Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Valamit nem értek, segítség...

Valamit nem értek, segítség (alom)?

Figyelt kérdés

Azt nem értem h sokszor olvasom itt, hogy az alom nem büdösödik csak ki kell szedni belőle a göböket meg a kakit, és kész. De szerintem rohadtul nem gaz ez. Én napi 3x takarítom az almot és egyes gagyi, olcsó almok egy hét után már elviselhetetlen szagot árasztanak, míg a jó minőségűek 2-3 hét után is szagtalanok. Persze ezt folyamatos utántöltéssel értem.


Most akkor én vagyok a debil, és rosszul szedem ki a kakit, pisit- bár komolyan kétlem h ez lehetséges, vagy másoknak nincs szaglásuk, vagy mások macskája rózsaillatút pisil?


Bocsánat, ez komolyan érdekel, mi okozhatja ezt az eltérést. Köszönöm a válaszokat. (Amúgy konkrétan arra gondolok, hogy nekem a shah, s-budget...stb olcsó almok iszonyú büdösek egy hét után rendszeres takarítás mellett.)


2011. okt. 21. 21:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Az egész alomtálcát milyen gyakran szoktad tisztítani, fertőtleníteni? Lehet, amiatt van így nálatok.
2011. okt. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
kb kéthetente szoktam az egészet fertőtleníteni
2011. okt. 21. 21:37
 3/17 anonim ***** válasza:
Hát igazából nem tudom, de akkor próbáld ki, hogy hetente fertőtleníted az egészet, én pl. így szoktam és nincs büdös.
2011. okt. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
De akkor hetente kidobod a kavicsot? Mert az meg irtó nagy pazarlás, mert az én cicáim azt szeretik, ha nagyon sok alom van a ládában.
2011. okt. 21. 21:43
 5/17 anonim ***** válasza:
40%
én biztos ami biztos alapon wc illatosítóval is be szoktam fújni. Amúgy mi egész nyáron az almot kint a napon egy tálcára öntve szárítottuk/persze az ürüléket kiszedtük belőle/ így csomó pénzt megtakarítottunk.
2011. okt. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
ok, köszönöm szépen :), jöhetnek még tippek, v ötletek, jah amúgy ivartalanított kandúrjaim vannak- kettő szóval nem büdös különösebben a pisijük.
2011. okt. 21. 21:48
 7/17 anonim ***** válasza:

húúúú itt már a kémiához is kellene érteni.:)

én csak abban látom a rejtély nyitját, hogy a drágább, szagmegkötős almok olyan összetételűek, hogy valami mesterséges cucc is van bennük...

(a kristályos pl. tuti.)


én azt csinálom, hogy lehet kapni az Aldiban Alio márkájú Animal Stain Remover nevű terméket, szórófejes cucc - nem jut eszembe a neve...

Na az úgy elveszi mindennek a szagát, hogy aki belép hozzánk, észre sem veszi, hogy 4 macska és 1 kutya lakik bent.:D

Helyette ráadásul kellemes friss illat lesz.

és most olcsó is, ha jól emlékszem.:)

2011. okt. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszi ez alio bigyó is jó ötlet, bár nálunk sem lehet érezni a szagot...állítólag, bár volt aki már érezte, v csak beképzelte, v jobb a szaglása az átlagnál...mindenesetre mi sokat füstölőzünk, úh inkább annak a szaga érződik.
2011. okt. 21. 23:44
 9/17 anonim ***** válasza:
Vegyél szilikagéles almot. Sokáig tart és maximálisan beszívja a szagokat és nedveséget. Két hétig is kitart, ha a nagydolgot mindennap kiszeded. Megéri.
2011. okt. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Használtam, jó volt, de nem bírom anyagilag két macskának kb 6000-re jött ki egy hónapban, plusz a fedett macskawc-ben nem is tud normálisan párologni így hamarabb tönkre is megy :(
2011. okt. 23. 01:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!