Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lakásban tartott macskátokat...

Lakásban tartott macskátokat szoktátok sétáltatni?

Figyelt kérdés

Ha igen, nem gáz, hogy macskát sétáltatsz? Ha nem, akkor hogy oldjátok meg ezt? Egész életében a lakásban van?

Vagy mondjuk lehet olyat csinálni, hogy este kirakom, hagy mászáljon amerre akar, reggelre meg hazajön, mert kertes házban is mindig hazajön reggelre, nem kóborol el.


2011. okt. 15. 09:52
 1/9 anonim ***** válasza:
ez nem baj:) ha lakásban van mint a mienk , elkezded húzgálni előtte a madzagot és rohangál a madzag után , nem is unja meg , csak éppen neked is rohangálnod kell :) köss a végére valamit ;)
2011. okt. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Nekünk magukat sétáltatják...:) Napközben a fotelban alszanak, este pedig indul a vadászat a közeli szántóföldön. Reggel már mindig itthon vannak. De játszhatsz vele lézerest, kergeti a kis fénypontot, vagy egy kis távirányítós autóra, húzol egy kis plüss egér formát, irányítod neki. Órákig lekötöd vele :)
2011. okt. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem merném egyedül kiengedni, mert elég forgalmas helyen lakunk és nem hiányzik a lelkemnek egy gázolás.


Viszont én úgy tartom, hogy minden állatnak jár a szabad levegő, én este (akkor élvezi igazán) szoktam hámmal levinni sétálni. Igaziból sokszor furcsálják az emberek, de engem ez nagyon hidegen hagy, mert a cicám érdekét nézem és ő imád sétálni.

Arra figyelj, hogy a boltokban kapható hámokhoz elég kicsi póráz jár, én vettem külön ilyen 5 méter hosszú flexis pórázt. Azért érdemes mert az enyém imád fára mászni, és így megy neki. Persze csak olyan magasra engedem, hogy le is tudjam szedni, ha úgy adódik.

Először nem akartam levinni, de aztán egyik nap megláttam, hogy a radiátoron áll a melső két lába az ablakon és olyan "vágyakozóan" nézelődött. Mióta lehordom azóta legalább kevesebbet "rongál" itthon. Persze ő mondja meg hogy merre legyen a séta, nem te, őket pl. nem kell mindennap levinni, én 2 naponta szoktam (főleg mióta ilyen hideg lett...brrrr).

2011. okt. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Ez szerintem függ attól hogy mennyi idős de főleg attól hogy milyen a természete.amikor én elhoztam a cicusomat (6hónapos volt) akkor egyáltalán nemaggódott idegen dolgoktól(pl.;ujj helyektől illatoktól emberektől) most egy éves és nagyon beszari mert megszokott minket és a lakást(ha orvoshoz viszem kikészül ha az utcára lépünk) sajnálom hogy kiskorában nem szoktattam hozzá,sok munkával most is hozzálehetne,de az udvarra ki szoktam engedni és ez neki elég.
2011. okt. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi most költöztünk nyáron el kertes házba, de sokáig társasban laktunk macskákkal. Földszinten laktunk, és az erkély rácsából vettem ki egy darabot. A nyíláshoz odatámasztottam egy deszkadarabot, ami a földig leért. Azon jártak le és fel a macskáim. Mindig hazajöttek.
2011. okt. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én nem szoktam, az enyém egy lusta, bújós, nyugodt cica, elvan itt fönt, elég neki, ha esténként kicsit rohangálok vele a lakásban.

Szomszéd néni szokta az övéit, de nem pórázon, csak leviszi őket, lent hagyja (nagy füves rész van mögöttünk, autóút viszonylag messze, a másik irányban), és x idő múlva értük megy. Egy macskát már elveszített így, nem egy biztonságos módszer...

Láttam olyan megoldást is, hogy a panelház földszinti lakásában "csöngetett" a macska, azaz felugrott az ablakpárkányra, nyávogott, gazdi meg beengedte az ablakon. Olyat is láttam, hogy társasházban feljárólécet épített nekik valaki.

De szerintem úgy a legbiztonságosabb levinni, hogy Te is végig vele vagy.

Néha látok 1-2 embert pórázzal, ahogy sétáltatja a macskáját, szerintem nincs abban semmi gáz, és úgy legalább nem veszik el.

2011. okt. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 KicsiSexyGííírl válasza:
Hát én szerintem minden állatnak jár egy kis friss levegő..ezért én a kertes házunkba kialakitottam neki egy kb. 3 négyzetméteres területet,és oda minden nap 2-3 órát ki rakom,hogy jól érezze magát.Viszont ha nem kertes házba laksz ajálom az olyan kis turákat amelyeken a cicák is részt vehetnek..pl.elmész az erdőbe és viszel egy pórázt....ott senki sem lát meg h egy cicát sétáltatsz és a cica is élvezni fogja :))))
2011. okt. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Kertbe van oszt cshőőőő
2011. okt. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Az én macskám is világ életében csak a lakásban volt, 1szer már kivittem macskapórázon sétáltatni de akkor is kiért az udvarra és leült és ennyi, meg se mozdult.Én nem raknám ki éjszakára, mert mindegyik macska más és attól hogy másé visszajött nem biztos hogy az enyém is,/tied is vissza fog jönni. :)
2011. okt. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!