nekünk is történt hasonló a kiscicával csak neki az ajtó csapta oda a fejét szegények (a szél becsapta a fészer ajtót) és ő 1 napig szenvedett és elhunyt :( a te esetedben lehetséges,hogy az odda tört be vagy valami ilyesmi
2013. okt. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!