Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikortól kezdenek a macskák...

Mikortól kezdenek a macskák úgy mond dagasztani?

Figyelt kérdés
Lehet buta kérdés, de az enyém még nem csinálja.2 hónapos
2011. okt. 22. 16:12
 1/8 hell-ikon ***** válasza:

Születésétől kezdve szopás közben...

A nagyobb macskák némelyike elhagyja mikor elválasztják. Egyén függő, hogy megmarad-e ez a szokásuk. Az egyik cicám (a háromból) se csinálja. Vagy csak nagyon ritkán (1 évben 1x)

2011. okt. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem,köszi szépen.
2011. okt. 22. 17:04
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem két macskám van ,az egyik egyfolytában csinálja a másik pedig még soha sem tette.Most félévesek.

Szóval valóban inkább a macska természete mint sem a kora határozza meg hogy "dagaszt-e".

2011. okt. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekünk 9 macskánk van, ebből 7 dagaszt:) a 2 picit csak szopizás közben láttam dagasztani. :)
2011. okt. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem is a 2 macskámból csak az egyik dagaszt, az idősebb, a kisebb még sosem csinálta. Nem tudom mitől függ...
2011. okt. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy írtatok.

Hát az enyém se dagaszt :)

2011. okt. 23. 21:34
 7/8 anonim ***** válasza:

Dagasztani a kismacskák szoktak, mégpedig jellemzően szopás közben, ezzel serkentik ugyanis az anya tejelválasztását. Az a macska, amit korán választanak el az anyjától, az egész életében frusztrált lehet, ezért dagaszt mindent. Ez olyan, mint az embernél az ujjszopás és a cumi. Minél hamarabb és radikálisan megvonják a csecsemőtől/kisgyerektől az első számú stresszoldó forrást, annál valószínűbb a későbbi frusztráció.


Tanulság: a macskát ne vegyük el addig az anyjától, amíg nem jött el az ideje. Minél tovább van az anyjával, annál kiegyensúlyozottabb lesz felnőttkorában.

2011. nov. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
87%
Az utolso valaszolo majdnem teljesen helyesen valaszolt, kiveve hogy nem a frusztracio miatt dagasztanak nagykorukban, hanem ilyenkor "kellemesen nosztalgiaznak" :)
2012. okt. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!