Kezdőoldal » Állatok » Macskák » S. O. S. hogyan fürdesem meg...

S. O. S. hogyan fürdesem meg a cicámat?

Figyelt kérdés
2011. okt. 13. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
2 S-sel :)
2011. okt. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
normális meleg vízzel és erre a célra alkalmas samponnal..utána szárítsd hajszárítóval meg ne fázzon..ja és a fülébe lehetőleg ne kerüljön víz!!!!
2011. okt. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én elsőként felveszek egy ócsak dzsekit, hogy ha mászni akar rajtam menekülésként, akkor ne karmoljon szét. Tehát első lépés, óvinézkdés.

2. Nyakörv a cicára, hogy tudd valamelyest kontrollálni.

3. Fürdőkesztyű, ami nálunk egy törölköző anyagból készült téglalap alakú kesztyű, tökéletesen megfelel.

Engedsz vizet, ha nem akarod agyon stresszelni a macskát, akkor még azelőtt,hogy beviszed afürdőbe ez legyen kész. ne túl meleg, de azért hideg se legyen.

Ölbe veszed a cicut, nyugtatgatod, beszélsz hozzá. Felveszed a kesztyűt, bevizezed, a sampont a kesztyűre, és szépen elkezded ezzel simogatni a hátát. Keresel egy megfelelő pozíciót, hogy mindenhol áttörölhesd, én egy székre szoktam lelülni és őt tartom az ölembe egyik kézzel, másikkal meg samponozom, tehát a csapba vagy kádba engedett víznak csak végén van jelentősége, nem kell egyből beáztatni a macskát.

Ha úgy érzed kész vagy a samponozással, akkor kell betenni a vízbe, vigyázat eszméletlen kapálózás közevtekzik, de tartsuk erősen a nyakörvet, amiből lehetőleg ne engedjük kibújni. megnyithatod a zuhanyt arra hőfokra ami a kádban van és le kell öblíteni mindenhol. énegyedül a végén nem foglalkozom vele, hogy megy-e víz a szemébe orrába, akkor kb 2× 3mp alatt leöblítem a fejét is szemből. Na az a kritikus pont.

ha mindez megvan, kinyomkodom a bungijából a vizet, közben beszélek hozzá és a párom adja a törölközőt amibe beletekerem.. próbálom megtörölni, de ott már nagyon menni akar, akkor hagyom. Minimum 24 óra a lakásban, mire újra kimehet, addigra totál száraz.

Remélem segítettem.

2011. okt. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok, bocs, gyorsan gépeltem, elütöttem pár szót :D ócsak helyett ócska kabát és bungija az bundija :D Hogy ment a fürdetés?
2011. okt. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!