Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vajon sose fogja elfogadni és...

Vajon sose fogja elfogadni és megszeretni? Elvagyok keseredve.

Figyelt kérdés

Az van, hogy két hete hoztunk egy 7 hetes kiskandúrt és már van egy másfél éves ivartalanított nőstényünk. Elég önálló cica, nem az a bújós fajta, de ezzel nem is lenne bajunk, nem azért hoztuk a másikat, hanem hogy amikor elmegyünk akkor ne legyen egyedül bezárva a lakásba, mert amúgy kijárós cica is. Tehát karácsonykor kb 10 napra lett volna egyedül, úgy, hogy valaki napi 2szer jön etetni. Nem, nem tudjuk magunkkal vinni, 2000km.

Ezért gondoltuk, hogy 10 nap egyedül rettenetes, egyszer 4 nap után tisztára kikészült.

Na, a kiscica megérkezett, volt nagy sértődés, meg fújás, morgás.. Egész nap kinn akar lenni, ha benn van, csak nagyon ritkán játszik a kicsivel, leginkább alszik. Hagyom, hogy kedve szerint legyen.

Már nincs olyan hely a lakásban, ahova a kicsi nem tudja követni, ha a szekrényben alszik, a kicsi oda is beugrik mellé, dorombol de a nagy meg elkezdi dobálni a farkát, látszik, hogy ideges a kicsi lapít majd a nagy lelép. Viszont olyan is volt, hogy összebújva aludtak.

A kicsit is kiviszem napi 2-3 szor, hogy szokja, nameg mert a nagy odakinn sokkal barátságosabb. Ott kergetőznek, játszanak, de idebenn még mindig többször van fagyos hangulat mint odakinn..

Nem tudom hogy segítsek nekik. A kicsit nagyon sajnálom, mert látszik rajta hogy igényelné a szeretet tőle is, nem csak tőlem, de elhajtja a nagylány. A naggyal kapcsolatban meg úgy érzem, nem segít az hogy szeretgetem, mert nem is hagyja, leginkább csak akkor ha kell neki valami. Mi lehet a megoldás? Ne hagyjam, hogy kimenjen és ezzel több időt kelljen eltölteniük? vagy mit? Komolyan nem tudom és el vagyok kenődve, mert így hogy hagyjam itt őket 10 napra?


2011. okt. 24. 00:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne aggódj. Ez tök jó. A nem fogadja el és nem szereti meg nem így néz ki. több mint 4 év alatt a szüleimnél lévő macskák mindössze idáig jutottak: a "régi" ha az "új" a közelébe meg, ordítva felugrik, kb fél méterre a levegőbe és elrohan. Nem hajlandó a házban odamenni ahol az új van, ha az új megy be ugyanabba a szobába, akkor ideges lesz, többnyire inkább el is megy, kivéve, ha arról a szobáról van szó, ahol inkább ő van, az új csak ritkán. Szóval utálja az újat. Az új meg nem tudom, de vagy nem vesz a régiről tudomást vagy kergeti az meg üvölt.


Az én macskáim is kb így vannak mint a tieid, kicsit már jobban összeszoktak, de eleinte pedig még fújás meg verekedés volt, összebújva nagy ritkán alszanak, inkább kergetik egymást, vagy kicsit verekednek.


DE! Sem az első sem a második macskapár nem tesz kárt egymásban. Rendszeresen vannak összezárva napokra, és semmi baj nincs. A tieid közötti viszony főleg nem elmérgesedett, szerintem hagyhatod őket. Ha nem is lesz olyan nagyon oda érte, akkor is jobb lesz neki, hogy van társaság. Hidd el, az is jó, hogy csak látja, hogy ott mászkál egy másik, vagy kicsit kergetheti. Az enyémek sem összebújósak, de jobban viselik együtt a bezártságot.

2011. okt. 24. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Két hét? Viccelsz? Van olyan h FÉL ÉV kell, hogy teljes legyen a béke, ne aggódj, ne csinálj semmit, majd ők megoldják :D
2011. okt. 24. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nyugi, nálunk is ugyan így volt, ez teljesen normális! :)

Esetleg annyi, hogy feltűnően ne dédelgessétek a kicsit a nagy előtt, bár azt írtad a nagy nem annyira bújós. Szóval inkább a naggyal foglalkozzatok, hogy ne érezze veszélybe a "simogatását".

2011. okt. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vigyázz, hogy ne törődj többet a kis jövevénnyel, mint a "régivel" és ne pakold át a kicsi cuccait oda, ahol eddig a nagylányé volt.

Viszont nyugi, Karácsonyig még minden megváltozhat : )

2011. okt. 25. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!