Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Menhelyről hozott cica,...

Menhelyről hozott cica, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

A menhelyen fedett, fűtött helyen vannak, de előtte állítólag kinti macska volt. Azt mondták, hogy eleinte ne engedjem ki az udvarra, mert hátha megszökik. Most bent van, de igazán nem tetszik ez nekem, nem szoktunk macskát éjjel-nappal bent tartani. Szépen bilizik, de így is elég büdös.

Szóval az a kérdés, hogy hogyan szoktassam rá, hogy kint legyen? Nappal persze lehet bent, de szeretném, hogyha wc-re, meg éjjel aludni kimenne. Ha kiteszem, nem szökik meg?

A másik meg az, hogy a menhelyen macskakonzerven élnek. Vettem neki száraztápot, nem nagyon eszi meg, és folyton kaját kunyizik. Pedig én úgy tudom, hogy a konzerv nem túl jó nekik, mert főleg víz meg szója. Most mégis vegyek neki azt? Vagy várjak még, átszokik rá? Konyhai maradékot azt adtam neki, de az sem mindig van. Főleg, hogy nem is főzök minden nap húst.


2011. okt. 16. 22:38
 1/8 anonim válasza:
ha az udvarra raksz ki neki kaját éjszakára, nem fog elmenni mert tudja, hogy ott tuti lesz kajája. enyém is utcamacska volt de már első héttől fogva így van. reggel már ül az ajtónál, hogy bejöhessen. :D
2011. okt. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Majd megeszi a szárazat is, ha éhes. Nem lehet csak konzerven tartani, a fogainak se jó, meg hát tényleg nincs benne túl sok hasznosítható tápanyag.


Kintre meg csak akkor tudod szoktatni, ha előbb beszoktatod. Tudnia kell biztosan, hogy hova jön haza, különben még elmegy, és keres magának más helyet. Szóval várj még vele mindenképpen, heteket, de inkább hónapokat. Ha meg büdös, akkor takarítsátok sűrűbben a macskaalmot, vagy egyszerűen csak vegyetek egy jobb minőségű almot, ami tényleg tartja is a szagot.

2011. okt. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én egyelőre nem engedném ki, meg kell szoknia az új helyét, egy macskánál ez több idő, mint egy kutyusnál.

Plusz anyáméknál kinti-benti cica van, de éjjelre ő is bekéredzkedik, hiába vastag a bundája, mert bizony röpködnek a mínuszok. Szerintem ne tegyétek ki ilyen hidegbe szegényt:S

Macskaalomnak érdemes fedett almot venni (Fressnapf-ban elég olcsón lehet kapni), z nem engedi ki a szagokat, nálam is olyan van.

Kintre én nappal kezdeném szoktatni, de azt is csak idővel, miután kialakítottatok egy olyan mély kapcsolatot, hogy megszeretett, és biztos nem szökik el.

Mennyi ideje van nálad a cica? Ezt fontos lenne tudni.

2011. okt. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1 hete van nálunk.

A kintléttel még egy probléma van, hogy van egy kutya. Igaz, nagyon kedves, az előző cicámmal együtt aludtak, nagy haverok voltak. A kislányom pl. szentül meg van róla győződve, hogy a kutya meg a cica mindig szeretik egymást.

Biztos nem bántaná, csak félek, nehogy a cica megijedjen tőle.

Akkor még várok, majd megnézem azt a szagtalan macskaalmot. Elég sűrűn takarítom, de tény, hogy a legolcsóbb macskaalmot vettem meg, mert nagyon sok fogy.

2011. okt. 16. 22:50
 5/8 anonim ***** válasza:
Kutya nálunk is van. És mellé 4 macska ^^. A kutyával eleinte ketten voltak cicák, a többieket is jól fogadta. Szóval kutyával szerintem nem lesz gond, csak cicának kell megszokni, meg amikor először ismerkednek azt talán jobb előszobában hogy ne fusson el ha lenne valami. Meg persze figyelni kell a kutyára.
2011. okt. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A kaját vegyesen adjad neki. És ha szárazzal akarod inkább etetni, akkor az arányokat fokozatosan változtasd. És tiszta víz mindig legyen neki. Ja és az igaz, hogy a konzerv nem színhús, de a rossz minoségü száraztáp is veszélyes. a perfect fit szerintem olcsó és a kitekathoz, whiskashoz képest szuper minoségü. konkrétan 4x annyi a hustartalma
2011. okt. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát akkor első lépésként jó lenne összeszoktatni a kutyával..
2011. okt. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát, lehet, hogy marad benti cica. Eszében sincs kimenni, még körülnézni sem. Másrészről legalább nem hozza be a koszt.
2011. okt. 20. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!