Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért hányhat egy macska?

Miért hányhat egy macska?

Figyelt kérdés

1 hete hoztam egy macskát a menhelyről. Ott reggel kapott konzervet, délután meg száraztápot. Én is így etetem, 1 hétig nem is volt vele gond. Erre tegnap meg összehányta az egész házat. De tiszta hülye, mert hányt, aztán ment megint enni. Már el kellett raknom a száraztápot, persze akkor meg nyávogott. Bent van a házban, itt nem tudott semmit beenni.

A férjem szerint a menhelyen megszokta, hogy addig zabált, amíg volt, különben a többiek elették előle. Úgyhogy túl sokat evett. De 1 hét után jut eszébe túlenni magát? Eddig is ott volt a tányér, ehetett, amikor akart.

Miért lehet? Gyerek is van, nem akarnám, hogy valami betegséget összeszedjenek.

Most váltottunk macskaalmot, még arra gyanakszom. Hányhat az alomtól?


2011. okt. 24. 12:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nem férges?
2011. okt. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%

Nem mindjárt bajt jelent ha a cica hány.

Először is ha a hányás fehér habos akkor normális,,valószínűleg csak a szőrcsomótól ami a gyomrába van, az ingerli és még ki nem hányja addig öklendezik.

Ez minden ragadozó állattal így van.

2011. okt. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyik macskám sem volt menhelyi (pedig felneveltem már min 30at) és azok is addig ettek amíg kaját láttak. Egyszer csirkevágás után teleették magukat, fetrengtek és úgy néztek ki, mintha elefánttal lennének terhesek.. mégis amikor látták, hogy sütit eszek odavánszorogtak és kunyerálni akartak. Bélpoklos dögök :D

Ez nem azon múlik, hogy menhelyi -e. Nem szabad túletetni, akármilyen szépen néz. :D

2011. okt. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy férges? Attól is hányhat.Nekem is egyszer kihányta a macskám a kaját amiben ott voltak a férgek.

Brrr!Nagyon undorító volt. XP

2011. okt. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Az én cicám is szokott hányni, mert bolond. Minden vackot megkostól, mindenbe belenyal, rosszabb, mint az 1 éves gyerek. Főleg a szobanövényektől szokott egyébként.

Lehet a tied is vmit megkóstolt amit nem kellett volna, vagy tényleg túlzabálta magát, vagy nem jó a neki a kaja... Van olyan, ami az enyémnek is kikészíti a gyomrát.

2011. okt. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
1 hete ugyanazt eszi. Elvileg a menhelyen féregtelenítik őket, de akkor majd veszek neki féreghajtót. Nem láttam benne férgeket. Fehér habos volt egyébként. Volt már máskor is macskám, azért a száraztáppal nem szokták betegre zabálni magukat, azt nem szeretik annyira. Na, akkor evés után elteszem, már tegnap is úgy volt. Ma még nem hányt.
2011. okt. 24. 12:53
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, ennek rengeteg oka lehet, az egészen ártatlan dolgoktól kezdve a halálos vírusokig. Mi sajnos nem vagyunk állatorvosok, a legbiztosabbat ő tudná neked megmondani, tehát mielőtt bármiféle otthoni kezelésbe (pl. diéta) veszed a cicát, mindenképpen konzultálj állatorvossal, mert lehet csak kárt okozol.

Húzd meg a cica bőrét a nyakán és a hátán, és ha rögtön visszaugrik normál állapotba akkor azt jelenti nem vesztett sok folyadékot. (mint pl. ha a saját bőrödet is ha megcsíped, azonnal "visszaugrik")

Addig azonban nincs ok aggodalomra, amíg az cica nem hány gyakrabban, mint havonta 1-2 alkalommal.

Ha a macska folyamatosan hány, nem szabad neki vizet, és ételt adni, mert annak kihányásával még több folyadék ürül a szervezetéből. Ebben az esetben mindenképpen forduljatok állatorvoshoz.

Az én véleményem szerint kizárt, hogy az alomnak ehhez köze van. Hasmenése is van?

A gyerekek szempontjából arra kell figyelni, hogy ne érintkezzenek a cica váladékával (hányásával), bélsarával. Mert például a bélsárral ürülő férgek az emberre nézve is veszélyesek lehetnek, ha azok valamilyen úton módon a szervezetbe kerülnek, például szájon át, és okozhatnak bőrbetegségek meg a jó ég tudja mi mindent. Ha ezt elkerülöd, szerintem nem lesz baj. Rendszeresen féregtelenítsétek a cicát(!) legoptimálisabb ha negyed/fél évente.

2011. okt. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Az oltási könyve szerint szeptemberben kapott féreghajtót. Hipós vízzel felmostam ott, ahol hányt. Ma már úgy néz ki jól van, vidám, játszik. Remélem csak szőrcsomó volt.
2011. okt. 24. 13:49
 9/18 anonim ***** válasza:
Adj neki féreghajtót, kb 350 ft, és ártani nem fog. A DM-ben meg 600ft a szőroldó paszta dein bestes márkájú, szerintem add be neki mindkettőt, és valamelyik megoldja a problémádat
2011. okt. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
ja meg a szobanövények, ellenőrizd h egyik sem mérgező.e, de ha nem mérgező és megeszi akkor is hányni fog tőle mert azért eszik a füvet h utána kihányják a szőrrel együtt, szóval...nekem nincs is növényem emiatt
2011. okt. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!