Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a baj? (Segitség! )

Ada.Cicc. kérdése:

Mi lehet a baj? (Segitség! )

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves cicám.

Először asztmás volt és váladékot köhögött fel.

Most az ősszel elmúlt neki az asztma de el van dugulva az orra és tüsszög.

Van egy ismerősöm aki állatorvos és az adott rá antibiotikumot.

Ő azt mondta csak sima megfázás.

De azóta elkezdett könnyezni a szeme.

De mikor iszik és nyel akkor.(ilyenkor kapja a gyógyszert.)

A melegnél soha nem tüsszög.

Lehet hogy csak az antibiotikum hatása?


2011. okt. 21. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:
lehet h. macskanátha de nem biztos az orvos biztos jobban tudja de ha mégis az sürgős kezelés mert gyakran heteken belül halált okozhat!!! remélem nincs komoly baly . SOK SIKERT A GYÓGYULÁSHOZ. :) :) :) XD XD XD XD :D :D :D
2011. okt. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet. az én cicám szeme is könnyezett pedig csak simán megfázott és nem a fertőző macskanáthája volt. Én halálra rémültem, annak ellenére, hogy tudtam, hogy be van oltva, és átrohantam a dokihoz. Azt mondta, hogy ha a szeménél ilyen zöldes, sárgás elváltozás lesz, akkor a fertőző fajta (szerencsére nem lett).

Azért figyelgesd és ha gyanús lesz a szeme, akkor ismét orvos.

Például egy cica, aki fertőző macskanáthás volt:

[link]

2011. okt. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Esetleg vidd el másik orvoshoz, hátha jobban tud valamit.
2011. okt. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Állatorvos ilyet mondott hogy "csak sima megfázás"? Én ebben erősen kételkedem vagy ha mégis így volt akkor adja vissza a diplomáját! A macskáknál nincsen olyan hogy sima megfázás (egyébként embernél sem, csak a testhőmérséklet csökkenés közben legyengült immunrendszer miatt könnyebben támadják meg a vírusok, baktériumok), csak vírusos macskanátha van amit egymástól kaphatnak el, nem szimplán a hidegtől. Ezt a betegséget kezelni kell különben jó eséllyel a macska pusztulásához vezet. Nem tudom ez az ismerősöd tényleg állatorvos-e, de én azt javaslom hogy vidd el egy igazi orvoshoz hogy megkapja a szükséges kezelést!
2011. okt. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

hát nem tudom, én nem vagyok állatorvos, de az én állatorvosom nagyon megbízható, és én elhiszem neki. Máshol is olvastam, hogy kétféle macskanátha van a fertőző légúti megbetegedés és a "sima" légúti megbetegedés. Például a macskák is lehet tüdőgyulladása. Többek közt ez a könyv is megvan nekem és ebben is utalnak a kétféle "náthára":


[link]

2011. okt. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!