Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg csak a fűtől lehet?

Tényleg csak a fűtől lehet?

Figyelt kérdés

Idős kandúr cicám, tegnap reggel és ma reggel hányt.Vagyis én nem láttam (kijárós cica), tegnap szomszéd mondta, hogy látta, hogy hányik a cica, de nem ételt.Meg is néztem, csak lé volt középen barnás-zöldes színű, 2 tócsa. Ma reggel, az ablakom alatt szintén ilyen tócsával találkoztam 1-el.

Amúgy a cicával nincsen gond, szerintem olyan mint szokott lenni, tegnap evett rendesen (3szor), ma is már evett. Tegnap és ma sem láttam, hogy az ételt is kihányta volna, az udvarunkban is megnéztem (társas ház), sehol nem találtam nyomot, hogy hányt volna. Többen mondták, ne aggódjak, ha eszik rendesen, biztos a fű miatt hányt. Azt viszont láttam, hogy a múlt héten a szokásosnál többet tisztálkodott, volt hogy órákig.


2011. okt. 17. 09:28
 1/2 anonim ***** válasza:

"...ha eszik rendesen, biztos a fű miatt hányt. Azt viszont láttam, hogy a múlt héten a szokásosnál többet tisztálkodott, volt hogy órákig."

Sok-sok macskám volt, akkor csináltak így, ha valamit fogtak maguknak és elfogyasztották. A hús emésztéséhez szoktak füvet rágcsálni, aztán kihányják. Eléggé marja a gyomrukat, azért eszik... Az órákig való tisztálkodás is jellemző erre.


Szerintem ne aggódj, semmi baja.

Mondjuk ha már nagyon öreg, érdemes odafigyelni. :)

2011. okt. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Beszéld meg állatorvossal. Lehet májműködési probléma is, nálunk is így kezdődött a májelégtelenség, sajnos végén el kellett altatni, mert leállt a májműködése.
2011. okt. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!