Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megosztanád személyes tapaszta...

Megosztanád személyes tapasztalatod cica-fogamzásgátlással kapcsolatosan?

Figyelt kérdés
Tulajdonképp az érdekelne, hogy pontosan mit kapott a cicád??? Tablettát v. injekciót, meddig hat illetve mennyire befolyásolta a cicád tüzelését.
2009. máj. 4. 09:13
 1/9 anonim ***** válasza:
38%
ivartalanítva van
2009. máj. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Konkrétan a gyógyszeres fogamzásgátlán érdekelne! Azért köszi!!!!
2009. máj. 4. 10:45
 3/9 anonim ***** válasza:
38%

nem lenne egyszerűbb megműtteteni?

élete végéig gyógyszerekkel akarod tömni,aminek következményei is vannak egy idő után...

2009. máj. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Előző válaszadónak: hol írtam én olyant, hogy élete végéig gyógyszerekkel akarom tömni a cicámat?
2009. máj. 4. 13:03
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
két modszer közül szoktam választani:az egyik az ivartalanitás,a másik az erényöv,ha cica hölgyem éppen elmegy egy kis kirándulásra.Ha babát tervez akkor lecsatoljuk az erényövet.
2009. máj. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A problémám pontosan a következő: van egy fiú és egy lánycicám. A fiú már ivarérett a lány még nem, de az őszi tüzelésre már ő is az lesz. Lakásban tartott cicákról van szó, elkülöníteni nem nagyon tudom majd őket. Az ivartalanítás előtt szeretném egyszer legalább elletni a lányt, de jövő tavasz előtt semmiképp a kora miatt. Tehát valahogy az őszi párzást kellene valahogy kiscicák nélkül túlélni.
2009. máj. 4. 15:00
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

jézusom,miért akarod elletni?

nincs több száz árva,rossz körülmények között élő macska?

átgondoltad te,hogy ha ,megszületnek a picik,abból hány fog tovább szaporodni(rrengeteg és azoknak a kölykei is tsb stb..)??

ne tedd ezt könyörgöm!!

az állatoknak nincs szükségük rá,hogy életükben akár 1x is szüljenek/fedezzenek,ezt már az Állatorvosi Kamara is nyilvánosan elmondta...

2009. máj. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Előzőnek:

nyilván nem muszáj elletni, azt is tudom, hogy az Állatorvosok ezt a kijelentést támogatják, pont azokért az okokért amelyek a Te félelmeid is. Viszont!!! Az egyik dolog, ha én hagyom, hogy kölyök cicák legyenek és nálam maradnak, akkor én azokról gondoskodni fogok. A másik dolog az, hogy fajmacskákról van szó, és nyilván olyan gazdik fogják megvásárolni, akik felelősségteljesen vállalják a cicát. Egyébként beszéltem tegnap a környék legjobb dokijával, és elmondta, hogy van lehetőség injekciós és tablettás megoldásra. Ezt természetesen csak rövid ideig lehet alkalmazni azért, mert a nőstényke egy idő után megbetegedhet. Ő két évig javasolja, utána már nem. Én csak még egy évet szeretnék várni, aztán ivartalanítattom.

Tehát ne izguljatok, felelősségteljesen gazdi vagyok, már egy kérdés alkalmaval írtam is, hogy képes vagyok megtenni bármit a cicáimért, az eskövőm napján is bőgvve futottam az egyikkel a dokihoz.

2009. máj. 5. 09:41
 9/9 anonim ***** válasza:
Mindenképp keress egy tájékozottabb dokit. Nekünk az első dokink volt ilyen, imádta a cicáinkat. Adta nekik a fogamzásgátló tablettát. Aztán kaptunk egy beteg kutyát, akivel nem tudott mit kezdeni. Három hónap után elvittük máshova, ahol megállapították egy hét alatt a vesejbetegségét. Elvittük hozzá az egyik cicát is, aki kedvetlennek tűnt egy ideje. Ultrahanggal megállapította a méhdaganatot és ivartalanította azonnal. Szerinte nagy eséllyel az egyévi gyógyszer szedésétől volt. Gyorsan ivartalanította a másikat is. A két macska és a két kutya is ivartalanított nálunk most már és fajtatiszták mind.
2009. máj. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!